Ciepły i inteligentny dom – sprawdź wyniki ankiety firmy TECH Sterowniki
TECH Sterowniki
ul. Biała Droga 31
34-122 Wieprz
rzecznik|techsterowniki.pl| |rzecznik|techsterowniki.pl
+ 48 697 837 877
www.techsterowniki.pl
Od połowy lutego do końca marca trwała internetowa ankieta firmy Tech Sterowniki pod hasłem „Ciepły i inteligentny dom w 2021 roku”. Na podstawie udzielanych przez internautów odpowiedzi powstał raport prezentujący jej wyniki, z którym można się zapoznać na blogu firmowym.
O badaniu
Ankieta, mówiąc najogólniej, dotyczyła bezpiecznych i inteligentnych instalacji wykorzystywanych w gospodarstwach domowych. Wzięło w niej udział 196 osób z różnych województw, w tym głównie mężczyzn. Oprócz pytań podstawowych w ankiecie znalazło się także pytanie konkursowe, w którym badani dzielili się swoimi pomysłami na wymarzony, inteligentny dom.
Dom pełen nowoczesnych technologii – najważniejsze rozwiązania
Inteligentny dom to termin, który coraz częściej pojawia się w dyskusjach w kontekście bezpieczeństwa, wygody i oszczędności. Inteligentne instalacje potrafią wyręczyć człowieka w wielu codziennych pracach, zaoszczędzić czas i zapewnić poczucie kontroli. Jakie urządzenia dla ankietowanych są najbardziej pożądane w ich inteligentnym domu? Wśród najczęściej wymienianych rozwiązań znalazły się sterowniki do zarządzania ogrzewaniem, a następnie: domofon/wideodomofon, automatyka do bram garażowych oraz czujniki oświetlenia.
Inteligentny dom – korzyści i zagrożenia
Jakie wartości cenią badani w kontekście inteligentnego domu? Analiza jednego z pytań wykazała, że najbardziej liczą się: ułatwienie życia (29,1%), funkcjonalność i dopasowanie do codziennych potrzeb (po 21,4%). Z drugiej strony inteligentny dom to pojęcie, które nie zawsze kojarzy się pozytywnie i u części osób wywołuje pewne obawy. Te najczęściej wymieniane dotyczą manipulowania danymi przez osoby nieuprawnione, możliwość włamania do budynku, kradzieży danych i ich nielegalnego wykorzystania czy szybkie uszkodzenie urządzeń.
Ciepły dom, czyli jaki?
Znaczna część pytań była związana z inteligentnym domem w rozumieniu domu pełnego ciepła. Trzy największe zdaniem ankietowanych wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć domownicy to: wysokie rachunki za ogrzewanie, niemożności wyregulowania temperatury w pomieszczeniach (jest zbyt niska lub zbyt wysoka) oraz brak czasu na obsługę instalacji grzewczej. Wśród internautów, którzy wzięli udział w badaniu, ponad 2/3 przewiduje wykonanie zmian w swojej instalacji grzewczej w najbliższym czasie. Aktualnie największy odsetek internautów obsługuje w domu kocioł węglowy lub gazowy.
Zapoznaj się z wynikami ankiety
Omówione poniżej aspekty to tylko część zagadnień poruszonych w ankiecie. Dokładniejsze informacje, w tym dane procentowe, wykresy oraz odpowiedzi na pytania o zdefiniowanie swojego wymarzonego domu można znaleźć we wpisie: https://www.techsterowniki.pl/blog/cieply-i-inteligentny-dom--raport-z-ankiety
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.