Czy AI potrafi programować? Bezpłatny meetup w Warszawie
Acaisoft
Puławska 182
02-670 Warszawa
agata.cupriak|acaisoft.com| |agata.cupriak|acaisoft.com
+48 517 935 609
https://www.acaisoft.com
Organizatorzy cyklu spotkań acai_tech night zapraszają na kolejne wydarzenie, które przyniesie fascynującą dyskusję na temat roli sztucznej inteligencji w programowaniu, zwłaszcza w kontekście dużych modeli językowych. To wydarzenie, które nie tylko zapowiada się jako inspirująca uczta dla miłośników technologii, ale również jako okazja do zrozumienia potencjału i wyzwań, jakie niesie ze sobą kodowanie wspomagane przez AI.
Prelegenci, Adam Kaczmarski, ekspert ds. DevOps, oraz Jerzy Goebel, inżynier oprogramowania, zabiorą nas w podróż po świecie AI. Jerzy podzieli się wnioskami z budowy platformy Code Narrator do automatyzacji utrzymania kodu, wykorzystującej ChatGPT. Adam skupi się na temacie infrastruktury bezserwerowej z wykorzystaniem RunPod i przedstawi zalety hostowania własnego modelu LLM.
To wydarzenie będzie także okazją do nawiązania kontaktów z osobami o podobnych zainteresowaniach i uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące potencjału LLM w obszarze programowania.
Informacje o wydarzeniu:
- Data: 3 października 2023
- Czas: 18:00 - 22:00
- Miejsce: Biurowiec IO1-Tower, Puławska 182, 1 piętro
- Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wymagana rejestracja: https://acaisoft.tech
O acai_tech:
acai_tech to dynamicznie rozwijająca się społeczność, która gromadzi pasjonatów technologii, programistów i ekspertów rożnych branż. Naszym celem jest tworzenie platformy do wymiany wiedzy i doświadczeń, podnoszenia kompetencji cyfrowych oraz promowanie innowacji w dziedzinie technologii.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.