Comfort E – elektryczne ogrzewanie podłogowe od Uponor

Ograniczone miejsce, niskie pomieszczenie lub brak źródeł ciepła, jak piece gazowe – to tylko niektóre z czynników uniemożliwiających montaż tradycyjnych, wodnych systemów ogrzewania podłogowego. Rozwiązaniem są elektryczne maty grzewcze Uponor Comfort E zasilane prądem i przyjazne środowisku.
Powszechnie uważa się, że ogrzewanie elektryczne jest droższe w eksploatacji niż popularne systemy wodne. Jednak niektóre inwestycje uniemożliwiają instalację tradycyjnej podłogówki. Najczęściej spotykaną przeszkodą jest brak kotłowni (np. w przypadku mieszkań w budownictwie wielorodzinnym) czy wysokość pomieszczeń w modernizowanych obiektach. Jeżeli jest zbyt niska, w grę nie wychodzi położenie odpowiedniej warstwy wylewki niezbędnej do efektywnego działania ogrzewania płaszczyznowego. Dzięki maksymalnie cienkiej, zszywanej macie kablowej system może być instalowany również na istniejącym jastrychu pod dowolnie wybranym rodzajem podłogi bez obaw o kilkunastocentrymetrowe zwiększenie wysokości. Montaż Uponor Comfort E powinien być uwzględniony już na etapie budowy domu, jednak często wykonywany jest także podczas remontów. Najlepiej sprawdza się na niewielkich powierzchniach jak kuchnie, łazienki czy korytarze. Jego efektywność zwiększa się w przypadku dobrze zaizolowanych i ocieplonych budynków.
Comfort E jest łatwy w układaniu, a krótki czas nagrzewania zapewnia komfortowe warunki nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. System nadaje się zarówno do suchej, jak i mokrej zabudowy. Instrukcja montażu w formie krótkich filmików video znacznie usprawnia proces instalacji całego systemu.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego
Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Polityka
PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.