Apartamenty Bergera gotowe jeszcze w tym roku
Jeszcze w tym roku zakończy się realizacja inwestycji Apartamenty Bergera. W pełnej atutów lokalizacji na poznańskiej Wildzie powstaną 134 mieszkania o zróżnicowanych powierzchniach, w tym lokale z przestronnymi tarasami.
EBF Development to deweloper, który działa na rynku mieszkaniowym już ponad 30 lat. Projekty realizuje zarówno w Zielonej Górze jak i na terenie stolicy Wielkopolski. W Poznaniu jest inwestorem systematycznie rozbudowywanego osiedla Reduta Nowe Podolany. We wrześniu 2021 roku spółka wprowadziła do oferty projekt Apartamenty Bergera. Będzie on gotowy już pod koniec bieżącego roku. Na Wildzie, przy ulicy Gothilfa Bergera, w drugiej linii zabudowy, powstanie 7 - kondygnacyjny budynek składający się z 2 segmentów. Oryginalna i wyrazista bryła z ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi będzie dobrze komponować się z charakterem sąsiadującej zabudowy. Apartamenty Bergera będą liczyć 134 mieszkania i apartamenty o powierzchni od 33 do 131 mkw. Powstaną zarówno kawalerki jak i lokale -2, -3, -4 i -5 pokojowe. W mieszkaniach na parterze pojawią się ogródki, a w pozostałych – balkony lub loggie. Dopełnieniem oferowanych mieszkań będą charakterystyczne dla architektury projektu przestronne tarasy o powierzchni nawet do 126 mkw. Nie zabraknie także dużych, panoramicznych przeszkleń gwarantujących doskonałe doświetlenie wnętrz. Komfort zapewnią cichobieżne windy, komórki lokatorskie oraz również 2 hale garażowe, gdzie znajdzie się 155 miejsc postojowych. Ich liczbę uzupełni parking naziemny z 5 miejscami, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami. Ceny rozpoczynają się od 10.500 złotych brutto za mkw. – Finisz prac budowlanych już coraz bliżej. Kończymy montaż stolarki okiennej, instalacji elektrycznej i sanitarnej. Przystąpiliśmy do prac elewacyjnych. - informuje Agata Nowaczyk, specjalista z biura sprzedaży EBF Development. Warto dodać, że większość mieszkań projektu spełnia warunki kwotowe dla mającego obwiązywać od lipca rządowego programu Pierwsze Mieszkanie. - Bliski termin ukończenia inwestycji oraz oferta cenowa dostępnych mieszkań powoduje, że mamy już sporo zapytań związanych z programem. Proponujemy takim klientom rezerwację lokalu w kwocie 10.000 złotych, a z terminem na uzyskanie kredytu do końca września bieżącego roku. W tym okresie gwarantujemy niezmienność ceny mieszkania - dodaje Agata Nowaczyk.
Niewątpliwym atutem inwestycji jest jej lokalizacja. Wilda to tętniąca życiem dzielnica Poznania o utrwalonym historią i tradycją niepowtarzalnym klimacie. Pod ręką przyszłych mieszkańców Apartamentów Bergera jest dosłownie wszystko co pozwala na komfort zamieszkiwania. Nie brakuje skwerów, parków i zieleni miejskiej. Najbliższe otoczenie to również pełen warzyw i owoców rynek, popularne kawiarnie i restauracje czy punkty handlowo – usługowe. W pobliżu funkcjonują także placówki dydaktyczne i zdrowotne oraz obiekty sportowe i kulturalne. Wilda jest idealnie skomunikowana nie tylko z centrum, ale też pozostałymi dzielnicami Poznania. Komunikacja miejska pozwala na dotarcie w każdy zakątek Poznania.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.