Komunikaty PR

Dom to miejsce docelowe. Jak wybrać dobrze?

2022-06-23  |  12:00
Biuro prasowe

Wśród ofert na wielkopolskim rynku nieruchomości, można dostrzec sporo inwestycji, w ramach których deweloperzy budują domy z ogrodami – zarówno na obrzeżach Poznania, jak i w granicach tego miasta. Z pewnością będzie to idealny wybór dla rodzin z dziećmi, a także miejsce docelowe, gwarantujące przestrzeń dla każdego domownika. Jak zatem wybrać nowy dom od dewelopera, by raz podjęta decyzja była słuszną i dawała mnóstwo radości?

 

Klienci na rynku nieruchomości czasami zmieniają swoje lokum, w zależności od tego, jaki rozdział życiowy otwierają. – Często zaczynamy od kawalerki na wynajem albo mieszkania 2-pokojowego, kiedy są to czasy studenckie, czy pierwszej pracy. Później wybieramy własne M, natomiast z biegiem czasu stawiamy na większą przestrzeń. Mam tu na myśli przede wszystkim rodziny z dziećmi, które najczęściej wybierają własny dom z ogrodem, będący później miejscem docelowym, gdzie każdy ma swój pokój i po prostu więcej swobody – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place, realizującej poznańskie Osiedle Przy Jeziorach, zlokalizowane przy ulicy Golęczewskiej i jednocześnie blisko Strzeszyna. Każdy lokal będzie miał powierzchnię ponad 110 mkw., z klasycznym dwupoziomowym projektem przestrzennym. Nabywcy mają do wyboru dwa układy pomieszczeń, które obejmują odpowiednio: cztery lub pięć pokoi. Na piętrze lokalu zaprojektowano m.in. dwie sypialnie i łazienkę. Na parterze oprócz salonu, kuchni i łazienki będzie dodatkowo: pokój i garderoba lub, w drugim wariancie, dwa pokoje. - Dzięki takiemu projektowi, łatwo będzie zaaranżować osobny gabinet do pracy, pokój hobby, czy osobne domowe mini-kino. Proponujemy dodatkowe rozwiązania z myślą o przyszłych mieszkańcach. Osobna garderoba, pomieszczenie z funkcją pralni i suszarni, wpływają na wygodę użytkowania domu. Planując inwestycję, wiedzieliśmy, że klienci będą poszukiwać miejsca docelowego dla siebie i całej rodziny oraz mieliśmy świadomość, jakimi kryteriami będą w takim wyborze się kierować – podkreśla Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.

 

Przedstawiciel firmy More Place uważa, że wybierając miejsce docelowe do mieszkania, należy wziąć pod uwagę też dodatkowe aspekty. Są to: infrastruktura, standard wykonania lokalu, jak i części wspólnych, doświadczenie dewelopera w realizacji osiedli złożonych z domów, czy lokalizacja. Skoro szukamy domu dla całej rodziny raz, niech to będzie wybór przemyślany pod każdym względem.

- W tym przypadku nie warto iść na kompromisy, ponieważ mówimy o sporej inwestycji, na lata. Właśnie dlatego stworzyliśmy Osiedle Przy Jeziorach, analizując każdy szczegół – tłumaczy Tomasz Pietrzyński. W tym kontekście, warto podkreślić, że osiedle przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu jest ogrodzone, autem można wjechać tylko przez bramę z kontrolą dostępu. Inwestycja powstaje z pełną infrastrukturą, czego przykładem jest pierwszy i drugi etap. - Niemal połowa z 28 budynków dwulokalowych jest gotowa, do dyspozycji naszych klientów mamy też dom pokazowy. Naszym kapitałem jest spore doświadczenie, z którego czerpiemy i którym dzielimy się z klientami, odpowiadając na ich pytania oraz służąc radą na każdym etapie transakcji zakupu nieruchomości – mówi Tomasz Pietrzyński.

 

Wybierając dom, w którym chcemy zostać na lata, warto wziąć pod uwagę wiele kryteriów, jak: powierzchnia, projekt przestrzenny, dodatkowe udogodnienia, lokalizacja, doświadczenie dewelopera. Tylko sprawdzona inwestycja zapewni komfort, czyli wygodę mieszkania na co dzień i poczucie dobrze dokonanego wyboru. Oprócz wymienionych wyżej elementów, warto odwiedzić gotowe realizacje dewelopera, czy nawet dom pokazowy, co pozwala na żywo zobaczyć, jakie są możliwości aranżacyjne pomieszczeń.

 

Warto podkreślić, że na Osiedlu Przy Jeziorach trwa budowa III etapu, a wybrane lokale są dostępne w sprzedaży w cenie od 6060 zł brutto/ mkw. Każdy z nich znajdzie się na dużej działce o powierzchni od 451 do 507 mkw., co daje dodatkowe możliwości odpoczynku we własnym ogrodzie. Budowa osiedla zakończy się w 2023 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać? Biuro prasowe
2024-04-16 | 13:15

Sukces inwestycji mieszkalnej – o czym musisz pamiętać?

Rozpoczynając przygodę z inwestycją mieszkalną, droga do sukcesu może być pełna pułapek i wyzwań. Dlatego też warto skorzystać z wiedzy ekspertów, którzy dzielą się
Dom Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?
2024-04-16 | 13:10

Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?

Jak pokazują najnowsze badania, 17% Polaków nie lubi robić prania. Nie lubimy też przyrządzania posiłków (34% badanych), sprzątania domu (32%) czy robienia codziennych
Dom Zakup czy budowa domu? Jak wybrać, oszczędzając czas
2024-04-04 | 11:00

Zakup czy budowa domu? Jak wybrać, oszczędzając czas

Decydując się na własny dom, mamy świadomość wagi tej decyzji, ponieważ często traktujemy taką nieruchomość jako już docelową, gdzie osiądziemy na dłużej. Coraz więcej firm

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.