Komunikaty PR

Chroń swój dom dzięki kamerze Hama WiFi z czujnikiem ruchu i noktowizorem

2022-12-15  |  11:53

Marka proponuje monitorowanie domu za pomocą swojej nowości z dziedziny smart home - obrotowej kamery WiFi, nagrywającej z rozdzielczością Full HD. Dysponuje ona noktowizorem z podczerwienią i czujnikiem ruchu oraz dźwięku, a także mikrofonem i głośnikiem dla swobodnego porozumiewania się w obie strony. Można nią sterować głosowo lub aplikacją na telefonie. 

Podgląd na żywo na każdy zakątek swojego azylu i bieżąca kontrola nad tym, co się tam dzieje, a w związku z tym poczucie bezpieczeństwa – czy to w kontekście mieszkania czy domu. Wszystko to oferuje nowość w ofercie firmy Hama, czyli wewnętrzna inteligentna kamera nadzorcza WLAN. Zaznaczmy od razu, że można nią wygodnie sterować głosowo z dowolnego miejsca (kanapa, sofa, łóżko) lub za pomocą specjalistycznej aplikacji Hama Smart Home. Możemy ją postawić na jakimś meblu lub zawiesić na ścianie.

Kamerę zainstalujemy w najprostszy możliwy sposób we własnej sieci WiFi. Tworzy ona bezpośrednie połączenie Wi-Fi z routerem i niepotrzebny jest żaden hub. Skonfigurować ją da się raptem w parę paru minut. Gdy już całą procedurę będziemy mieli za sobą, uwydatni się jej główna cecha, czyli możliwość pełnego obrotu w każdą stronę. Kamerę można obracać i przechylać (maksymalny kąt nachylenia wynosi 50°, zaś kąt widzenia to 105°), sterując nią za pomocą aplikacji. W efekcie jej soczewka jest w stanie objąć całe pomieszczenie w którym się znajduje.

Kolejny atut to wysoka ostrość przechwytywanych ujęć. Oferuje ona rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 pikseli), co zapewnia odpowiednią szczegółowość obrazu. Jest w stanie nagrywać z prędkością maksymalnie 30 klatek na sekundę. A co z nagrywaniem w ciemności? Żaden problem, bo kamera monitorująca sprawdza się także w nocy dzięki wbudowanemu noktowizorowi z podczerwienią. Co więcej, urządzenie reaguje także na ruch. Jeśli wykryje obiekt w ruchu, może zostać wysłane na telefon powiadomienie push lub automatycznie rozpocząć się nagrywanie. Tak samo jest z wykrywaniem dźwięku z dwustopniową regulacją jego czułości.

W kamerze nie mogło też zabraknąć możliwości dwustronnej komunikacji z dowolnego miejsca, podobnie jak w przypadku domofonu. Wszystko za sprawą wbudowanego mikrofonu i głośnika, umożliwiających kontakt za pośrednictwem kamery Wi-Fi oraz smartfona czy tabletu. Producent zadbał też o obsługę asystentów głosowych Amazon Alexa i Google. Tak oto dostajemy możliwość łatwego wyświetlenia obrazów na żywo z kamery na każdym urządzeniu, wyposażonym w ekran.

Kamera dysponuje gniazdem na kartę MicroSD o obsługiwanej pojemności do 128 GB. Opcjonalnie dostępne jest również przechowywanie wideo w chmurze.

W całym zestawie znajdziemy oczywiście zasilacz i kabel micro-USB.

Dodajmy, że dzięki aplikacji Hama Smart Home można rozbudować swój inteligentny dom o inne produkty z logo Hama, np. włączać inteligentne lampy LED i oświetlenie za pomocą czujnika ruchu.

Sugerowana cena detaliczna kamery wewnętrznej Hama WiFi z czujnikiem ruchu i noktowizorem wynosi 349 zł.  

Więcej na temat tej nowości przeczytamy na oficjalnej stronie https://pl.hama.com.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
2024-12-20 | 01:00

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

EXTRA POWER 20 to odpowiedź firmy Termet na typowe problemy z eksploatacją pomp ciepła w okresie najwyższego zapotrzebowania na ciepło. Podczas silnych mrozów, gdy pompa ciepła nie
Dom Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
2024-12-19 | 14:40

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?

Choinka, mikołaj, prezenty, pierwsza gwiazdka, rodzinna atmosfera – z czym jeszcze kojarzy nam się Boże Narodzenie? Oczywiście, że z suto zastawionym stołem, na którym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.