Chroń swój dom dzięki kamerze Hama WiFi z czujnikiem ruchu i noktowizorem
Marka proponuje monitorowanie domu za pomocą swojej nowości z dziedziny smart home - obrotowej kamery WiFi, nagrywającej z rozdzielczością Full HD. Dysponuje ona noktowizorem z podczerwienią i czujnikiem ruchu oraz dźwięku, a także mikrofonem i głośnikiem dla swobodnego porozumiewania się w obie strony. Można nią sterować głosowo lub aplikacją na telefonie.
Podgląd na żywo na każdy zakątek swojego azylu i bieżąca kontrola nad tym, co się tam dzieje, a w związku z tym poczucie bezpieczeństwa – czy to w kontekście mieszkania czy domu. Wszystko to oferuje nowość w ofercie firmy Hama, czyli wewnętrzna inteligentna kamera nadzorcza WLAN. Zaznaczmy od razu, że można nią wygodnie sterować głosowo z dowolnego miejsca (kanapa, sofa, łóżko) lub za pomocą specjalistycznej aplikacji Hama Smart Home. Możemy ją postawić na jakimś meblu lub zawiesić na ścianie.
Kamerę zainstalujemy w najprostszy możliwy sposób we własnej sieci WiFi. Tworzy ona bezpośrednie połączenie Wi-Fi z routerem i niepotrzebny jest żaden hub. Skonfigurować ją da się raptem w parę paru minut. Gdy już całą procedurę będziemy mieli za sobą, uwydatni się jej główna cecha, czyli możliwość pełnego obrotu w każdą stronę. Kamerę można obracać i przechylać (maksymalny kąt nachylenia wynosi 50°, zaś kąt widzenia to 105°), sterując nią za pomocą aplikacji. W efekcie jej soczewka jest w stanie objąć całe pomieszczenie w którym się znajduje.
Kolejny atut to wysoka ostrość przechwytywanych ujęć. Oferuje ona rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli), co zapewnia odpowiednią szczegółowość obrazu. Jest w stanie nagrywać z prędkością maksymalnie 30 klatek na sekundę. A co z nagrywaniem w ciemności? Żaden problem, bo kamera monitorująca sprawdza się także w nocy dzięki wbudowanemu noktowizorowi z podczerwienią. Co więcej, urządzenie reaguje także na ruch. Jeśli wykryje obiekt w ruchu, może zostać wysłane na telefon powiadomienie push lub automatycznie rozpocząć się nagrywanie. Tak samo jest z wykrywaniem dźwięku z dwustopniową regulacją jego czułości.
W kamerze nie mogło też zabraknąć możliwości dwustronnej komunikacji z dowolnego miejsca, podobnie jak w przypadku domofonu. Wszystko za sprawą wbudowanego mikrofonu i głośnika, umożliwiających kontakt za pośrednictwem kamery Wi-Fi oraz smartfona czy tabletu. Producent zadbał też o obsługę asystentów głosowych Amazon Alexa i Google. Tak oto dostajemy możliwość łatwego wyświetlenia obrazów na żywo z kamery na każdym urządzeniu, wyposażonym w ekran.
Kamera dysponuje gniazdem na kartę MicroSD o obsługiwanej pojemności do 128 GB. Opcjonalnie dostępne jest również przechowywanie wideo w chmurze.
W całym zestawie znajdziemy oczywiście zasilacz i kabel micro-USB.
Dodajmy, że dzięki aplikacji Hama Smart Home można rozbudować swój inteligentny dom o inne produkty z logo Hama, np. włączać inteligentne lampy LED i oświetlenie za pomocą czujnika ruchu.
Sugerowana cena detaliczna kamery wewnętrznej Hama WiFi z czujnikiem ruchu i noktowizorem wynosi 349 zł.
Więcej na temat tej nowości przeczytamy na oficjalnej stronie https://pl.hama.com.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.
Prawo
Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów

Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.