Dom pod Poznaniem. Warto docenić Szczytniki
Rynek nowych mieszkań w Poznaniu i okolicach należy do największych w Polsce. Realizowane są inwestycje w granicach miasta, natomiast w ostatnich latach modna była przeprowadzka na obrzeża, do powiatu poznańskiego. Dziś widać duże zainteresowanie pozostałymi stronami Poznania. Nowi mieszkańcy wybierają Murowaną Goślinę, czy Swarzędz. - Dostrzegamy również atrakcyjność gminy Kórnik, dlatego na miejsce naszej inwestycji wybraliśmy Szczytniki, skąd można szybko dotrzeć do Poznania i Środy Wielkopolskiej – mówi Michał Rozwadowski, współinwestor osiedla Domy w Szczytnikach.
Inwestycja jest realizowana przy ulicy Choinkowej w Szczytnikach, gdzie mieszkańcy mają do dyspozycji pełną infrastrukturę, tj. sklep, aptekę, przedszkole. Te miejsca są oddalone o kilkaset metrów od osiedla, a w niedalekiej odległości znajduje się chociażby szkoła podstawowa w Kamionkach (3 km). - Podkreślamy też, że gmina Kórnik, gdzie powstają Domy w Szczytnikach, to idealne miejsce do zamieszkania dla osób związanych z Poznaniem. Trasa szybkiego ruchu S11 pozwala w niecały kwadrans dojechać do stolicy Wielkopolski. Przystanek autobusowy obok inwestycji oraz stacja PKP w Gądkach ułatwią komunikację – zauważa Michał Rozwadowski.
Ten aspekt lokalizacji pozwala na wygodne funkcjonowanie na co dzień, ale dla osób wyprowadzających się do gminy Kórnik ważne są też inne wartości. Budowane osiedle jest położone w Dolinie Michałówki, niedaleko jest Jezioro Koninko. Ponadto wystarczy tylko 10 minut, by dotrzeć autem nad Jeziora: Skrzyneckie Duże, Kórnickie i Bnińskie. - Poczucie większej przestrzeni i w dodatku blisko terenów zielonych to aspekty, które mocno rozważają klienci na rynku deweloperskim i podkreślają np. podczas spotkań pokazowych na naszej inwestycji – mówi Michał Rozwadowski. - Dom na obrzeżach może być nadal blisko miasta. Cieszymy się, że spełniamy takie oczekiwania – podkreśla. Zalety gminy Kórnik dostrzegają także inne firmy deweloperskie, proponując osiedla w pobliskich: Kamionkach, Koninku, Borówcu, Błażejewku. Wszystkie te miejscowości są blisko trasy S11 i potwierdzają atrakcyjność lokalizacji. Niewykluczone, że mówimy już o modzie na gminę Kórnik.
I etap osiedla w Szczytnikach niedługo gotowy
Budowane osiedle zostało podzielone na etapy. Na finiszu jest I etap Domów w Szczytnikach, w ramach którego deweloper przygotował osiem lokali w dwóch szeregach. – Obecnie fachowcy ocieplają budynek i wykonują elewację przygotowaną z wełny mineralnej – zaznacza Michał Rozwadowski, współinwestor osiedla Domy w Szczytnikach. Dla nabywców dostępne są dwa warianty powierzchni: 104,70 i 126,10 m kw. Oba projekty zakładają aranżację przestrzeni dziennej na parterze, gdzie klasycznie znajdzie się salon z aneksem kuchennym i toaleta oraz przestrzeni na piętrze. Tam z kolei są zaprojektowane trzy pokoje (jeden z nich może być garderobą) i łazienka. - Do każdego budowanego przez nas domu w Szczytnikach, proponujemy dodatkowe udogodnienia, czyli ogród od 62 do 126 m kw., garaż, miejsce postojowe przed budynkiem oraz podwyższony standard obejmujący chociażby ogrzewanie podłogowe w przestrzeni parteru. Skoro nasza lokalizacja jest popularna, chcemy przekazać wartość dodaną nabywcom – podsumowuje współinwestor. I etap będzie gotowy na wrzesień 2020 roku.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję
Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.
Firma
Rynek danych dla sztucznej inteligencji rośnie w coraz szybszym tempie. Wyzwaniem jest ich przetwarzanie
Do 2032 roku obroty na rynku danych szkoleniowych dla sztucznej inteligencji zwiększą się ponad pięciokrotnie – wynika z prognoz Fortune Business Insights. Analitycy wskazują, że segmentami, w których dostęp do danych decyduje o przewadze konkurencyjnej, są IT i telekomunikacja, ale także handel detaliczny oraz medycyna. Źródeł i możliwości gromadzenia danych jest dziś bardzo dużo, w grę wchodzi nie tylko ich zakup, ale problemem jest wiedza, jakie konkretnie dane biznesowe są potrzebne i jak je skutecznie przetworzyć i zinterpretować.
Handel
Plastikowe opakowania żywności dominują w europejskich marketach. 40 proc. z nich można usunąć lub zastąpić
65 proc. produktów spożywczych i napojów w europejskich supermarketach jest sprzedawanych w plastikowych opakowaniach. W Polsce ten odsetek jest podobny. Jak wynika z raportu DS Smith „Material Change Index”, w przypadku 40 proc. opakowań zawierających tworzywa sztuczne w Polsce, plastik można by wyeliminować, usuwając go całkowicie lub zastępując go zrównoważonymi alternatywami, np. tekturą czy opakowaniami biodegradowalnymi. W Polsce tylko 22 proc. firm spożywczych planuje w nadchodzącym roku zmiany w opakowaniach.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.