Co decyduje o wyborze domu na Osiedlu Przy Jeziorach
Poznańskie Osiedle Przy Jeziorach, realizowane od początku przez firmę More Place na przestrzeni lat zyskało sporą renomę. W zakończonych etapach zrealizowano 44 lokale w ramach 22 domów w zabudowie bliźniaczej. Warto podkreślić, że aż 43 z nich zyskało nowych właścicieli. – O sukcesie sprzedażowym zdecydowała atrakcyjna lokalizacja, infrastruktura wpływająca na bezpieczeństwo osiedla oraz przestrzeń każdego domu, ponieważ mówimy o powierzchni ponad 100 mkw. – mówi Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
Wybierając dom nieco dalej od centrum miasta, nabywca liczy na cały szereg atutów, które podkreślą słuszność decyzji. Zwykle wśród klientów dominuje przekonanie, że czas postawić na większy metraż oraz kontakt z przyrodą, nawet kosztem mniej komfortowej lokalizacji nowego, dopiero co wybranego osiedla. O tym, co konkretnie motywuje nabywców większych nieruchomości, opowiada Tomasz Pietrzyński, reprezentujący spółkę More Place, odpowiedzialną za realizację oraz sprzedaż lokali na poznańskim Osiedlu Przy Jeziorach. – Klienci często myślą, że mogą postawić na większy metraż, ogród, czy kontakt z przyrodą w okolicy, ale kosztem innych ważnych cech nieruchomości. Najczęściej wówczas wspominają o lokalizacji. Dopiero jak mają okazję zapoznać się z naszą ofertą lokali bliźniaczych na Osiedlu Przy Jeziorach, zyskują świadomość, że nie muszą iść na kompromisy. Nasz projekt spełnia wszystkie najważniejsze kryteria z punktu widzenia klienta. O sukcesie sprzedażowym zdecydowała atrakcyjna lokalizacja, infrastruktura wpływająca na bezpieczeństwo osiedla oraz przestrzeń każdego domu, ponieważ mówimy o powierzchni ponad 100 mkw. – przekonuje Tomasz Pietrzyński z firmy More Place.
Osiedle Przy Jeziorach znajduje się przy ul. Golęczewskiej w Poznaniu, czyli w północno-zachodniej części metropolii. Lokalizacja wyróżnia się sąsiedztwem aż trzech jezior: Kierskiego, Kierskiego Małego oraz Strzeszyńskiego. Lokalizacja Osiedla Przy Jeziorach pozwala odpocząć od centrum miasta, ale w razie potrzeby szybko tam dotrzeć. Wystarczy przyjechać autem do pobliskich Złotnik, zostawić pojazd na wygodnym parkingu „Park & ride”, a następnie wsiąść do szynobusa, by podróżować na stację „Poznań-Główny”. Cała podróż powinna zająć mniej, niż 30 minut. Tę kwestię deweloper podkreśla jako kluczową, w porównaniu do innych propozycji inwestycji z przestronnymi domami. – Nadal jesteśmy w administracyjnych granicach miasta, co ma swoje atuty – mówi Tomasz Pietrzyński. Ponadto Osiedle Przy Jeziorach wyróżnia się solidną infrastrukturą, która zapewnia bezpieczeństwo oraz komfort na co dzień. Alejka wewnętrzna, miejsca postojowe i chodniki, brama wjazdowa z kontrolą dostępu oraz bogaty pakiet opcji dodatkowych do każdego lokalu sprawiają, że warto rozważyć zakup lokalu bliźniaczego na tym osiedlu. To wszystko finalnie wpływa na poczucie spokoju oraz stabilizacji każdego mieszkańca.
Trzecim, równie ważnym czynnikiem wpływającym na to, by wybrać dom, jest po prostu jego przestrzeń. W ostatnim czasie do sprzedaży trafiło 8 lokali, a ich powierzchnia to 110,44 lub 111,47 mkw. Na parterze każdego z nich znajduje się strefa dzienna, czyli salon, osobna kuchnia, toaleta oraz jeden lub dwa pokoje, w zależności od wariantu projektu. Na piętrze dostępne są po dwa przestronne pokoje, oddzielna garderoba, toaleta oraz dodatkowe pomieszczenie np. na pralnio-suszarnię. – Powierzchnia lokali bliźniaczych ma znaczenie, ale o sukcesie sprzedażowym decyduje cały projekt, począwszy od lokalizacji po kolejne atuty. Za nami udany rok 2023, podczas którego potwierdziliśmy siłę naszej marki. Docenili ją także klienci, podpisując umowy rezerwacyjne na kolejne domy. Dostrzegamy, że „wrócił” na rynek klient kredytowy, kupujący dla siebie. Tak jest w przypadku Osiedla Przy Jeziorach. Przed nami ciekawe perspektywy. Większa liczba klientów przekonuje się do tego, że teraz jest dobry czas na zakup nieruchomości, a kolejny program, tym razem „Mieszkanie na Start” jeszcze bardziej ku temu skłania – podsumowuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu spółki More Place.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.