Budowa Rezydencji Winiary zgodna z założeniami
Inwestycja Rezydencja Winiary z postępami prac nad halą garażową. W sprzedaży zostały ostatnie trzy mieszkania zlokalizowane na najniższych kondygnacjach budynku.
Postępy budowy inwestycji Rezydencji Winiary w Poznaniu postępują zgodnie z założeniami. Aktualnie trwa budowa hali garażowej, a następnie stawiana będzie pierwsza kondygnacja poziomu mieszkalnego. - Przyszli mieszkańcy mogą cieszyć się, że prace budowlane są wykonywane bez jakichkolwiek opóźnień. Zależy nam na terminowym oddaniu mieszkań do rąk klientów i jako deweloper projektu dokładamy w tym kierunku wszelkich starań. Oczywiście zdrowie naszych pracowników jest dla nas najważniejsze, dlatego ponad wszystko stawiamy środki bezpieczeństwa również związane z obostrzeniami pandemicznymi. - mówi Marek Smogór, przedstawiciel firmy Quadro Development. Zakończenie budowy przewidziane zostało na pierwszą połowę 2022 roku.
Rezydencja Winiary to wielorodzinny budynek składający się z 31 lokali, 1-4-pokojowych oraz dwóch lokali usługowych, podzielonych pomiędzy pięć kondygnacji. Obecnie w sprzedaży zostały trzy mieszkania 3-pokojowe o powierzchniach mieszczących się między 56,1 a 58,7 mkw. Wewnątrz lokali znajduje się: salon z aneksem kuchennym; dwa pokoje; łazienka oraz hol. Do jednego z nich przynależy dodatkowa przestrzeń w formie tarasu, zaś do drugiego w formie przestronnego balkonu o metrażu aż 8,8 mkw. - Mieszkania 3-pokojowe to lokale z przestronnym wnętrzem o dużych możliwościach aranżacyjnych. Zadowoleni z niego będą, przede wszystkim, klienci z rodzinami, którzy oczekują życia w dogodnych warunkach. Warto wspomnieć o tym, że jedno z mieszkań umiejscowione zostanie od południowo-zachodniej strony, dzięki czemu pomieszczenia wewnątrz eksponowane będą przez promienie słońca do późnego popołudnia. - dodał Marek Smogór.
Lokalizacją Rezydencji Winiary są, jak nazwa wskazuje, poznańskie Winiary. Budynek powstaje przy ulicy Wyłom w okolicy z dostępem do m.in. komunikacji miejskiej, punktów handlowo-usługowych i szkół czy przedszkoli. W tej samej dzielnicy Poznania, w trakcie jednych z końcowych etapów budowy, jest druga inwestycja dewelopera Quadro Development, Piątkowska 103. Składać się ona będzie z 42 mieszkań, spośród których możliwe do zakupu bądź rezerwacji są ostatnie cztery lokale. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na drugą połowę 2021 roku.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.