Budowa Śródki OdNowa 2 na półmetku
Do końca trzeciego kwartału bieżącego roku budowa Śródki OdNowa 2 osiągnie poziom zaawansowania 50%. Już teraz stoją mury trzeciej kondygnacji, trwają prace nad stropami, a wkrótce rozpoczną się działania związane z więźbą dachową. Deweloper, Grupa Partner wybuduje łącznie 83 mieszkania w czterokondygnacyjnym budynku z podziemną halą garażową. Finalizacja projektu nastąpi w IV kwartale 2021 roku.
Poznańska Środka wzbogaci się o ciekawą architektonicznie inwestycję. Przy ulicy Bernata trwa budowa nowego projektu mieszkaniowego – Śródka OdNowa2. Będzie to czterokondygnacyjny budynek, w którym zaaranżowano 83 mieszkania. Deweloper przygotował szeroki wachlarz metraży – od funkcjonalnych kawalerek po dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale. Dostępne powierzchnie wahają się od 35 do 82 mkw, a ceny rozpoczynają się od 260 tys. zł brutto. Powstaną cichobieżne windy w każdej klatce schodowej, komórki lokatorskie, podziemna hala garażowa oraz naziemne miejsca postojowe. – Tylko teraz trwa wyjątkowa promocja. Do wszystkich mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych dajemy komórkę lokatorską gratis, a to oznacza oszczędność blisko 15 tys. złotych – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. Nieruchomości Grupy Partner. Inwestor zadba też o części wspólne, jak drogi wewnętrzne, tereny zielone, czy oświetlenie.
Budowa postępuje zgodnie z planem. Osiągnęła poziom 40% zaawansowania, a do końca września będzie już na półmetku. W większej części budynku stoją mury trzeciej kondygnacji i wylewane są stropy nad piętrem. – Harmonogram zakłada, że za kilka tygodni Śródka OdNowa 2 osiągnie docelową wysokość trzech pięter. Dlatego nie zwalniamy tempa, by przed końcem roku mieć stan surowy zamknięty – podkreśla Michał Wawrzyniak. Finalizacja projektu nastąpi w IV kwartale 2021 roku.
Lokalizacja Śródki OdNowa 2 jest na tyle uniwersalne, że stanowi dobre rozwiązanie zarówno dla studentów, jak i rodzin z dziećmi. W sąsiedztwie inwestycji znajdują się szkoły różnych szczebli edukacyjnych. Atutem są też tereny rekreacji, m.in. Jezioro Maltańskie, Ostrów Tumski oraz Termy Maltańskie, a do tego prowadząca tuż przy inwestycji droga rowerowa na Śródkę i Wartostradę. Dogodna komunikacja miejska umożliwia łatwe dostanie się w każdą stronę miasta czy to do centrum, czy na jego obrzeża.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.