Czy AI potrafi programować? Bezpłatny meetup w Warszawie
Acaisoft
Puławska 182
02-670 Warszawa
agata.cupriak|acaisoft.com| |agata.cupriak|acaisoft.com
+48 517 935 609
https://www.acaisoft.com
Organizatorzy cyklu spotkań acai_tech night zapraszają na kolejne wydarzenie, które przyniesie fascynującą dyskusję na temat roli sztucznej inteligencji w programowaniu, zwłaszcza w kontekście dużych modeli językowych. To wydarzenie, które nie tylko zapowiada się jako inspirująca uczta dla miłośników technologii, ale również jako okazja do zrozumienia potencjału i wyzwań, jakie niesie ze sobą kodowanie wspomagane przez AI.
Prelegenci, Adam Kaczmarski, ekspert ds. DevOps, oraz Jerzy Goebel, inżynier oprogramowania, zabiorą nas w podróż po świecie AI. Jerzy podzieli się wnioskami z budowy platformy Code Narrator do automatyzacji utrzymania kodu, wykorzystującej ChatGPT. Adam skupi się na temacie infrastruktury bezserwerowej z wykorzystaniem RunPod i przedstawi zalety hostowania własnego modelu LLM.
To wydarzenie będzie także okazją do nawiązania kontaktów z osobami o podobnych zainteresowaniach i uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące potencjału LLM w obszarze programowania.
Informacje o wydarzeniu:
- Data: 3 października 2023
- Czas: 18:00 - 22:00
- Miejsce: Biurowiec IO1-Tower, Puławska 182, 1 piętro
- Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wymagana rejestracja: https://acaisoft.tech
O acai_tech:
acai_tech to dynamicznie rozwijająca się społeczność, która gromadzi pasjonatów technologii, programistów i ekspertów rożnych branż. Naszym celem jest tworzenie platformy do wymiany wiedzy i doświadczeń, podnoszenia kompetencji cyfrowych oraz promowanie innowacji w dziedzinie technologii.
Premiera: Cooler Master Hyper 411 Nano - kompaktowe i wydajne chłodzenie CPU dla
CampusAI i Instytut Human+AI rozpoczynają globalny dialog o generatywnej sztuczn
MC600 - nowy mobot od MiR i UR
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.