Comfort E – elektryczne ogrzewanie podłogowe od Uponor
Ograniczone miejsce, niskie pomieszczenie lub brak źródeł ciepła, jak piece gazowe – to tylko niektóre z czynników uniemożliwiających montaż tradycyjnych, wodnych systemów ogrzewania podłogowego. Rozwiązaniem są elektryczne maty grzewcze Uponor Comfort E zasilane prądem i przyjazne środowisku.
Powszechnie uważa się, że ogrzewanie elektryczne jest droższe w eksploatacji niż popularne systemy wodne. Jednak niektóre inwestycje uniemożliwiają instalację tradycyjnej podłogówki. Najczęściej spotykaną przeszkodą jest brak kotłowni (np. w przypadku mieszkań w budownictwie wielorodzinnym) czy wysokość pomieszczeń w modernizowanych obiektach. Jeżeli jest zbyt niska, w grę nie wychodzi położenie odpowiedniej warstwy wylewki niezbędnej do efektywnego działania ogrzewania płaszczyznowego. Dzięki maksymalnie cienkiej, zszywanej macie kablowej system może być instalowany również na istniejącym jastrychu pod dowolnie wybranym rodzajem podłogi bez obaw o kilkunastocentrymetrowe zwiększenie wysokości. Montaż Uponor Comfort E powinien być uwzględniony już na etapie budowy domu, jednak często wykonywany jest także podczas remontów. Najlepiej sprawdza się na niewielkich powierzchniach jak kuchnie, łazienki czy korytarze. Jego efektywność zwiększa się w przypadku dobrze zaizolowanych i ocieplonych budynków.
Comfort E jest łatwy w układaniu, a krótki czas nagrzewania zapewnia komfortowe warunki nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. System nadaje się zarówno do suchej, jak i mokrej zabudowy. Instrukcja montażu w formie krótkich filmików video znacznie usprawnia proces instalacji całego systemu.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.