Komunikaty PR

Częstochowa centrum innowacji. Komercyjny tor zderzeniowy otrzymuje homologację.

2024-04-25  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Rossa
Rumour PR

Al. Rzeczypospolitej 17/30
02-972 Warszawa
katarzyna.rossa|rumour.pl| |katarzyna.rossa|rumour.pl
+48503066001
https://rumour.pl/

Ważny krok dla branży bezpieczeństwa dzieci w podróżach samochodowych. Polski producent fotelików samochodowych Avionaut uzyskuje homologację dla swojego toru testowego. To kolejna inicjatywa firmy w kierunku dostosowania się do europejskich norm bezpieczeństwa w zakresie transportu dzieci. Certyfikacja toru, jako element szerszych europejskich wysiłków na rzecz ochrony młodych pasażerów, podkreśla zaangażowanie branży w poprawę bezpieczeństwa dzieci w podróży.

Inicjatywa uzyskania homologacji dla własnego toru zderzeniowego to nie tylko dążenia firmy do usprawnienia procesów testowania fotelików własnej produkcji. Avionaut prowadzi również branżę w kierunku wykorzystywania bardziej zaawansowanych technologicznie procedur. To przykład tego, jak prywatne przedsiębiorstwo może odegrać kluczową rolę w globalnych wysiłkach na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników dróg. Inicjatywa ta, spełniając założenia regulacji ONZ nr 129 (i-Size), podnosi standardy bezpieczeństwa fotelików samochodowych, gwarantując ich zgodność z globalnymi wymaganiami.

i-Size, czyli jak Unia walczy o bezpieczeństwo małych podróżujących

Regulacja ONZ nr 129, znana inaczej pod nazwą i-Size, to zgodnie z zapisem unijnego dziennika urzędowego: zbiór jednolitych przepisów dotyczących homologacji ulepszonych urządzeń przytrzymujących dla dzieci stosowanych na pokładach pojazdów silnikowych [2021/1806].

Ta długa i skomplikowana nazwa oznacza tak naprawdę zestaw norm mających na celu poprawę bezpieczeństwa fotelików samochodowych dla dzieci. Skupia się na lepszej ochronie głowy i szyi, wprowadza wymogi dotyczące testów na uderzenia boczne, oraz promuje montowanie fotelików za pomocą systemu ISOFIX, co zwiększa stabilność i ułatwia prawidłową instalację. Regulacja ta również zaleca, aby dzieci podróżowały w pozycji tyłem do kierunku jazdy przynajmniej do 15 miesiąca życia, co znacząco podnosi poziom ich bezpieczeństwa w samochodzie. Ostatnia z tych rekomendacji jest też obowiązkowym wymogiem w szwedzkim Test Plus, który równolegle do norm europejskich, skupia się na wyjątkowo rygorystycznym badaniu bezpieczeństwa w zderzeniach frontalnych.  Wszystko to ma na celu zapewnienie, że foteliki samochodowe są jak najbardziej bezpieczne i efektywnie chronią dzieci w wypadkach.

Homologacja drogą do zwiększenia bezpieczeństwa

Tor testowy Avionaut, zlokalizowany w Polsce, a konkretniej w Częstochowie, to jedna z nielicznych komercyjnych jednostek tego typu w kraju, który posiada homologację. Oznacza to przede wszystkim, że spełnia globalne normy bezpieczeństwa. Avionaut, który szczyci się stuprocentowym kapitałem europejskim, do prac nad modernizacją toru zatrudnił najlepszych inżynierów w Europie, a prace nad uzyskaniem homologacji trwały od sierpnia 2023 roku. Nowo nabyte uprawnienia firma wykorzystuje w pierwszej kolejności do udoskonalania standardów bezpieczeństwa w swoich aktualnych produktach. Dzięki temu, na rynek wypuszcza nową odsłonę znanego wcześniej fotelika COSMO – pod nazwą COSMO 2.0 Easy.

Przyszłość i innowacje

W miarę ewolucji motoryzacji w kierunku cyfryzacji, dekarbonizacji i automatyzacji, istnieje wiele możliwości dalszych prac nad zwiększaniem bezpieczeństwa dzieci. Avionaut, w ramach eksploatacji toru testowego może przodować w badaniach i implementacji technologii związanych z reaktywną ochroną fotelików dostosowaną do warunków jazdy, systemami monitorowania prawidłowego montażu fotelika czy automatycznego dostosowywania pozycji siedzącego w czasie rzeczywistym. Takie rozwiązania to na razie śpiewka przyszłości, ale rozwój testów oraz integracja i walidacja nowych technologii w kontrolowanych warunkach sprzyja kształtowaniu nowych standardów bezpieczeństwa w transporcie dzieci.

 

O Avionaut

Avionaut to innowacyjna polska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości fotelików samochodowych dla dzieci. Założona z pasji do bezpieczeństwa i komfortu najmłodszych, w ciągu 13 lat obecności na rynku, uznanie oraz oficjalną certyfikację AGR zyskała dzięki zachowaniu najwyższych standardów w ochronie zdrowego kręgosłupa. Pozytywnie oceniany zarówno w niemieckich testach ADAC oraz rygorystycznym szwedzkim Plus Test, Avionaut łączy nowoczesne rozwiązania inżynieryjne z estetycznym designem, dbając o to, aby każdy fotelik był nie tylko bezpieczny, ale również wygodny i łatwy w użytkowaniu. Avionaut wyróżnia się na rynku jako jedyna firma w Europie, która realizuje cały proces produkcji w jednej, polskiej fabryce, korzystając wyłącznie z własnych, lokalnie wyprodukowanych i opatentowanych komponentów. Więcej na temat marki Avionaut znajdziesz na stronie https://avionaut.com/pl/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Rumour PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Czy miasta są gotowe na nowe środki transportu? 55% Europejczyków uważa, że nie. Biuro prasowe
2024-11-20 | 01:00

Czy miasta są gotowe na nowe środki transportu? 55% Europejczyków uważa, że nie.

Hulajnogi, deskorolki, hooverboardy lub monocykle elektryczne, segwaye, samochody autonomiczne – na chodnikach i drogach można znaleźć coraz więcej nowych pojazdów, choć drogi
Motoryzacja TomTom i CARIAD uruchamiają nawigację nowej generacji
2024-11-07 | 11:50

TomTom i CARIAD uruchamiają nawigację nowej generacji

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś, że na drogi wyjeżdżają pierwsze modele marek Grupy Volkswagen wyposażone we wspólnie opracowane
Motoryzacja Hak holowniczy Steinhof do chińskich samochodów BAIC
2024-10-31 | 23:45

Hak holowniczy Steinhof do chińskich samochodów BAIC

Europejska scena motoryzacyjna w ostatnim czasie ma nowych graczy prosto z Azji. Chińska marka BAIC budzi zainteresowanie kierowców. Steinhof dostosowuje się do tego trendu i oferuje nowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Firma

Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych

Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.