Komunikaty PR

Czy AI potrafi programować? Bezpłatny meetup w Warszawie

2023-09-22  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agata Cupriak
Acaisoft

Puławska 182
02-670 Warszawa
agata.cupriak|acaisoft.com| |agata.cupriak|acaisoft.com
+48 517 935 609
https://www.acaisoft.com

Organizatorzy cyklu spotkań acai_tech night zapraszają na kolejne wydarzenie, które przyniesie fascynującą dyskusję na temat roli sztucznej inteligencji w programowaniu, zwłaszcza w kontekście dużych modeli językowych. To wydarzenie, które nie tylko zapowiada się jako inspirująca uczta dla miłośników technologii, ale również jako okazja do zrozumienia potencjału i wyzwań, jakie niesie ze sobą kodowanie wspomagane przez AI.

Prelegenci, Adam Kaczmarski, ekspert ds. DevOps, oraz Jerzy Goebel, inżynier oprogramowania, zabiorą nas w podróż po świecie AI. Jerzy podzieli się wnioskami z budowy platformy Code Narrator do automatyzacji utrzymania kodu, wykorzystującej ChatGPT. Adam skupi się na temacie infrastruktury bezserwerowej z wykorzystaniem RunPod i przedstawi zalety hostowania własnego modelu LLM.

To wydarzenie będzie także okazją do nawiązania kontaktów z osobami o podobnych zainteresowaniach i uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące potencjału LLM w obszarze programowania.

Informacje o wydarzeniu:

  • Data: 3 października 2023
  • Czas: 18:00 - 22:00
  • Miejsce: Biurowiec IO1-Tower, Puławska 182, 1 piętro
  • Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wymagana rejestracja: https://acaisoft.tech

O acai_tech:
acai_tech to dynamicznie rozwijająca się społeczność, która gromadzi pasjonatów technologii, programistów i ekspertów rożnych branż. Naszym celem jest tworzenie platformy do wymiany wiedzy i doświadczeń, podnoszenia kompetencji cyfrowych oraz promowanie innowacji w dziedzinie technologii. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Acaisoft
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie Biuro prasowe
2024-12-30 | 13:00

Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie

Warszawa, 20.12.2024 – SPIE Building Solutions, polska spółka zależna SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych,
Technologie Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
2024-12-27 | 10:00

Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl

Maspex SA, jeden z liderów polskiego rynku spożywczego, wprowadził na platformie Uwielbiam.pl nowoczesne rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji. Dzięki temu narzędziu osoby
Technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
2024-12-23 | 08:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Prawo

Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich

Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.

Handel

Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń

W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.