Apartamenty i mieszkania w Zalasewie
Jeszcze w tym roku zakończy się budowa trzeciego, jednocześnie ostatniego budynku w ramach projektu Zalasewo Park. Powstanie kolejnych 36 mieszkań i apartamentów o zróżnicowanym metrażu.
W ramach projektu Zalasewo Park powstały już 2 budynki wielorodzinne. Oba są już w większości zamieszkałe. Jednocześnie trwa intensywna realizacja budynku ostatniego. KM Building proponuje mieszkania oraz dwupoziomowe apartamenty. Łącznie 36 lokali. Na parterze i I piętrze powstają mieszkania (2-, 3- i 4- pokojowe) o powierzchni od 45 do 73 m.kw. Z kolei na piętrze drugim do dyspozycji mieszkańców są przestronne apartamenty 3-, 4- i 5- pokojowe o powierzchni od 77 do 131 m.kw Dodatkowo lokale na parterze posiadają ogródki o powierzchni od 30 do 155 m.kw. – Budynek trzeci to już gotowe pokrycie dachowe. Wszystkie mieszkania na parterze mają już wykonane tynki wewnętrzne, a na zaawansowanym etapie są również prace elewacyjne. - mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. W sprzedaży zostały ostatnie apartamenty z budynku nr 2, gdzie cena metra kwadratowego wynosi 5000 złotych brutto. Również budynek nr 3 to jeszcze kilka wolnych mieszkań i apartamentów. Tu cena zaczyna się od 4600 złotych brutto. Warto dodać, że pomimo kameralnego charakteru inwestycji budynki posiadają podziemną halę garażową oraz windę. Dodatkowe miejsca postojowe znajdują się także przed budynkami. Nie zabraknie zieleni wokół budynków, chodników, a uzupełnieniem będzie również mały skwer z ławeczkami od strony ulicy Kórnickiej. Natomiast już teraz inwestycję wzbogacają murale zdobiące ściany pierwszego oraz od kilku dni także drugiego budynku. KM Building oddaje wszystkie lokale w podwyższonym standardzie lub wykończone pod klucz.
Zaletą lokalizacji inwestycji jest szybki dojazd do Poznania oraz bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska i podmiejska. Zalasewo i pobliski Swarzędz to także dobre zaplecze szkolno-oświatowe. W najbliższym sąsiedztwie nie brakuje również licznych sklepów i punktów usługowych. Ulica Kórnicka graniczy z terenami rekreacyjnymi, tak istotnymi dla miłośników aktywności fizycznej.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.