Ciepły i inteligentny dom – sprawdź wyniki ankiety firmy TECH Sterowniki
TECH Sterowniki
ul. Biała Droga 31
34-122 Wieprz
rzecznik|techsterowniki.pl| |rzecznik|techsterowniki.pl
+ 48 697 837 877
www.techsterowniki.pl
Od połowy lutego do końca marca trwała internetowa ankieta firmy Tech Sterowniki pod hasłem „Ciepły i inteligentny dom w 2021 roku”. Na podstawie udzielanych przez internautów odpowiedzi powstał raport prezentujący jej wyniki, z którym można się zapoznać na blogu firmowym.
O badaniu
Ankieta, mówiąc najogólniej, dotyczyła bezpiecznych i inteligentnych instalacji wykorzystywanych w gospodarstwach domowych. Wzięło w niej udział 196 osób z różnych województw, w tym głównie mężczyzn. Oprócz pytań podstawowych w ankiecie znalazło się także pytanie konkursowe, w którym badani dzielili się swoimi pomysłami na wymarzony, inteligentny dom.
Dom pełen nowoczesnych technologii – najważniejsze rozwiązania
Inteligentny dom to termin, który coraz częściej pojawia się w dyskusjach w kontekście bezpieczeństwa, wygody i oszczędności. Inteligentne instalacje potrafią wyręczyć człowieka w wielu codziennych pracach, zaoszczędzić czas i zapewnić poczucie kontroli. Jakie urządzenia dla ankietowanych są najbardziej pożądane w ich inteligentnym domu? Wśród najczęściej wymienianych rozwiązań znalazły się sterowniki do zarządzania ogrzewaniem, a następnie: domofon/wideodomofon, automatyka do bram garażowych oraz czujniki oświetlenia.
Inteligentny dom – korzyści i zagrożenia
Jakie wartości cenią badani w kontekście inteligentnego domu? Analiza jednego z pytań wykazała, że najbardziej liczą się: ułatwienie życia (29,1%), funkcjonalność i dopasowanie do codziennych potrzeb (po 21,4%). Z drugiej strony inteligentny dom to pojęcie, które nie zawsze kojarzy się pozytywnie i u części osób wywołuje pewne obawy. Te najczęściej wymieniane dotyczą manipulowania danymi przez osoby nieuprawnione, możliwość włamania do budynku, kradzieży danych i ich nielegalnego wykorzystania czy szybkie uszkodzenie urządzeń.
Ciepły dom, czyli jaki?
Znaczna część pytań była związana z inteligentnym domem w rozumieniu domu pełnego ciepła. Trzy największe zdaniem ankietowanych wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć domownicy to: wysokie rachunki za ogrzewanie, niemożności wyregulowania temperatury w pomieszczeniach (jest zbyt niska lub zbyt wysoka) oraz brak czasu na obsługę instalacji grzewczej. Wśród internautów, którzy wzięli udział w badaniu, ponad 2/3 przewiduje wykonanie zmian w swojej instalacji grzewczej w najbliższym czasie. Aktualnie największy odsetek internautów obsługuje w domu kocioł węglowy lub gazowy.
Zapoznaj się z wynikami ankiety
Omówione poniżej aspekty to tylko część zagadnień poruszonych w ankiecie. Dokładniejsze informacje, w tym dane procentowe, wykresy oraz odpowiedzi na pytania o zdefiniowanie swojego wymarzonego domu można znaleźć we wpisie: https://www.techsterowniki.pl/blog/cieply-i-inteligentny-dom--raport-z-ankiety

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.