Apartamenty Bergera gotowe jeszcze w tym roku
Jeszcze w tym roku zakończy się realizacja inwestycji Apartamenty Bergera. W pełnej atutów lokalizacji na poznańskiej Wildzie powstaną 134 mieszkania o zróżnicowanych powierzchniach, w tym lokale z przestronnymi tarasami.
EBF Development to deweloper, który działa na rynku mieszkaniowym już ponad 30 lat. Projekty realizuje zarówno w Zielonej Górze jak i na terenie stolicy Wielkopolski. W Poznaniu jest inwestorem systematycznie rozbudowywanego osiedla Reduta Nowe Podolany. We wrześniu 2021 roku spółka wprowadziła do oferty projekt Apartamenty Bergera. Będzie on gotowy już pod koniec bieżącego roku. Na Wildzie, przy ulicy Gothilfa Bergera, w drugiej linii zabudowy, powstanie 7 - kondygnacyjny budynek składający się z 2 segmentów. Oryginalna i wyrazista bryła z ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi będzie dobrze komponować się z charakterem sąsiadującej zabudowy. Apartamenty Bergera będą liczyć 134 mieszkania i apartamenty o powierzchni od 33 do 131 mkw. Powstaną zarówno kawalerki jak i lokale -2, -3, -4 i -5 pokojowe. W mieszkaniach na parterze pojawią się ogródki, a w pozostałych – balkony lub loggie. Dopełnieniem oferowanych mieszkań będą charakterystyczne dla architektury projektu przestronne tarasy o powierzchni nawet do 126 mkw. Nie zabraknie także dużych, panoramicznych przeszkleń gwarantujących doskonałe doświetlenie wnętrz. Komfort zapewnią cichobieżne windy, komórki lokatorskie oraz również 2 hale garażowe, gdzie znajdzie się 155 miejsc postojowych. Ich liczbę uzupełni parking naziemny z 5 miejscami, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami. Ceny rozpoczynają się od 10.500 złotych brutto za mkw. – Finisz prac budowlanych już coraz bliżej. Kończymy montaż stolarki okiennej, instalacji elektrycznej i sanitarnej. Przystąpiliśmy do prac elewacyjnych. - informuje Agata Nowaczyk, specjalista z biura sprzedaży EBF Development. Warto dodać, że większość mieszkań projektu spełnia warunki kwotowe dla mającego obwiązywać od lipca rządowego programu Pierwsze Mieszkanie. - Bliski termin ukończenia inwestycji oraz oferta cenowa dostępnych mieszkań powoduje, że mamy już sporo zapytań związanych z programem. Proponujemy takim klientom rezerwację lokalu w kwocie 10.000 złotych, a z terminem na uzyskanie kredytu do końca września bieżącego roku. W tym okresie gwarantujemy niezmienność ceny mieszkania - dodaje Agata Nowaczyk.
Niewątpliwym atutem inwestycji jest jej lokalizacja. Wilda to tętniąca życiem dzielnica Poznania o utrwalonym historią i tradycją niepowtarzalnym klimacie. Pod ręką przyszłych mieszkańców Apartamentów Bergera jest dosłownie wszystko co pozwala na komfort zamieszkiwania. Nie brakuje skwerów, parków i zieleni miejskiej. Najbliższe otoczenie to również pełen warzyw i owoców rynek, popularne kawiarnie i restauracje czy punkty handlowo – usługowe. W pobliżu funkcjonują także placówki dydaktyczne i zdrowotne oraz obiekty sportowe i kulturalne. Wilda jest idealnie skomunikowana nie tylko z centrum, ale też pozostałymi dzielnicami Poznania. Komunikacja miejska pozwala na dotarcie w każdy zakątek Poznania.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

Zmiany w obowiązku magazynowania gazu mogą obniżyć ceny surowca. To pomoże się przygotować do sezonu zimowego
Elastyczność bez zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego – tak nową propozycję przepisów dotyczących uzupełniania zapasów gazu przed sezonem zimowym określają jej inicjatorzy z Parlamentu Europejskiego. Europosłowie proponują nieznaczne zmniejszenie wymaganego poziomu zapełnienia magazynów i rozciągnięcie w czasie terminu, w którym trzeba spełnić ten obowiązek. Jak podkreśla Borys Budka, ma to zapobiec spekulacjom na rynku gazu i tym samym pomóc obniżyć ceny surowca.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Polityka
PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.