Dostosowanie własnej przestrzeni na Rodzinnym Zakątku
Odpowiednie przygotowanie wnętrza umożliwia przekształcenie zakupionej przestrzeni użytkowej w powierzchnie zgodną z naszymi oczekiwaniami czy przyzwyczajeniami. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego warto skorzystać z usług dewelopera, który oferuje pomoc przy wprowadzeniu poprawek czy wykończeniu wnętrza.
Dostosowanie zakupionej nieruchomości do własnych preferencji to jeden z kroków na drodze do zamieszkania w wymarzonych czterech kątach. Proces ten wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, jak również wiąże się z dużymi nakładami pracy. Dogodnie więc dla wielu klientów rynku pierwotnego, gdy deweloper w tym zakresie oferuje stosowną pomoc. Przykładem takiego dewelopera jest KM Building, który zapewnia szerokie możliwości w dostosowaniu przestrzeni domów V etapu osiedla Rodzinny Zakątek. – Na życzenie Klientów i zgodnie z ich indywidualnymi oczekiwaniami, wykańczamy domy „pod klucz”. Oferujemy wiele opcji, kładziemy podłogi, wykonujemy kompleksowo łazienki i kuchnię, malujemy ściany czy montujemy drzwi wewnętrzne. Zapewniamy także możliwość skorzystania ze zmian lokatorskich, wprowadzanych na etapie wykonywania innych prac budowlanych. Wszystko po to, aby przyszli mieszkańcy naszego osiedla byli zadowoleni z efektu końcowego – powiedział Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.
Osiedle Rodzinny Zakątek jest stopniowo rozbudowywane. Aktualnie powstają szeregowce wchodzące w skład V etapu, których budowa, zgodnie z przyjętym harmonogramem, zakończy się w II i III kw. 2022 roku. – W szeregowcach zaplanowanych na czerwiec, trwają prace związane z elewacją, rozprowadzaniem instalacji i wykonaniem posadzek. Natomiast w szeregowcach zaplanowanych na wrzesień, wykonywane są prace dekarskie związane z montażem pokrycia dachowego - podsumował Maciej Bartczak. Etap V składa się z domów z balkonami i ogródkami o powierzchni 74 i 92 mkw. Cena pierwszego wynosi 415 tys. zł brutto, drugiego natomiast – zależnie od powierzchni działki – od 480 do 530 tys. zł brutto. Na parterze znajduje się salon z aneksem kuchennym, łazienka i pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze 2 lub 3 sypialnie oraz łazienka. Wnętrze dopełnia strych, który można zaadoptować na dodatkowy pokój. Dla przyszłych mieszkańców przygotowana została także droga dojazdowa z kostki brukowej i miejsca postojowe przed posesją, jak również udogodnienia w formie dwóch placów zabaw i sklepu spożywczego. Inwestycja zlokalizowana jest w gminie Kórnik z dostępem do szkół, sklepów oraz sprawnej komunikacji podmiejskiej. Natomiast, tuż obok osiedla, znajduje się las z licznymi ścieżkami pieszo-rowerowymi. Rodzinny Zakątek to miejsce przygotowywane z myślą o każdym członku rodziny.
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.