Komunikaty PR

DataArt Talent Lab prezentuje proof of concept panelu bezdotykowego

2020-07-29  |  13:05
Biuro prasowe

DataArt Talent Lab, stworzona przez pracowników DataArt inicjatywa mająca na celu rozwój młodych programistów, opracowała proof of concept technologii rozpoznawania gestów w miejscach publicznych o nazwie DataArt Orchestra. Technologię zastosowano w terminalu służącym do zamawiania jedzenia i napojów. Użytkownicy mogą posługiwać się jedynie gestami dłoni, bez konieczności dotykania urządzenia. Proof of concept udowodnił, że publiczne ekrany i urządzenia dotykowe, takie jak automaty do zamawiania jedzenia lub terminale informacyjne, można przekształcić w wersje bezdotykowe i bardziej bezpieczne.

Technologia rozpoznawania gestów nie jest niczym nowym, jednak przez długi czas była stosowana prawie wyłącznie w grach, osobistych urządzeniach elektronicznych, czy np. telewizorach typu smart. Nie była szeroko wykorzystywana w interfejsach publicznych. W świecie po pandemii widać jednak przydatność technologii bezdotykowych.

DataArt Orchestra, wykorzystuje oparty na sztucznej inteligencji zestaw narzędzi programistycznych do śledzenia całego szkieletu w trzech wymiarach Cubemos, oparty na technologiach Intel® RealSense™. Oprogramowanie to, stworzone w .NET, C# i Windows Presentation Foundation, rozpoznaje i śledzi ruchy rąk osoby stojącej przed wyświetlaczem. Osoba ta składa zamówienie, wykonując jeden z czterech gestów – ruchu w górę, w dół, w prawo i w lewo.

DataArt Orchestra to model koncepcyjny, co oznacza, że można – i należy – go dalej ulepszać. Został wydany w ramach licencji open source, co oznacza, że każdy może wnieść do niego swój wkład. Model na razie rozpoznaje jedynie kilka gestów dłoni, ale można go usprawnić do poziomu rozpoznawania ruchów dłoni i palców, a kolejnym krokiem jest implementacja uczenia maszynowego, która pozwoli na rozpoznawanie gestów z większą precyzją.

Technologie dotykowe, stosowane obecnie niemal wszędzie, można i należy zastąpić technologiami bezdotykowymi, gdzie tylko się da: w biletomatach komunikacji miejskiej, automatach do sprzedaży napojów i żywności, bankomatach, windach, terminalach informacyjnych i tablicach cyfrowych, które wskazują drogę w dużych budynkach, takich jak centra handlowe, hotele i lotniska. Inną zaletą interfejsów bezdotykowych jest fakt, że można ich używać w warunkach i sytuacjach, w których faktyczne ich dotykanie jest niepraktyczne lub niemożliwe, np. w kuchni lub w salach operacyjnych.

O DataArt Talent Lab

DataArt Talent Lab to wewnętrzna inicjatywa edukacyjna DataArt oraz inkubator koncepcji. W ramach Talent Lab, pracownicy zajmują się tworzeniem projektów technologicznych w formule przypominającej hackatony. Jednym z celów Talent Lab jest szkolenie mniej doświadczonych programistów poprzez współpracę z seniorami, którzy oczekują na projekty komercyjne. Większość z nich ma charakter wyłącznie edukacyjny, jednak część z nich może okazać się innowacyjna i przybrać charakter komercyjny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł Biuro prasowe
2024-04-23 | 12:00

Wiosenna promocja ZTE – smartfony od 249 zł

Smartfony ZTE Blade to seria przystępnych cenowo telefonów zbalansowanych pod kątem stosunku ceny do jakości. Charakteryzują się one estetycznym i niebanalnym designem oraz odpowiednio
Technologie SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI
2024-04-19 | 13:00

SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli AI

SAS, lider technologii z obszaru danych i sztucznej inteligencji, wprowadza na rynek nowe produkty i usługi, które usprawnią zarządzanie AI i umożliwią budowanie wiarygodnych i
Technologie Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens
2024-04-19 | 11:00

Universal Robots wprowadza płynną integrację ze sterownikami PLC Siemens

Universal Robots (UR), wiodąca na świecie firma produkująca roboty współpracujące (coboty), zintegrowała interfejs SRCI (ang. Standard Robot Command Interface,  standardowy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.

Motoryzacja

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do sprzedaży w Polsce. Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut

Według danych IBRM Samar w Polsce w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku zarejestrowano 533 auta chińskich producentów. Jednak niedługo mogą się one pojawiać na polskich drogach znacznie częściej, ponieważ swoją obecność na tutejszym rynku zapowiedziało już kilku kolejnych producentów z Państwa Środka. Chińskich samochodów, przede wszystkim elektryków, coraz więcej sprzedaje się również w Europie. Prognozy zakładają, że ich udział w europejskim rynku do 2025 roku ma zostać niemal podwojony. – Jakość produktów dostarczanych przez chińskich producentów jest dzisiaj zdecydowanie lepsza i dlatego one z powodzeniem konkurują z producentami europejskimi – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM Samar.

Ochrona środowiska

Temperatury w Europie rosną dwukrotnie szybciej niż globalnie. Za tym idą rekordowe zjawiska klimatyczne

Marzec 2024 roku był 10. miesiącem z rzędu, który pobił rekord temperatur w historii globalnych pomiarów dla danego miesiąca roku – wskazują dane Copernicus Climate Change Service (C3S). Średnia temperatura wyniosła 14,14 st. C, czyli o 0,73 st. C więcej niż średnia dla marca z lat 1991–2020. Marzec był też o 1,68 st. cieplejszy niż w okresie przedindustrialnym, do którego odnoszą się globalne cele zawarte w porozumieniu paryskim. Kolejny miesiąc z rekordem ciepła oznacza nasilone zjawiska klimatyczne, również te ekstremalne. 2023 rok był w Europie okresem rekordów w tym zakresie, m.in. największych pożarów, powodzi czy fal upałów – wynika z raportu C3S i Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.