Chroń swój dom dzięki kamerze Hama WiFi z czujnikiem ruchu i noktowizorem
Marka proponuje monitorowanie domu za pomocą swojej nowości z dziedziny smart home - obrotowej kamery WiFi, nagrywającej z rozdzielczością Full HD. Dysponuje ona noktowizorem z podczerwienią i czujnikiem ruchu oraz dźwięku, a także mikrofonem i głośnikiem dla swobodnego porozumiewania się w obie strony. Można nią sterować głosowo lub aplikacją na telefonie.
Podgląd na żywo na każdy zakątek swojego azylu i bieżąca kontrola nad tym, co się tam dzieje, a w związku z tym poczucie bezpieczeństwa – czy to w kontekście mieszkania czy domu. Wszystko to oferuje nowość w ofercie firmy Hama, czyli wewnętrzna inteligentna kamera nadzorcza WLAN. Zaznaczmy od razu, że można nią wygodnie sterować głosowo z dowolnego miejsca (kanapa, sofa, łóżko) lub za pomocą specjalistycznej aplikacji Hama Smart Home. Możemy ją postawić na jakimś meblu lub zawiesić na ścianie.
Kamerę zainstalujemy w najprostszy możliwy sposób we własnej sieci WiFi. Tworzy ona bezpośrednie połączenie Wi-Fi z routerem i niepotrzebny jest żaden hub. Skonfigurować ją da się raptem w parę paru minut. Gdy już całą procedurę będziemy mieli za sobą, uwydatni się jej główna cecha, czyli możliwość pełnego obrotu w każdą stronę. Kamerę można obracać i przechylać (maksymalny kąt nachylenia wynosi 50°, zaś kąt widzenia to 105°), sterując nią za pomocą aplikacji. W efekcie jej soczewka jest w stanie objąć całe pomieszczenie w którym się znajduje.
Kolejny atut to wysoka ostrość przechwytywanych ujęć. Oferuje ona rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli), co zapewnia odpowiednią szczegółowość obrazu. Jest w stanie nagrywać z prędkością maksymalnie 30 klatek na sekundę. A co z nagrywaniem w ciemności? Żaden problem, bo kamera monitorująca sprawdza się także w nocy dzięki wbudowanemu noktowizorowi z podczerwienią. Co więcej, urządzenie reaguje także na ruch. Jeśli wykryje obiekt w ruchu, może zostać wysłane na telefon powiadomienie push lub automatycznie rozpocząć się nagrywanie. Tak samo jest z wykrywaniem dźwięku z dwustopniową regulacją jego czułości.
W kamerze nie mogło też zabraknąć możliwości dwustronnej komunikacji z dowolnego miejsca, podobnie jak w przypadku domofonu. Wszystko za sprawą wbudowanego mikrofonu i głośnika, umożliwiających kontakt za pośrednictwem kamery Wi-Fi oraz smartfona czy tabletu. Producent zadbał też o obsługę asystentów głosowych Amazon Alexa i Google. Tak oto dostajemy możliwość łatwego wyświetlenia obrazów na żywo z kamery na każdym urządzeniu, wyposażonym w ekran.
Kamera dysponuje gniazdem na kartę MicroSD o obsługiwanej pojemności do 128 GB. Opcjonalnie dostępne jest również przechowywanie wideo w chmurze.
W całym zestawie znajdziemy oczywiście zasilacz i kabel micro-USB.
Dodajmy, że dzięki aplikacji Hama Smart Home można rozbudować swój inteligentny dom o inne produkty z logo Hama, np. włączać inteligentne lampy LED i oświetlenie za pomocą czujnika ruchu.
Sugerowana cena detaliczna kamery wewnętrznej Hama WiFi z czujnikiem ruchu i noktowizorem wynosi 349 zł.
Więcej na temat tej nowości przeczytamy na oficjalnej stronie https://pl.hama.com.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje
Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.
Konsument
Za trzy miesiące ruszy w Polsce system kaucyjny. Wątpliwości budzą kwestie rozliczeń i podatków

Zaledwie trzy miesiące zostały do startu systemu kaucyjnego w Polsce. Kaucje obejmą szklane i plastikowe butelki oraz puszki z napojami. To duża zmiana dla producentów napojów, sklepów i konsumentów oraz pośredniczących w zbiórce operatorów systemów kaucyjnego. Na razie przepisy są na tyle niedoprecyzowane, że budzą wiele wątpliwości w kwestii rozliczania podatków czy rozliczeń z operatorami. Producenci będą musieli płacić podatek od niezwróconych butelek, co zwiększy ich koszty.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.