Komunikaty PR

Co gdy zabraknie gniazd? Uratuje multiport USB-C Hama

2021-02-26  |  16:53
Biuro prasowe

Do oferty producenta dołączył właśnie hub, wyposażony w jedno obustronne złącze USB-C, dwa USB typu A, wejście HDMI i czytnik kart SD oraz microSD. Podłączymy do niego nawet najszersze wtyczki.

Na co dzień jesteśmy otoczeni masą akcesoriów elektronicznych w różnych standardach, a komputery czy tablety mają ograniczoną liczbę złącz do ich podłączenia. Wyjście z tej patowej sytuacji stanowi rozdzielacz gniazdowy, taki jak multiport Hama z łącznie 6 wejściami. Ale nie ogranicza się on tylko do złącz USB, tylko idzie o kilka kroków dalej.

Ten koncentrator USB-C z przyda się, gdy zabraknie nam wolnych gniazd (albo z różnych względów trzeba powiększyć ich liczbę) w komputerze PC, laptopie, MacBooku lub tablecie. Tak samo jak w sytuacji, gdy wiele urządzeń musi zostać podłączanych lub odłączanych centralnie za pomocą tylko jednej wtyczki. Wyróżnia się wytrzymałą aluminiową obudową o antracytowej kolorystyce.

Multiport od niemieckiej marki Hama może się pochwalić szybkością transferu danych, sięgającą nawet wyniku 5 GB/s. Wbudowane obustronne gniazdo USB typu C (koniec ryzyka zepsucia złącza przez niewłaściwe włożenie kabla) obsługuje standard USB Power Delivery i gwarantuje szybki transfer danych. Dla uzyskania ostrego jak żyleta obrazu w kinowej jakości Ultra HD o wysokiej rozdzielczości 4096 x 2160 (4K) pikseli wyposażono go w złącze HDMI do podłączenia telewizora, monitora czy projektora. W urządzeniu nie zabrakło czytnika kart SD, SDHC, SDXC (również w wersji micro), obsługującego karty pamięci o pojemności do 2 TB. Przewodów można wygodnie używać i zarządzać nimi za sprawą praktycznego uchwytu na kabel przyłączeniowy.

Warto podkreślić, że duży rozstaw gniazd pozwala na łatwe podłączanie nawet najszerszych spotykanych na rynku wtyczek. Zastosowanie elastycznych materiałów likwiduje groźbę złamania kabla, co przecież zdarza się całkiem często.

Hub jest kompatybilny ze standardem złączy Thunderbolt 3 i 4. W dodatku nie wymaga ręcznej instalacji oprogramowania ani żadnych sterowników. Do zestawu dołączony jest kabel USB o długości 15 cm.

Połączenia:

- USB-A, na przykład zewnętrzny dysk twardy, pendrive, klawiatura, myszka, skaner czy drukarka

- USB-C, dane i zasilanie, np. zewnętrzny dysk twardy, pamięć USB, mysz, klawiatura, drukarka lub ładowarka PD, zasilacz PD

- HDMI, do podłączenia np. telewizora, monitora lub projektora

- czytnik kart SD/microSD, np. dla kart SD, SDHC, SDXC i microSD, microSDHC albo microSDXC  

Sugerowana cena detaliczna tej nowości kształtuje się na poziomie 199 zł.

Więcej na temat multiportu przeczytamy na oficjalnej stronie producenta https://pl.hama.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Komputery Ipsos dla Huawei: Polacy spędzają więcej czasu przed komputerem w pandemii Biuro prasowe
2021-04-08 | 15:00

Ipsos dla Huawei: Polacy spędzają więcej czasu przed komputerem w pandemii

Aż 70% z tej grupy deklaruje, że jest to przyczyna pogorszenia kondycji ich oczu – wynika z badania Ipsos przeprowadzonego na zlecenie Huawei. Z badania wynika również, że 43%
Komputery MC883 firmy OKI otrzymało nagrodę Office Oscar magazynu OEN
2021-03-31 | 18:35

MC883 firmy OKI otrzymało nagrodę Office Oscar magazynu OEN

Inteligentne kolorowe urządzenie wielofunkcyjne A3 MC883 firmy OKI Europe otrzymało nagrodę Office Oscar magazynu OEN w uznaniu za innowacyjne funkcje i wartość, którymi może
Komputery Wszechstronny adapter Hama z wtyczką i gniazdem USB-C oraz złączem Jack
2021-03-31 | 12:30

Wszechstronny adapter Hama z wtyczką i gniazdem USB-C oraz złączem Jack

Do szerokiego porfolio produktów niemieckiego producenta dołączył adapter w formie karty dźwiękowej na USB. Pozwala na podłączenie słuchawek, zestawu słuchawkowego lub głośnika

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse i bankowość

Pandemia i unijne prawo zrewolucjonizowały polską bankowość. W polskich bankach pojawia się coraz więcej nowych technologii

Pandemia stała się katalizatorem zmian w bankowości. Przyspieszyła procesy wykorzystywania nowych technologii zapoczątkowane już wcześniej, zwiększając ich świadomość w coraz szerszej grupie użytkowników. Zmiany przyspieszyło też wejście w życie dyrektywy PSD2 – to dzięki niej poprzez jedno konto można mieć wgląd we wszystkie prowadzone rachunki. Dodatkowo coraz łatwiej jest założyć konto zdalnie. Pomagają w tym narzędzia, które pozwalają na cyfrowe potwierdzenie tożsamości.

Medycyna

Płuca do przeszczepu dzięki innowacyjnemu urządzeniu mogą być utrzymane przez pół doby w warunkach fizjologicznych. Taka procedura medyczna bywa ostatnim ratunkiem po ciężkim przebiegu COVID-19

Dzięki urządzeniu OCS Lung płuca pobrane od dawcy można przechowywać do 12 godzin w warunkach zbliżonych do tych, jakie panują w ciele żyjącego człowieka. Standardowo narząd poza organizmem może wytrzymać w warunkach hipotermii maksymalnie do czterech godzin. Przeszczep jest jedyną drogą ratunku dla pacjentów, którzy w wyniku choroby COVID-19 doznali nieodwracalnego uszkodzenia płuc. W szpitalu w Zabrzu udało się w ten sposób ocalić życie sześciu osób.