Komunikaty PR

Automatyka Unisenza – optymalna temperatura w domu

2022-10-25  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Jak zapewnić optymalną temperaturę w każdym pomieszczeniu niezależnie od pory roku? – to jedno z podstawowych pytań inwestorów i instalatorów.  W odpowiedzi na potrzeby rynku firma Purmo wprowadziła nowe, innowacyjne rozwiązanie – automatykę Unisenza, która zapewnia precyzyjne sterowanie oraz efektywność w ogrzewaniu i chłodzeniu płaszczyznowym. Dzięki kompletnemu, ujednoliconemu systemowi w łatwy sposób można uzyskać komfort cieplny pomieszczeń, niezależnie od powierzchni domu. Co ważne – automatyka Unisenza jest bardzo prosta zarówno w instalacji, jak i w użytkowaniu.

Nowe rozwiązanie firmy Purmo – automatyka Unisenza to kompletne rozwiązanie sterujące systemami ogrzewania płaszczyznowego zapewniające wyjątkowe poczucie komfortu cieplnego dla użytkowników. Oprócz listwy automatyki i siłownika termicznego system Unisenza obejmuje trzy różne termostaty, które umożliwiają sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem z każdego urządzenia. Dzięki wysokiej jakości produktom, które są równie łatwe w instalacji, jak i w obsłudze użytkownicy uzyskują wygodną kontrolę ogrzewania i chłodzenia dostosowaną do indywidualnych potrzeb i preferowanych poziomów komfortu cieplnego.

 

Prosta instalacja i obsługa dla instalatorów

 

Sterowniki centralnego ogrzewania są coraz bardziej popularne na rynku, ponieważ z jednej strony zapewniają optymalny komfort cieplny, a z drugiej pozwalają na efektywne ogrzewanie budynku i… obniżenie rachunków za energię. Nowa automatyka Unisenza firmy Purmo to systemowe rozwiązanie do sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym, które gwarantuje wyjątkowe poczucie komfortu cieplnego. Daje ono wiele istotnych korzyści zarówno instalatorom, jak i użytkownikom końcowym. Przede wszystkim elementy sterowania systemami ogrzewania i chłodzenia w systemie Unisenza zostały zaprojektowane z myślą o niezwykle łatwej, wręcz intuicyjnej instalacji. Instalatorzy otrzymują zestaw przejrzystych instrukcji i gotowych schematów elektrycznych, które w prosty sposób prowadzą ich przez cały proces instalacji. Drugą istotną kwestią jest proste ustawienie automatyki. W systemie Unisenza bardzo ważną funkcję spełnia listwa automatyki odbierająca ustawienia z termostatów pokojowych i przetwarzająca je na sygnały dla siłowników termicznych, które otwierają i zamykają przepływ wody w pętlach w odpowiednich pomieszczeniach. W każdej skrzynce rozdzielczej można zainstalować do 20 siłowników, dzięki czemu większe systemy nie stanowią żadnego problemu. Tworzenie takich dedykowanych połączeń jest bardzo łatwe, ponieważ wystarczy sprawdzić czy L jest podłączone do L, N do N, NSB do NSB itd. Dodatkowo gama elementów sterujących Unisenza jest w pełni kompatybilna ze wszystkimi typami systemów ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego oraz wszystkimi źródłami ciepła/chłodu (pompami ciepła, kotłami itp.). Niezależnie od źródła ciepła system sterowania szybko reaguje na każdą zmianę, aby zagwarantować wydajne ogrzewanie i chłodzenie. Jedną z najważniejszych zalet systemu jest możliwość  indywidualnej regulacji - seria Unisenza posiada trzy różne termostaty, które umożliwiają regulację temperatury w zależności od preferencji i budżetu użytkownika. Wszystkie termostaty, począwszy od prostego elektronicznego z pokrętłem, poprzez nowoczesny  cyfrowy, aż po programowalny termostat Wi-Fi z możliwością sterowania przez aplikację Plug & Play, łączą się w jedną całość, dzięki czemu instalator może zaoferować różne kombinacje rozwiązań.

 

Proste rozwiązanie dla optymalnej temperatury


System Unisenza umożliwia użytkownikom indywidualne ustawienie idealnej temperatury dla każdego pomieszczenia w zależności od jego wykorzystania i bez konieczności uwzględniania temperatury w innych pomieszczeniach. Oznacza to bardzo wydajne ogrzewanie, co jest korzystne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i w znaczący sposób wpływa na obniżenie rachunków za energię. Każdy z termostatów umożliwia sterowanie zarówno ogrzewaniem, jak i chłodzeniem, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się optymalnym komfortem cieplnym w każdym pomieszczeniu bez względu na porę roku. Automatyka Unisenza umożliwia także sterowanie centralne - na przykład w prosty sposób można obniżyć temperaturę nocną lub przełączyć się na tryb chłodzenia w całym domu. Ta zaawansowana technologia umożliwia także inteligentną automatyzację płaszczyznowych systemów ogrzewania i chłodzenia za pomocą sterowników Unisenza, które mają możliwość dostosowania swoich algorytmów do takich funkcji jak np. otwarte okno, regulacja precyzyjna PI czy  samouczenie się.     System zaprojektowany został także z myślą o bezpieczeństwie użytkowników. Listwa automatyki posiada zacisk alarmowy umożliwiający podłączenie opcjonalnego czujnika punktu rosy i/lub termostatu bezpieczeństwa ST w celu ochrony systemu przed kondensacją podczas chłodzenia lub zbyt wysoką temperaturą podczas ogrzewania. Dzięki temu zabezpieczeniu komponenty systemu są chronione. Kolejną funkcją bezpieczeństwa jest możliwość zapobiegania zastojowi polegająca na uruchamianiu pompy przez 5 minut co 24 godziny, co zapobiega zatarciu pompy po dłuższym czasie bezczynności, np. wyłączeniu na lato. Niewątpliwą zaletą systemu jest także dedykowana aplikacja instalowana na smartfonie lub tablecie umożliwiająca indywidualne i intuicyjne sterowanie temperaturą w domu.

 

Więcej informacji na temat marki Purmo oraz energooszczędnych rozwiązań i produktów dostępnych jest na stronie: www.purmo.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją Biuro prasowe
2024-11-07 | 11:00

Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją

Scandic Park wprowadził do sprzedaży kolejny etap inwestycji Bajkowy Dopiewiec. Powstaje 10 domów parterowych w zabudowie bliźniaczej. Deweloper proponuje eko rozwiązania, gdzie
Dom I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
2024-11-07 | 09:00

I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie

To będzie jedno z większych kompleksowo zaprojektowanych osiedli mieszkaniowych w Poznaniu. Budowa I etapu osiedla Junique już zakończona, a inwestor, spółka art.Locum uzyskała
Dom Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach
2024-10-24 | 09:00

Trust Investment rewolucjonizuje standard mieszkalnictwa w Kielcach

Sky Trust to flagowy projekt Trust Investment, który wprowadza kielecki sektor mieszkaniowy na zupełnie nowe tory. Oferowane w nim rozwiązania wykraczają daleko

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Firma

Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych

Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.