Czym jest okno renowacyjne?

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut
ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl
Okno renowacyjne to produkt, który rewolucjonizuje sposób myślenia o wymianie stolarki okiennej. Jego innowacyjna konstrukcja, w której kluczową rolę odgrywa wystająca płetwa, pozwala na przeprowadzenie montażu bez naruszania konstrukcji otworu – tynków, elewacji, elementów ozdobnych takich jak gzymsy czy stiuki. Rozwiązanie to jest idealne w przypadku budynków z nową bądź odnowioną elewacją, najczęściej są to kamienice. Jakie jeszcze zalety niesie za sobą ten typ okna i dlaczego jest on coraz częściej wybierany przez inwestorów? Jaką rolę w bezpiecznym transporcie tego rodzaju stolarki odgrywają listwy ochronne CRP?
Budowa okna renowacyjnego
Sekret trwałości i funkcjonalności okien renowacyjnych tkwi w ich budowie.
- Tego typu stolarka posiada wystający element - płetwę, która po zamontowaniu stolarki sprytnie zakrywa stare, okienne ramy. Prosty profil zewnętrzny, który dzięki swojej konstrukcji, pozwala na estetyczne wkomponowanie nowego okna w istniejącą przestrzeń. Ościeżnica okien renowacyjnych uzbrojona jest w profil stalowy, tzw. wzmocnienie, co przekłada się na zwiększenie stabilności i odporność okna. Tak stabilna konstrukcja umożliwia nam wybór dwu- lub trzyszybowych pakietów – daje to inwestorom możliwość dostosowania okna do indywidualnych potrzeb w zakresie izolacyjności termicznej i akustycznej – mówi Robert Szmel-Łotocki, ekspert z firmy MAAG Polska.
Dzięki tej zróżnicowanej budowie, okna renowacyjne doskonale sprawdzają się podczas remontów, gdzie kluczową rolę odgrywa czas, zachowanie estetyki elewacji oraz minimalizacja zakresu prac budowlanych.
Nowoczesność w zgodzie z ekologią
Na rynku budowlanym rosną wymagania dotyczące efektywności energetycznej budynków. Okna renowacyjne wychodzą naprzeciw tym potrzebom, oferując znaczną poprawę izolacyjności cieplnej bez konieczności kompleksowych prac remontowych.
- W dobie rosnących cen energii, każde obniżenie strat ciepła ma realny wpływ na domowe budżety oraz na redukcję emisji dwutlenku węgla. Okna renowacyjne wpisują się w nurt zielonego budownictwa, który staje się kluczowym trendem dotyczącym inwestycji budowlanych w Polsce i na świecie. Co więcej, ich zastosowanie jest szczególnie atrakcyjne w starszych budynkach o dużych walorach historycznych, gdzie wymiana stolarki musi być przeprowadzona w sposób jak najmniej inwazyjny – wyjaśnia Robert Szmel-Łotocki, ekspert z firmy MAAG Polska.
Ochrona podczas transportu – klucz do jakości
W procesie produkcji i dystrybucji okien renowacyjnych szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednią ochronę podczas transportu i magazynowania. Nawet najlepsze produkty mogą ulec uszkodzeniom mechanicznym, jeśli nie zostaną właściwie zabezpieczone.
Z pomocą przychodzą nowoczesne listwy ochronne CRP8 i CRP11 od MAAG Polska. Wyróżniają się one przemyślaną konstrukcją w kształcie otwartego trapezu, która zapewnia nie tylko skuteczną amortyzację, ale także stabilizację okien na ościeżnicach. Ściany boczne, pokryte miękkim PVC (PVC-P), oraz elastyczna podstawa minimalizują ryzyko uszkodzeń takich jak zarysowania, otarcia czy wgniecenia. Dzięki temu zarówno producenci, jak i klienci końcowi mogą mieć pewność, że okna dotrą na miejsce w idealnym stanie – bez uszkodzeń wystających elementów, w tym płetw.
- Aby sprostać zróżnicowanym potrzebom rynku, MAAG Polska oferuje listwy CRP8 i CRP11 w dwóch rozmiarach: 8 mm i 11 mm, co pozwala na kompatybilność z szeroką gamą systemów renowacyjnych. Te różnorodne profile okienne, o szerokości od 9 do 15 mm, mogą być teraz w pełni zabezpieczone, co znacząco redukuje ryzyko uszkodzeń. Ponadto, dzięki standardowym długościom 980 i 1980 mm, możliwa jest szybka dostawa listew, które docierają do klientów już na następny dzień – wylicza Robert Szmel-Łotocki, ekspert z firmy MAAG Polska.
Listwy ochronne CRP od MAAG Polska wykonane są z materiałów najwyższej jakości, zgodnych z europejskimi normami. Stosowanie przebadanych surowców PVC-U oraz PVC-P gwarantuje trwałość i elastyczność, co jest kluczowe w kontekście ochrony delikatnych systemów renowacyjnych. Produkty te posiadają certyfikaty PAHs, REACH oraz RoHS, co oznacza, że nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak metale ciężkie czy Bisfenol A. Tym samym, listwy CRP nie tylko chronią okna, ale również są bezpieczne dla środowiska i użytkowników.
Okna renowacyjne – przyszłość budownictwa
Dzięki połączeniu innowacyjnych technologii, atrakcyjnego designu i funkcjonalności, okna renowacyjne spełniają najwyższe wymagania inwestorów, oferując jednocześnie proste i ekonomiczne rozwiązanie dla budynków każdego typu.
Nowoczesne systemy renowacyjne, dostępne w różnorodnych profilach i designach, w połączeniu z profesjonalnymi rozwiązaniami ochronnymi, takimi jak listwy CRP8 i CRP11, wyznaczają standardy jakości na rynku. To nie tylko inwestycja w komfort i estetykę, ale również w trwałość i efektywność energetyczną, które będą miały znaczenie przez kolejne dekady.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Nauka
Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze

Współpraca pomiędzy Polską a Wielką Brytanią w obszarze akademickim szybko się rozwija. Dotyczy to nie tylko wymiany studenckiej i edukacji transnarodowej, ale przede wszystkim strategicznych partnerstw między instytucjami i uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na współpracę między firmami z obu krajów. W efekcie dynamika współpracy gospodarczej Polski z Wielką Brytanią stale rośnie, podobnie jak wartość brytyjskich inwestycji czy firm z udziałem brytyjskiego kapitału.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.