Komunikaty PR

Dostępność w każdym stopniu.

2024-12-05  |  01:00

SWITCH into universal design to konkurs Fundacji Integracja we współpracy ze Stowarzyszeniem Projektowym SPFP. Jego celem jest obserwacja polskiego rynku pod kątem rozwoju idei projektowania uniwersalnego oraz nagradzanie najlepszych praktyk w tym obszarze – w tym najlepiej zaprojektowanych produktów i usług wpisujących się w ideę universal designu. W jury konkursu znaleźli się eksperci w zakresie projektowania uniwersalnego i ergonomii, reprezentujący środowisko akademickie – m.in. ASP w Krakowie, ASP w Warszawie, Politechnikę Śląską czy Centrum Badawczo-Rozwojowe Integracja LAB. 

 

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce na II Forum Dostępności w Poznaniu – konferencji, połączonej ze strefą targową poświęconą projektowaniu uniwersalnemu, dostępności architektonicznej, wyzwaniom związanym ze zmianami prawnymi, społecznymi oraz kierunkom rozwoju projektowania architektury i produktów dostępnych dla wszystkich.

 

- Idea projektowania uniwersalnego jest nam niezwykle bliska. Nasze produkty adresujemy do zróżnicowanego grona klientów, uwzględniając szereg ich rozmaitych potrzeb. Nie tylko tych związanych z walorami estetycznymi czy wizualnymi, ale również z jakością wykonania i funkcjonalnością. A funkcjonalność rozumiemy również jako przełamywanie barier i rozwiązywanie problemów osób ze szczególnymi potrzebami, na przykład niedowidzących. Tym  bardziej cieszy nas, że kolekcja CARE została wyróżniona w konkursie, że gorąco o niej dyskutowano i że wzbudziła duże zainteresowanie ze strony architektów – przekonuje Łukasz Chyla, Dyrektor Sprzedaży Inwestycyjnej w Grupie Tubądzin.  

 

Bezpieczeństwo, funkcjonalność, jakość

 

Stopnice z kolekcji CARE cechuje trwały nadruk pasów w kontrastowych kolorach, naniesionych na powierzchnię płytki. Takie rozwiązanie sprawia, że produkt jest łatwiej zauważony przez osoby niedowidzące – a tym samym minimalizuje ryzyko ewentualnego potknięcia czy upadku. Zastosowanie stopnic z kolekcji CARE od grupy Tubądzin zwiększa bezpieczeństwo, poprawia komfort niedowidzących osób i daje im możliwość lepszego zorientowania się w przestrzeni. 

Jednocześnie produkty z serii CARE są bezkompromisowe pod względem jakości – charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na zużycie, które gwarantują, że kontrastowe nadruki będą widoczne i wyraźne przez długi czas. Oczywiście stopnice CARE spełniają wymagane warunki techniczne rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, ustawy o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami i zapisy normy ISO 21542:2011. Wybrane stopnice CARE dysponują ponadto Certyfikatem „Produkt bez barier” Fundacji INTEGRACJA, który wyróżnia usługi i produkty wspierające integrację społeczną osób z niepełnosprawnościami.

 

Stopnice oferowane przez Grupę Tubądzin mają te same wzory co kolekcje gresowe, co poszerza wachlarz możliwości aranżacyjnych i ułatwia zaprojektowanie spójnych wizualnie przestrzeni tak wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A. Biuro prasowe
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym
Dom Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
2024-12-19 | 09:00

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu - niezależne komercyjne centrum badawczo-rozwojowe we współpracy z Gala Group Poland - wiodącym producentem świec w Europie,

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Edukacja

W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat

Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.

Lotnictwo

Coraz więcej dronów dzieli przestrzeń powietrzną z załogowymi statkami powietrznymi. Powstaje system do koordynacji lotów

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wspólnie z Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN tworzy system, który ma zapewnić bezpieczną koordynację lotów statków załogowych i bezzałogowych. To priorytetowe zadanie, z uwagi na fakt, iż coraz więcej dronów, zarówno używanych przez cywilnych operatorów, jak i służby, operuje w przestrzeni powietrznej. System wykorzysta zarówno potencjał ekspertów, jak i ułatwiające ich pracę rozwiązania informatyczne.

Ochrona środowiska

Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE

Sześć farm wiatrowych o mocy 83,5 MW znalazło się w portfolio Grupy Enea. Spółka Enea Nowa Energia kupiła je od European Energy Polska i zapowiada, że to nie koniec tego typu transakcji. Ten rok ma być intensywny dla spółki pod względem rozwoju OZE. Celem strategicznym jest osiągnięcie 2,1 GW mocy zainstalowanej w zielonych źródłach w 2030 roku i 4,9 GW pięć lat później.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.