Czytnik kart SD i microSD Hama. Mały, solidny, szybki i zawsze pod ręką
Karty SD są świetnym, wygodnym i niezwykle popularnym rozwiązaniem na błyskawiczne przenoszenie danych, od dłuższego czasu wypierającym chociażby pendrive’y. Jednak nie każdy komputer stacjonarny, tablet czy telefon komórkowy ma wbudowane urządzenie do ich obsługi. I tu z pomocą przychodzą różne osobne czytniki, takie jak najnowsza propozycja od niemieckiego producenta Hama. Do oferty marki właśnie dołączył czytnik kart SD i microSD z wtyczką USB-C. Poratuje nas, gdy trzeba podłączyć ten rodzaj pamięci przenośnej do komputera PC, notebooka, MacBooka, tabletu czy smartfona. Zapewni sprawny bezpośredni transfer danych w obie strony.
Urządzenie ma niewielkie wymiary i zostało utrzymane w stonowanej, szarej kolorystyce. Wykonano je z aluminium, dzięki czemu jest wytrzymałe i niestraszny mu upadek nawet z dużej wysokości.
Czytnik współpracuje ze wszystkimi popularnymi i dostępnymi na rynku formatami kart SD, takimi jak SD/SDHC/SDXC oraz microSD/microSDHC/microSDXC. Gwarantuje szybkość transferu danych do 5 GB/s. Obsługuje karty pamięci o pojemności, sięgającej do 2 terabajtów. Możemy liczyć na sprawne i szybkie łączenie z urządzeniem docelowym za pomocą obustronnej wtyczki USB-C w standardzie 3.0. Dlatego nie musimy się przejmować groźbą bezpowrotnego zepsucia złącza.
Warto podkreślić, że zastosowanie elastycznych materiałów chroni kabel przed złamaniem, co kiedyś zdarzyło się chyba większości użytkownikom. Natomiast wysokiej jakości materiały i wykonanie oznaczają doskonałą jakość transmisji.
Czytnik jest odpowiedni i przetestowany pod kątem USB 3.2 Gen 1, chociaż oczywiście działa także z urządzeniami zaprojektowanymi w starszych standardach USB 3.0 i USB 2.0 Pracuje na zasadzie Plug & Play, czyli nie wymaga ręcznej instalacji sterowników ani żadnego rodzaju oprogramowania.
Producent ustalił sugerowaną cenę detaliczną tej nowości produktowej na poziomie 69 zł.
Więcej szczegółów na temat urządzenia znajduje się na oficjalnej stronie https://pl.hama.com.
Szukasz sprzętu w dobrej cenie? Poznaj sekret laptopów poleasingowych

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa
Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Konsument
GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.