Deepcool Neptwin RGB - chłodzenie wieżowe dla geeków
Deepcool Neptwin RGB to dwuwieżowe chłodzenie przeznaczone do high-endowych PC. Charakteryzuje się ono pokaźnymi rozmiarami, podświetlanymi wentylatorami i ceną, która zdaje się być konkurencyjna.
Deepcool Neptwin RGB to chłodzenie procesora wyposażone w sześć ciepłowodów i dwa wentylatory. Tłoczą one powietrze przez pokaźnych rozmiarów radiator, który ma konstrukcję dwuwieżową. Całość waży ponad kilogram i jest w stanie schłodzić najmocniejsze procesory Intela i AMD, z topowymi Core i9 i Ryzen 9 włącznie.
Znajdujące się w zestawie wentylatory mają średnicę 120 mm i łożyskowanie HDB. Ich prędkość jest regulowana metodą PWM w zakresie od 500 do 1500 obrotów na minutę. W połączeniu z tłumiącymi drgania gumowanymi elementami ma to przełożyć się na minimalny poziom hałasu i wibracji. Fani tuningu wizualnego mają do dyspozycji podświetlenie RGB LED z trzema efektami optycznymi.
Chłodzenia Deepcool Neptwin RGB są kompatybilne z systemami sterowania iluminacją stosowanymi w popularnych płytach głównych. Wśród wymienionych znajdują się: Asus Aura, Gigabyte Fusion RGB, MSI Mystic, Razer Chroma czy ASRock Polychrome. Można więc zadbać o synchronizację efektów świetlnych pomiędzy coolerem CPU i pozostałymi komponentami wyposażonymi w podświetlenie.
Chłodzenie procesora Deepcool Neptwin RGB będzie dostępne w sprzedaży w ciągu kilku najbliższych tygodni. Jego cena to około 250 zł.
Dane techniczne:
- rodzaj chłodzenia: powietrzne
- kompatybilne podstawki:
- Intel LGA20xx/1151/1150/1155/LGA775/LGA1366
- AMD AM4/AM3+/AM3/AM2+/AM2/FM2+/FM2/FM1
- wymiary chłodzenia: 126 x 134 x 158 mm
- waga netto chłodzenia: 1123 g
- materiał radiatora: aluminium
- wymiary wentylatora: 120 x 120 x 25 mm
- łożyskowanie wentylatora: HDB
- prędkość obrotowa wentylatora: 500-1500 obr./min. (+/-10%)
- przepływ powietrza (1 wentylator): ok. 96 m3/h
- głośność wentylatora: < 27 dB(A)
- liczba wentylatorów: 2 w zestawie
- liczba ciepłowodów: 6 szt. o średnicy 6 mm każdy
- podświetlenie LED: RGB
- dostępne efekty: oddychanie, świecenie ciągłe i meteor
Jeden przycisk robi różnicę! Zestaw bezprzewodowy Hama WKM-750 z klawiszem AI
Spryt i komfort na topie. Zestaw bezprzewodowy z myszą i klawiaturą Hama WKM-550
WiFi 7 - ultraszybka sieć bezprzewodowa w domu i w biznesie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.