Czy AI potrafi programować? Bezpłatny meetup w Warszawie
Acaisoft
Puławska 182
02-670 Warszawa
agata.cupriak|acaisoft.com| |agata.cupriak|acaisoft.com
+48 517 935 609
https://www.acaisoft.com
Organizatorzy cyklu spotkań acai_tech night zapraszają na kolejne wydarzenie, które przyniesie fascynującą dyskusję na temat roli sztucznej inteligencji w programowaniu, zwłaszcza w kontekście dużych modeli językowych. To wydarzenie, które nie tylko zapowiada się jako inspirująca uczta dla miłośników technologii, ale również jako okazja do zrozumienia potencjału i wyzwań, jakie niesie ze sobą kodowanie wspomagane przez AI.
Prelegenci, Adam Kaczmarski, ekspert ds. DevOps, oraz Jerzy Goebel, inżynier oprogramowania, zabiorą nas w podróż po świecie AI. Jerzy podzieli się wnioskami z budowy platformy Code Narrator do automatyzacji utrzymania kodu, wykorzystującej ChatGPT. Adam skupi się na temacie infrastruktury bezserwerowej z wykorzystaniem RunPod i przedstawi zalety hostowania własnego modelu LLM.
To wydarzenie będzie także okazją do nawiązania kontaktów z osobami o podobnych zainteresowaniach i uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące potencjału LLM w obszarze programowania.
Informacje o wydarzeniu:
- Data: 3 października 2023
- Czas: 18:00 - 22:00
- Miejsce: Biurowiec IO1-Tower, Puławska 182, 1 piętro
- Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wymagana rejestracja: https://acaisoft.tech
O acai_tech:
acai_tech to dynamicznie rozwijająca się społeczność, która gromadzi pasjonatów technologii, programistów i ekspertów rożnych branż. Naszym celem jest tworzenie platformy do wymiany wiedzy i doświadczeń, podnoszenia kompetencji cyfrowych oraz promowanie innowacji w dziedzinie technologii.
Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
Zrównoważone oświetlenie przyszłością polskich samorządów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Prawo
Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów
Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.