Dlaczego warto wybrać Nowe Szczytniki? Zobaczcie
Spółka Nowa Murowana, znana do tej pory między innymi z kompleksowo przygotowanego osiedla w podpoznańskiej Murowanej Goślinie, wprowadziła do sprzedaży nową inwestycję, w gminie Kórnik, również niedaleko Poznania. – Nowe Szczytniki stają się coraz bardziej popularne, za czym przemawia co najmniej kilka powodów – informuje Patrycja Waligóra z biura sprzedaży.
Poznaniacy coraz częściej wyprowadzają się poza granice miasta. Regularnie potwierdzają to wszelakie statystyki związane z saldem migracji w gminach ościennych, ale też… wyniki sprzedażowe firm deweloperskich, których oferty mieszkaniowe są bardzo konkurencyjne. Stąd duża popularność między innymi Murowanej Gośliny i rzecz jasna inwestycji Nowa Murowana. Na przestrzeni kilku lat, deweloper sprzedał łącznie 180 lokali mieszkalnych, z czego zdecydowana większość trafiła już w ręce nabywców. Teraz czas na Nowe Szczytniki, także pod Poznaniem, ale w gminie Kórnik, położnej przy wschodniej granicy z miastem. – Tutaj także mamy spore zainteresowanie nabywców, a wynika ono z co najmniej czterech powodów. Proponujemy ciekawą lokalizację niedaleko Jeziora Kórnickiego, projekt dwupoziomowego mieszkania o większej przestrzeni, rozwiązania ekologiczne, w tym pompę ciepła w standardzie każdego lokalu. Ponadto klienci zwracają uwagę na nasze dotychczasowe realizacje. W tym kontekście Nowa Murowana jest naszą wizytówką i utwierdza nabywców w podjętej decyzji – informuje Patrycja Waligóra z biura sprzedaży inwestycji Nowe Szczytniki.
Warto podkreślić, że wybierając osiedle, nabywca stawia nie tylko na konkretny projekt mieszkaniowy, ale też na otoczenie – to bliższe i dalsze. Nowe Szczytniki znajdują się w gminie Kórnik, czyli lokalizacji do zamieszkania dobrej, a na pewno sprawdzonej przez poznaniaków, którzy zdecydowali się zamieszkać pod miastem. Gmina Kórnik wyróżnia się wieloma atrakcjami, np. Promenada im. Wisławy Szymborskiej, położona tuż nad malowniczym Jeziorem Kórnickim, Arboretum przy Zamku w Kórniku i wiele tras rowerowych pośród terenów leśnych. Z drugiej strony, można dosłownie w kilkanaście minut dojechać autem do stolicy Wielkopolski, a najpopularniejsza trasa nr S11 pozwala to uczynić bardzo komfortowo. – Kolejna kwestia, na którą zwracają uwagę klienci, to pompa ciepła w standardzie. Wiele norm związanych z eko-budownictwem już teraz jest wyśrubowanych, ale nasz standard do nich pasuje i pozwala na oszczędności – podkreśla Patrycja Waligóra.
Koncepcja dewelopera zakłada, że w ramach inwestycji Nowe Szczytniki powstają mieszkania dwupoziomowe. Na parterze każdego z nich znajdzie się salon z aneksem kuchennym (z oknem) i toaleta. Natomiast na piętrze zaplanowano dwa pokoje, garderobę i łazienkę. Natomiast w wariancie 92 mkw. na piętrze będą aż trzy sypialnie. Co ważne dla nabywców, do każdego lokalu przynależy zielony ogród i miejsca postojowe. W standardzie jest ogrzewanie podłogowe na obu poziomach.
Inwestycja cieszy się sporą popularnością, choć dla spółki Nowa Murowana jest premierowa w tej lokalizacji. – Nowe, interesujące miejsce, rozwiązania eko, więcej przestrzeni, niż w bloku w mieście i znany już na rynku deweloper to kwestie, na które zwracają uwagę nasi klienci – podsumowuje Patrycja Waligóra. Spółka podczas Targów Mieszkań i Domów w Poznaniu 16 i 17 marca zaprezentuje ofertę mieszkań w projektach Nowe Szczytniki oraz Nowa Murowana na stoisku nr H6. Organizatorzy z firmy Nowy Adres zapraszają na Międzynarodowe Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu do hali nr 3 w sobotę w godzinach 10-17 i w niedzielę w godzinach 10-16.

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.