Komunikaty PR

Budująca przyjaźń z ekologią

2021-07-30  |  11:15
Biuro prasowe

Rozwiązania proekologiczne coraz częściej towarzyszą nam na co dzień. Od ubrań, przedmiotów, żywności z ekologicznych upraw, po dedykowane działania powołanych fundacji. Eko może być też deweloper, wprowadzając szereg rozwiązań w swoim budownictwie oraz współpracując z lokalną społecznością. Firma, która dostrzega wagę takiej misji, wygrywa na starcie – zyskując uznanie młodego pokolenia. A najbardziej wygrywa środowisko naturalne, co jest najważniejsze.

 

Z korzyścią dla wszystkich

Budynki mieszkalne od deweloperów to nowy rozdział, w porównaniu do „starej epoki”. Osiedla zaprojektowane kompleksowo, spełniają najwyższe wymagania. Inwestorzy stawiają na rozwiązania proekologiczne, stanowiące korzyść dosłownie dla wszystkich. Warto zajrzeć do Poznania. Wilczak 20 i Nowe Żegrze to pierwsze osiedla zrealizowane przez dewelopera w stolicy Wielkopolski, których mieszkańcy korzystają już z zalet paneli fotowoltaicznych. To świadome, kompleksowe działanie według strategii przyjętej przez spółkę Agrobex.

- Lokatorzy chwalą sobie takie rozwiązanie, które zaspokaja zapotrzebowanie na prąd, na przykład w hali garażowej, klatkach schodowych czy przy oświetleniu terenów zielonych. Nie ukrywam, że ta technologia będzie wykorzystywana przy większości naszych planowanych projektach mieszkaniowych - mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex. Z zalet fotowoltaiki skorzystają także przyszli mieszkańcy realizowanego osiedla Kleszczewo Park oraz Osiedla Silesia w Zielonej Górze.

Założenia ekologicznego oraz oszczędnego domu realizuje KM Building. V etap inwestycji Rodzinny Zakątek zapewnia przyszłym mieszkańcom nowe możliwości. Wśród nich będzie dostosowanie domów pod energię odnawialną, do instalacji systemu fotowoltaicznego. Instalację fotowoltaiki w swoich domach proponuje More Place, na Osiedlu Przy Jeziorach.

 

PZFD wskazuje kierunek i daje przykład

Równie znaczącym źródłem inspiracji jest działalność EcoAvengers, zespół przyrodników, wskazujących i promujących rozwiązania proekologiczne, w imieniu Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Powstał Ekoprzewodnik, czyli lista gotowych rozwiązań na osiedlach deweloperów, ale także lekcja i kopalnia wiedzy dla każdego z nas. – A teraz czas na odważne i konkretne działania. Firmy deweloperskie współtworzą krajobraz miast, mają więc duży wpływ na ich funkcjonowanie. Dostrzegamy wagę ekologii i w tym kierunku regularnie działamy – mówi Joanna Janowicz, wiceprezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD. Polski Związek Firm Deweloperskich wiele akcji organizuje wspólnie, z wszystkimi oddziałami, ale nie brakuje też działań lokalnych. 15 czerwca w Parku Sołackim został zamontowany domek dla owadów, mający na celu chronić te pożyteczne stworzenia. To kontynuacja akcji z 22 maja 2021 roku, kiedy to w Warszawie zbudowano największy na świecie dom dla owadów, a tym samym pobito rekord Guinnessa. W ramach akcji PZFD powstała konstrukcja 150 mniejszych domków. Po tym wydarzeniu domki zostały wysłane do lokalnych oddziałów PZFD, w tym poznańskiego. We współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej w Poznaniu wytypowano miejsca, gdzie zamontowano 5 domków w stolicy Wielkopolski. Ponadto domki dla owadów pojawią się na konkretnych inwestycjach członków Oddziału Poznańskiego PZFD.

Nowe eko-rozwiązania wprowadza KDM Deweloper, wraz z inwestycją Osiedle Poznań Malarska na granicy Poznania i Szczytnik. - Na dachach wszystkich budynków, będą zamontowane panele fotowoltaiczne. Planujemy zainstalować stację ładowania samochodów elektrycznych, ławki solarne oraz domki dla owadów – wyjaśnia Marcin Ostojski z KDM Deweloper. – Przynależność do Oddziału Poznańskiego PZFD to wyróżnienie, motywacja do pracy i sposobność, by poszerzyć wiedzę z każdej dziedziny, także ekologii – dodaje.

W kierunku środowiska zwraca się mocno spółka Proxin Investment. – W realizowanej inwestycji Nowe Ogrody przy ul. Meissnera w Poznaniu projektujemy energooszczędne instalacje oświetlające części wspólne oraz mnóstwo roślinności wewnątrz dziedzińców, a wraz z nowymi etapami pojawią się m.in. instalacje do ładowania aut elektrycznych. Z pełną świadomością podążamy w tym kierunku i pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami – tłumaczy Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment. – Zależy nam również na zachowaniu dużych, wieloletnich drzew na naszych działkach, dlatego na terenie osiedla przesadziliśmy w ostatnim czasie buk, a przy Słowackiego 7 kilkanaście osób pracowało nad tym, aby zachować olbrzymiego klona w samym centrum miasta – dodaje Piotra Łopatka.

W inwestycji Śródka OdNowa 2, do wszystkich mieszkań przynależą boksy rowerowe, które klienci otrzymują w prezencie. Warto zamienić auto na rower, tym bardziej, że w pobliżu naszej inwestycji jest Wartostrada, jedna z najpiękniejszych ścieżek rowerowych w Poznaniu – dodaje Karolina Skrzypek z Grupy Partner. W tej okolicy deweloper realizuje również projekt Nadolnik Compact Apartments.

- W procesie inwestycyjnym, tak jak w zwykłej codzienności każdego z nas, priorytetem jest, by szanować przyrodę. Każda nasza inwestycja spełnia wszelkie wymagania dotyczące otoczenia, w tym oczywiście środowiska naturalnego. A budowane mieszkania i domy spełniają normy dotyczące energooszczędności oraz pozwalają unikać znacznych strat ciepła – zaznacza Katarzyna Piwczyńska z biura Sky Investments.

Zdaniem przedstawicieli firm deweloperskich, rozwiązań proekologicznych będzie przybywać. Z pewnością przyczyni się to do ochrony środowiska, a tego wymagają także młodzi klienci szukający mieszkania, szczególnie z pokoleń Z i Y – świadomi wagi ekologii, wymagający nowoczesnych rozwiązań.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Który dom dla rodziny będzie najbardziej funkcjonalny? Biuro prasowe
2021-09-21 | 13:25

Który dom dla rodziny będzie najbardziej funkcjonalny?

Dom w zabudowie bliźniaczej, z dużym ogrodem i dodatkowymi pomieszczeniami z pewnością lepiej odpowiada na potrzeby dużej rodziny, niż mieszkanie, nawet przestronne. Doskonale jest to
Dom Samsung partnerem 10. edycji programu MasterChef
2021-09-09 | 10:00

Samsung partnerem 10. edycji programu MasterChef

Wystartowała 10. edycja najpopularniejszego show kulinarnego w Polsce. Wsparciem dla uczestników w walce o tytuł MasterChef, w ramach umowy partnerskiej, będą innowacyjne urządzenia
Dom Pralki i suszarki Samsung teraz w promocji ze zwrotem na konto aż do 1000 PLN
2021-09-08 | 10:00

Pralki i suszarki Samsung teraz w promocji ze zwrotem na konto aż do 1000 PLN

Celem inżynierów Samsung jest projektowanie urządzeń gwarantujących doskonałą wygodę podczas codziennego użytkowania, a jednocześnie oszczędzających energię. Doskonałym

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Bankowość

Banki mogą odgrywać kluczową rolę w budowaniu innowacyjności gospodarki po pandemii. Same też zapowiadają inwestycje w tym obszarze

Pandemia pokazała, że polski sektor finansowy – choć sam w sobie jest postrzegany jako bardzo innowacyjny – wciąż planuje kolejne inwestycje w obszarze technologii. W horyzoncie czasowym 2021–2024 za największe wyzwania technologiczne dla branży uznawane są m.in. personalizacja usług, kwestie regulacyjne czy rozwiązania chmurowe. Co ciekawe, w konsekwencji pandemii COVID-19, skutkującej przyspieszeniem procesów digitalizacji we wszystkich branżach, banki zaczęły zaliczać do tych wyzwań także nową organizację pracy i aspekty kadrowe, a zwłaszcza pozyskanie wykwalifikowanych pracowników IT. Takie konkluzje przyniosło badanie przeprowadzone przez KIR i Accenture wśród CIO dziewięciu kluczowych banków na polskim rynku. Eksperci podkreślają też, że kondycja sektora finansowego i jego innowacyjność będą odgrywać znaczącą rolę w budowaniu konkurencyjności polskiej gospodarki po pandemii.

Konsument

Rośnie popularność TikToka w działaniach reklamodawców. Serwis promuje zarówno globalne, jak i małe, lokalne biznesy

Ubiegły rok, zdominowany przez pandemię i lockdown, spowodował skokowy wzrost konsumpcji treści w social mediach. Na tym trendzie skorzystał także TikTok, który króluje w globalnych zestawieniach najczęściej pobieranych aplikacji. W Europie TikTok ma już 100 mln aktywnych kont i ta liczba stale rośnie. To z kolei przekłada się na jego potencjał reklamowy, zwłaszcza że TikTok udostępnia rozwiązania, które wspierają w komunikacji z użytkownikami każdy biznes, niezależnie od branży i wielkości.