Komunikaty PR

Czas na poznańskie Targi i premiery

2023-09-18  |  10:00

W weekend 23 i 24 września w Poznaniu odbędzie się jesienna edycja Targów Mieszkań i Domów. Po tym wydarzeniu wiele obiecują sobie zarówno wystawcy, jak i klienci poszukujący swojego mieszkania bądź domu. Z rynku płynie wiele pozytywnych sygnałów, w tym przede wszystkim ten, że program rządowy „Pierwsze Mieszkanie” cieszy się ogromną popularnością. O ten program, ale też standardową ofertę, z pewnością będą pytać klienci podczas poznańskiego wydarzenia. Warto przyjść na MTP, samemu zobaczyć, jak duży jest wybór na rynku mieszkaniowym i nie tylko. 

- Jesienna edycja to ponad 70 wystawców z branży deweloperskiej i nie tylko. Wśród wystawców pojawią się m.in. Ataner, Colian, EBF Development, Grupa Inwest, Konimpex, Linea, Masterm, Nickel Development, Robyg, SJM Development, UWI Inwestycje, czy Vinci. Nasze wydarzenie to nie tylko gwarancja pełnej i najlepszej oferty mieszkaniowej, ale też gwarancja bogatego programu merytorycznego. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Oddział Poznański Polskiego Związku Firm Deweloperskich - mówi Grzegorz Zieliński, dyrektor Targów Mieszkań i Domów z firmy Nowy Adres. Targi odbędą się tak jak zawsze, na MTP, przy ulicy Głogowskiej 14 w Poznaniu, a konkretnie – w hali nr 3. W sobotę 23 września wystawcy będą dostępni w godz. 10 – 17, z kolei w niedzielę wydarzenie będzie trwać w godz. 10-16. Bilety są dostępne w cenie 10 zł, a po rejestracji – nawet za darmo. Szczegóły na stronie poznan.targimieszkan.pl.

Oprócz firm deweloperskich, podczas targów będzie można spotkać m.in. ekspertów branży wyposażenia i wykończenia wnętrz, projektantów, pośredników nieruchomości (np. zrzeszonych w WSPON), ekspertów finansowych. Będzie okazja poznać także inwestycje zagraniczne, np. w Hiszpanii, Cyprze, czy Turcji. Dla zainteresowanych Bezpiecznym Kredytem 2 proc. idealna będzie Strefa Finansów, a tuż obok – Strefa Zakupu, idealna dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak wygląda transakcja zakupu nieruchomości krok po kroku i na co zwrócić baczną uwagę.

Jednym z najbardziej znanych i cenionych deweloperów, który potwierdził swój udział w Targach Mieszkań i Domów w Poznaniu jest Grupa Inwest. Symfonia Ptasia 28, Jasielska 8c – to najnowsze inwestycje dewelopera. Pierwsza z nich znajduje się w dzielnicy Grunwald i będzie liczyć sześć kondygnacji, w tym 118 mieszkań. „Jasielska 8c” to osiedle budowane w popularnej dla poznaniaków lokalizacji, czyli na Podolanach. Powstanie przyjazne i komfortowe osiedle z ponad 370 mieszkaniami. W I etapie zostanie zrealizowany budynek w kształcie litery „L”., o architekturze zaprojektowanej z dbałością o każdy detal. Na VII kondygnacjach powstanie 166 mieszkań. Ponadto Grupa Inwest zaprezentuje ofertę ostatnich gotowych mieszkań z inwestycji Nova Łacina. – Nasza oferta obejmuje również możliwość skorzystania z rządowego programu „Pierwsze Mieszkanie”. Dlatego warto przyjść na Targi, zapytać o szczegóły i cieszyć się własnym mieszkaniem z niższą ratą kredytu – wyjaśnia Mateusz Glema z poznańskiego biura sprzedaży Grupy Inwest. 
Niezmiennie podczas targów obecna jest spółka  EBF Development, posiadająca ponad 30-letnie doświadczenie. - Aktualnie realizujemy w Poznaniu budynek nr 10 osiedla Reduta Nowe Podolany oraz powoli kończymy projekt Apartamenty Bergera. Dostępność proponowanych lokali w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2 % przekłada się na sporo zapytań. Z tygodnia na tydzień nasi klienci rezerwują kolejne mieszkania. Targi będą także debiutem naszego najnowszego projektu, czyli osiedla zlokalizowanego na Grunwaldzie, przy ulicy Wieruszowskiej - mówi Agata Nowaczyk z biura sprzedaży EBF Development.

Podobnie, jak w poprzednich edycjach, Poznański Oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich objął wydarzenie swoim patronatem. - Ten rok to dynamiczne zmiany na rynku mieszkaniowym. Deweloperzy próbują nadążyć za rosnącym popytem i zwiększają podaż poprzez uruchamianie nowych inwestycji. Z pewnością na targach pojawią się debiutujące projekty. Niemniej terminy i komplikacje związane z procesem uzyskiwania pozwoleń na budowę oraz ograniczona ilość odpowiednich terenów inwestycyjnych powodują, że trudno będzie sprostać oczekiwaniom rynku. Przy obecnym tempie sprzedaży na rynku pierwotnym powinno być co najmniej dwa razy więcej oferowanych mieszkań. -wskazuje Marcin Roś, Wiceprezes Zarządu Oddziału Poznańskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Czas na premierę
Na rynku pierwotnym nastroje są na tyle pozytywne, że deweloperzy przygotowali na najbliższe Targi Mieszkań i Domów premiery. Klienci poszukujący mieszkania 2-poziomowego z ogrodem na obrzeżach Poznania mogą zapytać o ofertę Nowych Szczytnik i odwiedzić stoisko. Deweloper znany dotąd z inwestycji Nowa Murowana w Murowanej Goślinie, postawił na nową lokalizację. Przy ulicy Choinkowej w Szczytnikach, w gminie Kórnik powstanie 12 mieszkań dwupoziomowych, w trzech kameralnych budynkach. – Nasza oferta znacznie się poszerzyła i oprócz inwestycji Nowa Murowana, klienci mają do dyspozycji także Nowe Szczytniki. Już nie możemy doczekać się najbliższych Targów Mieszkań i Domów, ponieważ zawsze jest to pozytywny impuls dla branży. Tym bardziej, że na rynku mieszkaniowym dostrzegamy spore ożywienie, także ze strony klientów – podkreśla Patrycja Waligóra z biura sprzedaży inwestycji Nowa Murowana i Nowe Szczytniki. 

„Bezpieczny Kredyt” odmienił rynek? 
Zbliżające się wielkimi krokami Targi Mieszkań i Domów w Poznaniu to także dobry moment, żeby spojrzeć szerzej na branżę mieszkaniową, w tym zawsze aktywny rynek pierwotny. - Zainteresowanie mieszkaniami jest dziś spore. W efekcie zostały nam w inwestycji Rynek Wschodni w Poznaniu cztery lokale – mówi z optymizmem Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. 
Klienci są bardziej konkretni, podejmują decyzje, zwłaszcza ze względu na program „Pierwsze Mieszkanie”. - Zauważyliśmy, że mamy więcej zapytań mailowych, telefonów, czy spotkań w biurze. Brakuje mieszkań na rynku dlatego KDM wyszedł naprzeciw oczekiwaniom i zaczyna kolejne etapy tak, aby każdy chcący zamieszkać na Osiedlu Malarska znalazł swoje wymarzone cztery kąty – informuje Katarzyna Kniat, ekspert finansowy współpracujący na stałe z KDM Deweloper.
Zauważalny problem z podażą w Poznaniu powoduje, że klienci coraz częściej decydują się na gminy ościenne, a tam mogą nabyć dom w cenie mieszkania.
-  W inwestycji Rodzinny Zakątek w Błażejewku możemy zaoferować gotowe już domy w zabudowie szeregowej o powierzchni 74 i 92 mkw., a w cenie 465.000 oraz 550.000 zł brutto. Tym samym spełnione są warunki rządowego wsparcia, a na dodatek proponujemy podwyższony standard deweloperski i spokojne, ciche otoczenie osiedla. - wskazuje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

– W Nowym Gruszczynie, w I etapie pozostały dwa domy w zabudowie bliźniaczej, z kolei na Rodzinnych Podolanach – jeden lokal dwupoziomowy, z tarasem na dachu – informuje Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments. Już tylko trzy domy gotowe do odbioru ma w swojej ofercie More Place. Chodzi o Osiedle Przy Jeziorach, zlokalizowane przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu. 
Promocje, dynamiczna sprzedaż, a przede wszystkim Targi Mieszkań i Domów. Deweloperzy w Poznaniu z pewnością nie narzekają na nudę w ostatnim czasie. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Premiera od Grupy Inwest Biuro prasowe
2023-09-19 | 09:00

Premiera od Grupy Inwest

Grupa Inwest nie zwalnia tempa i w sytuacji coraz mniejszej podaży na rynku pierwotnym wprowadza kolejny nowy projekt mieszkaniowy. Na terenie dzielnicy Grunwald debiutuje inwestycja Symfonia
Dom Wybierz 1 z 3 osiedli Grupy Inwest i mieszkaj wygodnie
2023-09-19 | 07:00

Wybierz 1 z 3 osiedli Grupy Inwest i mieszkaj wygodnie

Szukasz nowego mieszkania spełniającego warunki programu Bezpieczny Kredyt 2 procent? Postaw na Grupę Inwest i jedną z 3 komfortowych inwestycji w Poznaniu. Uznany deweloper prezentuje ofertę
Dom Glina jest modna!
2023-09-13 | 16:31

Glina jest modna!

Powstają z niej naczynia, donice, podstawy lamp i abażury, z dobrze wysuszonej formuje się płytki, a nawet… buduje domy. Na ścianach kładziemy gliniane tynki bo wizualnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Nowej Mobilności

Farmacja

Polacy rozwijają platformę do dostarczania terapeutycznych cząsteczek RNA do komórek nowotworowych. To innowacyjne podejście do walki z rakiem

Nie celowanie w konkretny typ komórek nowotworowych, ale blokowanie genów odpowiedzialnych za proces nowotworzenia ma być podstawą działania platformy wykorzystującej technologię krótkich interferujących RNA (siRNA, z ang. small interfering RNA) do walki z nowotworami. Rozwijane przez polską firmę BS Biotechna rozwiązanie ma także umożliwić celowane dostarczanie do organizmu terapii przeciwnowotworowej. Ten projekt uzyskał niedawno dofinansowanie Agencji Badań Medycznych. Jak podkreślają naukowcy, opracowywane rozwiązanie jest innowacyjne, bo można je zastosować do różnych rodzajów raka. Technologia RNA jest uznawana za jedną z potencjalnie najbardziej użytecznych w leczeniu nowotworów i prewencji nawrotów choroby.

Partner serwisu

Handel

Konsumenci w Polsce kupują rocznie 24 tys. t certyfikowanych produktów rybnych. To sposób na wspieranie zrównoważonych połowów

Zdecydowana większość konsumentów w Polsce, bo aż 88 proc., jest zaniepokojona stanem oceanów – pokazało ubiegłoroczne badanie GlobeScan. Jednocześnie 63 proc. wierzy, że jesteśmy w stanie uratować je przed nieodwracalnymi zmianami w ciągu najbliższych 20 lat. Podobny odsetek wskazuje, że mają tutaj znaczenie wybory dotyczące spożywanych ryb i owoców morza. Za tym idzie coraz większa świadomość dotycząca ekocertyfikatów i popularność oznaczonych nimi produktów. W ciągu 10 lat sprzedaż ryb i owoców morza z logo MSC wzrosła 14-krotnie i dziś wynosi ponad 24 tys. t rocznie.

Media i PR

Fake newsy stworzone przez sztuczną inteligencję trudne do rozpoznania. Wydają się internautom bardziej wiarygodne od wiadomości tworzonych przez ludzi

Sztuczna inteligencja jest w stanie coraz lepiej imitować teksty pisane przez ludzi, a nawet tworzyć takie, które są łatwiejsze do zrozumienia – dowodzą naukowcy z Uniwersytetu Zuryskiego. Co istotne odbiorcy nie są w stanie odróżnić informacji tworzonych przez sztuczną inteligencję. Zarówno te prawdziwe, jak i fałszywe wydają im się bardziej wiarygodne niż te pisane przez ludzi. Rodzi to obawy o wykorzystanie sztucznej inteligencji do szerzenia dezinformacji.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.