Czym wyróżniają się smart apartamenty w Poznaniu?
Inwestycja Nadolnik Compact Apartments regularnie się powiększa. I etap, w którym znalazło się 213 lokali, został zrealizowany. Dosłownie ostatnie smart apartameny są dostępne w sprzedaży, a reszta już znalazła swoich nabywców. Tymczasem tuż obok następuje kontynuacja projektu. W II etapie Nadolnik Compact Apartments zostaną przygotowane 224 lokale o powierzchni od 19 do 41 m kw. - W grudniu, zgodnie z harmonogramem, zostały wykonane kolejne prace na kondygnacji hali garażowej, w tym między innymi ściany szczelinowe i słupy podpierające kolejny poziom budynku – informuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner.
Przystępny projekt i lokalizacja
Jak podkreśla przedstawicielka dewelopera, inwestycja pozytywnie wyróżnia się na rynku nieruchomości ze względu na przystępność. - Kompaktowy smart apartament posiada aneks kuchenny, łazienkę, przestrzeń do pracy i wypoczynku. Tak zaprojektowany i zaaranżowany lokal z powodzeniem zastąpi kawalerkę – mówi Karolina Skrzypek z biura sprzedaży przy ulicy Nadolnik w Poznaniu. Smart apartament jest dostępny od 111 150 zł netto (istnieje bowiem możliwość odliczenia podatku VAT), przez co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób młodych, jako ich pierwsza nieruchomość. To mogą być studenci, absolwenci, osoby zaczynające swoją ścieżkę zawodową. Z kolei przedsiębiorcy, którzy często podróżują służbowo do Poznania, docenią fakt, że posiadając swój smart apartament, nie obowiązują ich doby hotelowe, dodatkowe opłaty, formalności związane z rezerwacjami pokoju, których trzeba skrupulatnie pilnować. - Ponadto Nadolnik znajduje się w spokojnym miejscu. To lepsze rozwiązanie dla kadry menedżerskiej, której przedstawiciele po całym dniu pracy, szukają ciszy oraz wytchnienia – podkreśla Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Nadolnik Compact Apartmens.
Nad propozycją z pewnością pochylą się też inwestorzy, którzy kupują lokale z myślą o dalszym zysku, np. z wynajmu. Warto docenić kompaktowy, funkcjonalny projekt. W mniejszym smart apartamencie, o powierzchni 19 m kw. znajdzie się przestrzeń dla dwóch osób. Natomiast dla 41 m kw. przewidziano też dodatkowe miejsce w ramach antresoli. Z punktu widzenia klienta inwestycyjnego oczywiście ma to znaczenie.
Kolejnym atutem Nadolnik Compact Apartaments jest wspomniana lokalizacja. Inwestycja powstaje blisko poznańskiej Śródki i Zawad. To miejsca coraz bardziej doceniane, ze względu na swój historyczny charakter (Ostrów Tumski, katedra) i bliskość Wartostrady, co z kolei pozwala na bliski kontakt z przyrodą. Ponadto tuż obok znajduje się Rondo Śródka, skąd można dojechać w dowolną część miasta dzięki komunikacji miejskiej, bądź – wyjechać poza granice metropolii. - Smart apartament to propozycja konkurencyjna dla każdego klienta, pozwalająca na szybki zwrot z inwestycji oraz dodatkowe korzyści, jak gwarancja miejsca postojowego na auto, czy wysoki standard wykończenia budynku – podsumowuje Karolina Skrzypek.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.