Cachet pozyskało 5.5 mln euro na rozwój swojej platformy usług ubezpieczeniowych
- Cachet, firma z branży InsurTech z siedzibą w Tallinnie, podpisała właśnie nową umowę inwestycyjną. Głównym inwestorem jest Truffle Capital. Razem ze wsparciem Uniqa Ventures oraz Icebreaker.vc runda zamknęła się kwotą 5.5 miliona Euro.
- Platforma ubezpieczeniowa Cachet obniża ceny ubezpieczeń dla niezależnych usługodawców dzięki agregacji danych i dopasowaniu do indywidualnych użytkowników.
- Pakiety ubezpieczeniowe Cachet obejmują ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenia komunikacyjne i dla sektora mikromobilności, a także ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe dla freelancerów.
Platforma ubezpieczeniowa Cachet pozyskała 5.5 miliona euro na rozwój swojej oferty dla osób pracujących w ramach tzw. gig economy w całej Europie. Wpisuje się to w strategię i misję firmy - wprowadzenie zdrowych zależności i bezpieczeństwa do całego sektora.
Firma z siedzibą w Tallinnie dostarcza rozwiązania ubezpieczeniowe dla stale rosnącego sektora osób współpracujących z platformami internetowymi. Szacuje się, że do roku 2025 w Unii Europejskiej 1 na 5 osób będzie pracować właśnie w takim modelu.
Tradycyjni ubezpieczyciele nie potrafią w pełni dopasować się do unikalnych problemów tego typu klientów. Dla przykładu, trudno jest efektywnie kosztowo objąć ochroną i ubezpieczeniem kierowców świadczącym usługi przewozu osób za pośrednictwem różnych platform takich jak Bolt i Uber.
Cachet rozwiązuje problem jakim jest rozsianie danych dotyczących pracy zarobkowej po wielu różnych systemach i platformach. Dane są agregowane z wielu źródeł, co pozwala na lepsze profilowanie danego usługodawcy. Dzięki temu ubezpieczyciele mogą tworzyć elastyczniejsze oferty dopasowane do faktycznych potrzeb tych typu klientów.
Firma już dostarcza przystępne cenowo ubezpieczenia komunikacyjne dla kierowców przewozu osób oraz klientów indywidualnych. Kurierom i dostawcom oferowane są ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, uszkodzeń mienia i zdrowia. W ramach rozwoju portfolio produktów, planowane są także ubezpieczenia OC zawodowe i ubezpieczenia od wypadków i uszczerbku na zdrowiu dla pracowników platform.
Cachet będzie także pionierem ubezpieczania flot pojazdów w oparciu o dane na rynkach bałtyckich i Europy Środkowo-wschodniej. Te produkty pozwolą lepiej zarządzać ryzykiem komercyjnych flot samochodowych i operatorów flot w sektorze mikromobilności, redukując koszty zarówno dla użytkowników, jak i właścicieli flot.
Obecnie firma współpracuje z ponad 12 znanymi towarzystwami ubezpieczeniowymi takimi jak Allianz, PZU, czy grupa VIG.
Hedi Mardisoo, współzałożycielka i CEO Cachet: “Gospodarka platformowa sprawiła, że firmy takie jak Deliveroo czy Bolt są jednymi z najszybciej rosnących na kontynencie, ale jednocześnie wywołała poważne debaty dotyczące praw pracowników funkcjonujących w nowych modelach biznesowych.
Bierzemy udział w rozmowach dotyczących regulacji rynku pracy dla takich platform na szczeblu unijnym. Spotkaliśmy się z opiniami, że rozwiązaniem problemu jest po prostu sklasyfikowanie wszystkich jako pełnoetatowych pracowników. Nasze zdanie jest następujące: używanie starego toku myślenia do nowych problemów może spowodować, że wylejemy dziecko razem z kąpielą.
Proponujemy użycie nowoczesnych narzędzi do rozwiązywania problemów, które technologia częściowo stworzyła. W ten sposób możemy zachować elastyczność i wolność jaką oferują platformy, a jednocześnie oddać kontrolę i prawa ich współpracownikom.”
Rundę o wartości 5.5 miliona Euro prowadzi Truffle Capital z siedzibą w Paryżu. To pierwsza inwestycja tego funduszu w naszym regionie. Rundę wspierają Uniqa Ventures, eksperci w regionie Europy Centralnej oraz poprzedni inwestor, Icebreaker.vc. Reprezentanci Truffle Capital oraz Icebreaker.vc dołączą do razy nadzorczej Cachet.
Bernard-Louis Roques, współzałożyciel i CEO Truffle Capital: “Cachet ma silną pozycję w krajach bałtyckich oraz bardzo jasną wizję tego, jak rozwiązać problemy gospodarki platformowej, z którymi mierzą się freelancerzy. Cachet stworzyło imponujące możliwości zbierania i obróbki danych dzięki unikalnymi narzędziom, własnej platformie i zaawansowanej analityce. Dzięki temu każdy freelancer jest traktowany indywidualnie przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka dla partnerów ubezpieczeniowych. To jedna z najlepiej rokujących inicjatyw na dynamicznym rynku InsurTech.”
Pozyskane środki zostaną wykorzystane do rozbudowy zespołu, usprawnienia modeli przetwarzania danych, rozwijaniu technologii oraz ekspansji do kolejnych rynków w Europie. Cachet posiada licencję na dystrybucję ubezpieczeń w większości krajów Unii Europejskiej i aktywnie funkcjonuje już w Polsce, Estonii i na Łotwie. Klienci firmy pochodzą także z Wielkiej Brytanii, Litwy i Finlandii. Poza Boltem i Uberem, wspierane są także platformy Upstream, Citybee i Cleanify. Na ojczystym rynku spółki, w Estonii, Cachet ma 40% udziału w rynku ubezpieczeń dla aplikacji do przejazdów.
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Przegląd 5 najpopularniejszych narzędzi cyfrowych w firmach przemysłowych
WORKsHOW2025: Przyszłość pracy na międzynarodowej konferencji już 15 stycznia 2025!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.