Apartamenty i mieszkania w Zalasewie
Jeszcze w tym roku zakończy się budowa trzeciego, jednocześnie ostatniego budynku w ramach projektu Zalasewo Park. Powstanie kolejnych 36 mieszkań i apartamentów o zróżnicowanym metrażu.
W ramach projektu Zalasewo Park powstały już 2 budynki wielorodzinne. Oba są już w większości zamieszkałe. Jednocześnie trwa intensywna realizacja budynku ostatniego. KM Building proponuje mieszkania oraz dwupoziomowe apartamenty. Łącznie 36 lokali. Na parterze i I piętrze powstają mieszkania (2-, 3- i 4- pokojowe) o powierzchni od 45 do 73 m.kw. Z kolei na piętrze drugim do dyspozycji mieszkańców są przestronne apartamenty 3-, 4- i 5- pokojowe o powierzchni od 77 do 131 m.kw Dodatkowo lokale na parterze posiadają ogródki o powierzchni od 30 do 155 m.kw. – Budynek trzeci to już gotowe pokrycie dachowe. Wszystkie mieszkania na parterze mają już wykonane tynki wewnętrzne, a na zaawansowanym etapie są również prace elewacyjne. - mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. W sprzedaży zostały ostatnie apartamenty z budynku nr 2, gdzie cena metra kwadratowego wynosi 5000 złotych brutto. Również budynek nr 3 to jeszcze kilka wolnych mieszkań i apartamentów. Tu cena zaczyna się od 4600 złotych brutto. Warto dodać, że pomimo kameralnego charakteru inwestycji budynki posiadają podziemną halę garażową oraz windę. Dodatkowe miejsca postojowe znajdują się także przed budynkami. Nie zabraknie zieleni wokół budynków, chodników, a uzupełnieniem będzie również mały skwer z ławeczkami od strony ulicy Kórnickiej. Natomiast już teraz inwestycję wzbogacają murale zdobiące ściany pierwszego oraz od kilku dni także drugiego budynku. KM Building oddaje wszystkie lokale w podwyższonym standardzie lub wykończone pod klucz.
Zaletą lokalizacji inwestycji jest szybki dojazd do Poznania oraz bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska i podmiejska. Zalasewo i pobliski Swarzędz to także dobre zaplecze szkolno-oświatowe. W najbliższym sąsiedztwie nie brakuje również licznych sklepów i punktów usługowych. Ulica Kórnicka graniczy z terenami rekreacyjnymi, tak istotnymi dla miłośników aktywności fizycznej.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.