Budowa Rezydencji Winiary zgodna z założeniami
Inwestycja Rezydencja Winiary z postępami prac nad halą garażową. W sprzedaży zostały ostatnie trzy mieszkania zlokalizowane na najniższych kondygnacjach budynku.
Postępy budowy inwestycji Rezydencji Winiary w Poznaniu postępują zgodnie z założeniami. Aktualnie trwa budowa hali garażowej, a następnie stawiana będzie pierwsza kondygnacja poziomu mieszkalnego. - Przyszli mieszkańcy mogą cieszyć się, że prace budowlane są wykonywane bez jakichkolwiek opóźnień. Zależy nam na terminowym oddaniu mieszkań do rąk klientów i jako deweloper projektu dokładamy w tym kierunku wszelkich starań. Oczywiście zdrowie naszych pracowników jest dla nas najważniejsze, dlatego ponad wszystko stawiamy środki bezpieczeństwa również związane z obostrzeniami pandemicznymi. - mówi Marek Smogór, przedstawiciel firmy Quadro Development. Zakończenie budowy przewidziane zostało na pierwszą połowę 2022 roku.
Rezydencja Winiary to wielorodzinny budynek składający się z 31 lokali, 1-4-pokojowych oraz dwóch lokali usługowych, podzielonych pomiędzy pięć kondygnacji. Obecnie w sprzedaży zostały trzy mieszkania 3-pokojowe o powierzchniach mieszczących się między 56,1 a 58,7 mkw. Wewnątrz lokali znajduje się: salon z aneksem kuchennym; dwa pokoje; łazienka oraz hol. Do jednego z nich przynależy dodatkowa przestrzeń w formie tarasu, zaś do drugiego w formie przestronnego balkonu o metrażu aż 8,8 mkw. - Mieszkania 3-pokojowe to lokale z przestronnym wnętrzem o dużych możliwościach aranżacyjnych. Zadowoleni z niego będą, przede wszystkim, klienci z rodzinami, którzy oczekują życia w dogodnych warunkach. Warto wspomnieć o tym, że jedno z mieszkań umiejscowione zostanie od południowo-zachodniej strony, dzięki czemu pomieszczenia wewnątrz eksponowane będą przez promienie słońca do późnego popołudnia. - dodał Marek Smogór.
Lokalizacją Rezydencji Winiary są, jak nazwa wskazuje, poznańskie Winiary. Budynek powstaje przy ulicy Wyłom w okolicy z dostępem do m.in. komunikacji miejskiej, punktów handlowo-usługowych i szkół czy przedszkoli. W tej samej dzielnicy Poznania, w trakcie jednych z końcowych etapów budowy, jest druga inwestycja dewelopera Quadro Development, Piątkowska 103. Składać się ona będzie z 42 mieszkań, spośród których możliwe do zakupu bądź rezerwacji są ostatnie cztery lokale. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na drugą połowę 2021 roku.
EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.
Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Rewolucyjna świeca jodowa stworzona przez polskich naukowców już dostępna!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Infrastruktura
Ustawa o ochronie ludności i obronie cywilnej wchodzi w życie. Najważniejszym zadaniem przygotowanie społeczeństwa na zagrożenia
1 stycznia weszła w życie większość zapisów ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. MSWiA i MON, autorzy przepisów, podkreślają, że pozwolą one stworzyć nowy system reagowania na różnego typu zagrożenia w czasie pokoju i wojny. Legislacja to jednak pierwszy etap tego procesu, który teraz wymaga wysiłków w praktyce, również w obszarze edukacji społeczeństwa. Kwestie ochrony ludności i obrony cywilnej mają być jednym z priorytetów polskiej prezydencji w UE w obszarze spraw wewnętrznych.
Prawo
Hazard coraz poważniejszym problemem dla zdrowia publicznego. Najbardziej zagrożone są dzieci
Z badania Komisji Zdrowia Publicznego „Lancet” ds. hazardu wynika, że na całym świecie stanowi on większe zagrożenie dla zdrowia publicznego, niż do tej pory sądzono. Jego szybki rozwój za pośrednictwem telefonów komórkowych i internetu sprawia, że kasyno można mieć dziś w kieszeni, dlatego zdaniem naukowców należy go traktować podobnie jak tytoń i alkohol. Zaburzenia związane z hazardem dotykają niemal 16 proc. dorosłych korzystających z kasyn online lub automatów, coraz częściej narażone są na nie także dzieci.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.