Ciepły i inteligentny dom – sprawdź wyniki ankiety firmy TECH Sterowniki
TECH Sterowniki
ul. Biała Droga 31
34-122 Wieprz
rzecznik|techsterowniki.pl| |rzecznik|techsterowniki.pl
+ 48 697 837 877
www.techsterowniki.pl
Od połowy lutego do końca marca trwała internetowa ankieta firmy Tech Sterowniki pod hasłem „Ciepły i inteligentny dom w 2021 roku”. Na podstawie udzielanych przez internautów odpowiedzi powstał raport prezentujący jej wyniki, z którym można się zapoznać na blogu firmowym.
O badaniu
Ankieta, mówiąc najogólniej, dotyczyła bezpiecznych i inteligentnych instalacji wykorzystywanych w gospodarstwach domowych. Wzięło w niej udział 196 osób z różnych województw, w tym głównie mężczyzn. Oprócz pytań podstawowych w ankiecie znalazło się także pytanie konkursowe, w którym badani dzielili się swoimi pomysłami na wymarzony, inteligentny dom.
Dom pełen nowoczesnych technologii – najważniejsze rozwiązania
Inteligentny dom to termin, który coraz częściej pojawia się w dyskusjach w kontekście bezpieczeństwa, wygody i oszczędności. Inteligentne instalacje potrafią wyręczyć człowieka w wielu codziennych pracach, zaoszczędzić czas i zapewnić poczucie kontroli. Jakie urządzenia dla ankietowanych są najbardziej pożądane w ich inteligentnym domu? Wśród najczęściej wymienianych rozwiązań znalazły się sterowniki do zarządzania ogrzewaniem, a następnie: domofon/wideodomofon, automatyka do bram garażowych oraz czujniki oświetlenia.
Inteligentny dom – korzyści i zagrożenia
Jakie wartości cenią badani w kontekście inteligentnego domu? Analiza jednego z pytań wykazała, że najbardziej liczą się: ułatwienie życia (29,1%), funkcjonalność i dopasowanie do codziennych potrzeb (po 21,4%). Z drugiej strony inteligentny dom to pojęcie, które nie zawsze kojarzy się pozytywnie i u części osób wywołuje pewne obawy. Te najczęściej wymieniane dotyczą manipulowania danymi przez osoby nieuprawnione, możliwość włamania do budynku, kradzieży danych i ich nielegalnego wykorzystania czy szybkie uszkodzenie urządzeń.
Ciepły dom, czyli jaki?
Znaczna część pytań była związana z inteligentnym domem w rozumieniu domu pełnego ciepła. Trzy największe zdaniem ankietowanych wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć domownicy to: wysokie rachunki za ogrzewanie, niemożności wyregulowania temperatury w pomieszczeniach (jest zbyt niska lub zbyt wysoka) oraz brak czasu na obsługę instalacji grzewczej. Wśród internautów, którzy wzięli udział w badaniu, ponad 2/3 przewiduje wykonanie zmian w swojej instalacji grzewczej w najbliższym czasie. Aktualnie największy odsetek internautów obsługuje w domu kocioł węglowy lub gazowy.
Zapoznaj się z wynikami ankiety
Omówione poniżej aspekty to tylko część zagadnień poruszonych w ankiecie. Dokładniejsze informacje, w tym dane procentowe, wykresy oraz odpowiedzi na pytania o zdefiniowanie swojego wymarzonego domu można znaleźć we wpisie: https://www.techsterowniki.pl/blog/cieply-i-inteligentny-dom--raport-z-ankiety

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.