Dom pod Poznaniem. Warto docenić Szczytniki
Rynek nowych mieszkań w Poznaniu i okolicach należy do największych w Polsce. Realizowane są inwestycje w granicach miasta, natomiast w ostatnich latach modna była przeprowadzka na obrzeża, do powiatu poznańskiego. Dziś widać duże zainteresowanie pozostałymi stronami Poznania. Nowi mieszkańcy wybierają Murowaną Goślinę, czy Swarzędz. - Dostrzegamy również atrakcyjność gminy Kórnik, dlatego na miejsce naszej inwestycji wybraliśmy Szczytniki, skąd można szybko dotrzeć do Poznania i Środy Wielkopolskiej – mówi Michał Rozwadowski, współinwestor osiedla Domy w Szczytnikach.
Inwestycja jest realizowana przy ulicy Choinkowej w Szczytnikach, gdzie mieszkańcy mają do dyspozycji pełną infrastrukturę, tj. sklep, aptekę, przedszkole. Te miejsca są oddalone o kilkaset metrów od osiedla, a w niedalekiej odległości znajduje się chociażby szkoła podstawowa w Kamionkach (3 km). - Podkreślamy też, że gmina Kórnik, gdzie powstają Domy w Szczytnikach, to idealne miejsce do zamieszkania dla osób związanych z Poznaniem. Trasa szybkiego ruchu S11 pozwala w niecały kwadrans dojechać do stolicy Wielkopolski. Przystanek autobusowy obok inwestycji oraz stacja PKP w Gądkach ułatwią komunikację – zauważa Michał Rozwadowski.
Ten aspekt lokalizacji pozwala na wygodne funkcjonowanie na co dzień, ale dla osób wyprowadzających się do gminy Kórnik ważne są też inne wartości. Budowane osiedle jest położone w Dolinie Michałówki, niedaleko jest Jezioro Koninko. Ponadto wystarczy tylko 10 minut, by dotrzeć autem nad Jeziora: Skrzyneckie Duże, Kórnickie i Bnińskie. - Poczucie większej przestrzeni i w dodatku blisko terenów zielonych to aspekty, które mocno rozważają klienci na rynku deweloperskim i podkreślają np. podczas spotkań pokazowych na naszej inwestycji – mówi Michał Rozwadowski. - Dom na obrzeżach może być nadal blisko miasta. Cieszymy się, że spełniamy takie oczekiwania – podkreśla. Zalety gminy Kórnik dostrzegają także inne firmy deweloperskie, proponując osiedla w pobliskich: Kamionkach, Koninku, Borówcu, Błażejewku. Wszystkie te miejscowości są blisko trasy S11 i potwierdzają atrakcyjność lokalizacji. Niewykluczone, że mówimy już o modzie na gminę Kórnik.
I etap osiedla w Szczytnikach niedługo gotowy
Budowane osiedle zostało podzielone na etapy. Na finiszu jest I etap Domów w Szczytnikach, w ramach którego deweloper przygotował osiem lokali w dwóch szeregach. – Obecnie fachowcy ocieplają budynek i wykonują elewację przygotowaną z wełny mineralnej – zaznacza Michał Rozwadowski, współinwestor osiedla Domy w Szczytnikach. Dla nabywców dostępne są dwa warianty powierzchni: 104,70 i 126,10 m kw. Oba projekty zakładają aranżację przestrzeni dziennej na parterze, gdzie klasycznie znajdzie się salon z aneksem kuchennym i toaleta oraz przestrzeni na piętrze. Tam z kolei są zaprojektowane trzy pokoje (jeden z nich może być garderobą) i łazienka. - Do każdego budowanego przez nas domu w Szczytnikach, proponujemy dodatkowe udogodnienia, czyli ogród od 62 do 126 m kw., garaż, miejsce postojowe przed budynkiem oraz podwyższony standard obejmujący chociażby ogrzewanie podłogowe w przestrzeni parteru. Skoro nasza lokalizacja jest popularna, chcemy przekazać wartość dodaną nabywcom – podsumowuje współinwestor. I etap będzie gotowy na wrzesień 2020 roku.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Ochrona środowiska
Pozew przeciwko Skarbowi Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Może to wpłynąć na przyszłe regulacje
Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, która może zmienić sposób egzekwowania prawa do życia i zdrowia.
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.