Dołącz do ASICS FrontRunner Poland! Ruszyła rekrutacja na 2025 rok
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
ASICS FrontRunner otwiera proces rekrutacyjny dla biegaczy, którzy chcą dołączyć do tej globalnej społeczności biegaczy zjednoczonych pasją do sportu i misją promowania zdrowia fizycznego i psychicznego. Aplikacje na rok 2025 można składać do 12 grudnia 2024 r. za pośrednictwem strony internetowej www.asics.com/frontrunner.
ASICS FrontRunner to wyjątkowa społeczność, która działa w ponad 30 krajach i zrzesza ponad 600 biegaczy – od początkujących po doświadczonych sportowców. Ideą zespołu jest przekonanie, że bieganie nie tylko wzmacnia ciało, ale przede wszystkim ma potężny wpływ na zdrowie psychiczne, zapewniając balans i lepsze samopoczucie. Polską drużynę tworzy obecnie 50 osób, a tegoroczna rekrutacja otwiera szansę na dołączenie do tej inspirującej społeczności.
ASICS FrontRunner to coś więcej niż drużyna biegaczy – to miejsce, gdzie każdy z nas może odkryć swoje możliwości, inspirować się i motywować nawzajem. Dołączenie do tej grupy to okazja do rozwoju, dzielenia się swoją pasją i promowania idei ruchu jako sposobu na zachowanie równowagi umysłowej i fizycznej. Bieganie to podróż, w której wsparcie innych jest bezcenne, a w ASICS FrontRunner czujemy, że działamy razem, niezależnie od tego, czy biegamy maratony czy dopiero zaczynamy swoją przygodę z tym sportem – mówi Zuzanna Bieńczak, Community Manager ASICS FrontRunner Poland.
ASICS FrontRunner zaprasza biegaczy w każdym wieku, na każdym poziomie zaawansowania i z każdego zakątka Polski. Program daje możliwość regularnych spotkań i wspólnych treningów oraz uczestnictwa w krajowych i międzynarodowych wydarzeniach biegowych, które zespalają grupę i pozwalają dzielić się doświadczeniami.
Więcej informacji o rekrutacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.asics.com/frontrunner.

ASICS kontynuuje współpracę z Andrzejem Witkiem

ASICS wprowadza nowy model butów biegowych NOVABLAST 5

Jubileuszowa, 10. edycja Cracovia Półmaratonu Królewskiego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć
W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Problemy społeczne
Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.