Dom zamiast mieszkania, czyli więcej korzyści
Oczekiwania klientów na rynku mieszkaniowym są coraz wyższe. Deweloper, chcąc być konkurencyjnym, powinien zaoferować przyszłemu mieszkańcowi więcej korzyści, w kontekście wykonania budynku, dodatkowych opcji wyposażenia, czy nawet lokalizacji. By odnieść sukces, trzeba wyprzedzić konkurencję w każdej z tych kategorii. Z taką myślą deweloper More Place realizuje poznańskie Osiedle Przy Jeziorach.
Czasy, kiedy klienci przed wyborem nieruchomości porównali jedynie metraż, cenę i lokalizację w ramach poszczególnych ofert, odeszły w niepamięć. Rzecz jasna nadal są to kryteria kluczowe, ale nie jedyne. – Osoby, które wybiorą dom w zabudowie bliźniaczej na naszym Osiedlu Przy Jeziorach, mogą liczyć na dodatkowe korzyści. Wśród nich możemy wymienić miejsca postojowe przed budynkiem, przestronny ogród, które są w bazowej cenie nieruchomości. Klienci dostrzegają różnicę. Wybierając naszą ofertę, nie muszą płacić kilkadziesiąt tysięcy złotych za miejsce postojowe, a przecież w budynkach wielorodzinnych w Poznaniu to raczej standard. Zaoszczędzone w ten sposób finanse można przeznaczyć na wykończenie oraz aranżację wnętrz lub chociażby na opcje dodatkowe, np. fotowoltaikę, wiatę garażową z bramą segmentową, rolety zewnętrzne lub ogrzewanie podłogowe – mówi Tomasz Pietrzyński z firmy More Place, która oferuje domy w zabudowie bliźniaczej w Poznaniu, przy ul. Golęczewskiej.
Niewątpliwe wartością dodaną, jaką proponują swoim klientom inwestorzy Osiedla Przy Jeziorach, są duże ogrody, przynależne do każdego domu z oferty. Wybrany przez nabywcę lokal jest położony na przestronnej działce o powierzchni od 490 do 1221 mkw. Żaden, nawet najbardziej spektakularny budynek wielorodzinny w Poznaniu nie oferuje takiej dodatkowej przestrzeni, która szczególnie w okresie letnim może być świetnie wykorzystana, jako tzw. strefa relaksu. Ponadto sporym atutem domów w ramach Osiedla Przy Jeziorach będzie kompleksowość, tzn. inwestycja powstaje wraz z chodnikami, alejką wewnętrzną prowadzącą do wszystkich domów oraz bramą wjazdową z kontrolą dostępu. A to wszystko w cenie mieszkania 3-pokojowego w budynku wielorodzinnym. – Warto podkreślić, że nasze domy wyróżniają się większym metrażem, czyli 111,47 mkw. Często nabywcy nam mówią, że jest to oferta „szyta na miarę”, czyli więcej, niż w wielu innych ofertach, ale też powierzchnia nie przytłacza, a przecież większy metraż to też większy koszt wykończenia pod klucz – podkreśla nasz rozmówca.
Deweloper More Place wprowadził kolejne domy w zabudowie bliźniaczej do sprzedaży, o powierzchni 111,47 mkw., z podziałem przestrzeni na strefę dzienną na parterze oraz strefę wypoczynkową na piętrze. Salon, osobna kuchnia, toaleta oraz dwa pokoje tworzą parter. Z kolei na poziomie pierwszym (z delikatnymi skosami) znajdują się: dwa przestronne pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. – Stawiamy na więcej atutów oraz dodatkowe korzyści, dzięki czemu klienci chętnie umawiają się na spotkania pokazowe, by zobaczyć chociażby gotowe etapy osiedla. Nowa oferta cieszy się sporym zainteresowaniem, co potwierdza, że warto zaproponować „coś więcej” – podsumowuje Tomasz Pietrzyński z More Place.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.