Brother wprowadza do portfolio nowe drukarki dedykowane SOHO
Firma Brother zaprezentowała cztery produkty drukujące w technologii LED. Drukarka HL-L3220CW oraz urządzenia wielofunkcyjne DCP-L3560CDW, DCP-L3520CDW i MFC-L3740CDW pozwalają na szybki i intuicyjny wysokojakościowy druk w kolorze. Wyróżniają się elastycznymi opcjami łączności oraz cichą pracą, dzięki czemu sprawdzą się w małych biurach oraz jako wyposażenie pracowników zdalnych.
Kompaktowa kolorowa drukarka HL-L3220CW umożliwia wydruk do 18 stron na minutę. Model posiada 256 MB pamięci wewnętrznej, pojemny podajnik papieru i tacę odbiorczą na 150 arkuszy oraz możliwość połączenia za pomocą WiFi 5GHz i USB. HL-L3220CW wyróżnia się jednowierszowym panelem sterowania LCD, dzięki któremu urządzenie jest proste w obsłudze. Dodatkowo wysokiej jakości technologia druku LED zapewnia nieskazitelne i profesjonalne rezultaty za każdym razem.
Urządzenia wielofunkcyjne DCP-L3520CDW i MFC-L3740CDW pozwalają na druk 18 stron na minutę, a przy wydrukach dwustronnych 7 str./min. Modele zostały wyposażone w łączność za pomocą WiFi 5GHz i USB (w przypadku MFC-L3740CDW również w Gigabit Ethernet), 512 MB pamięci wewnętrznej oraz podajnik papieru na 250 arkuszy. Brother DCP-L3560CDW zapewnia prędkość druku do 26 str./min, a przy wydrukach dwustronnych 10 str./min. Urządzenie umożliwia skanowanie do 27 obrazów na minutę. Ten model został wyposażony w kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 8,8 cm oraz łączność za pomocą Gigabit Ethernet, WiFi 5Ghz i USB. Wszystkie urządzenia umożliwiają intuicyjne drukowanie w wysokiej jakości, skanowanie oraz kopiowanie. Model MFC-L3740CDW został dodatkowo wyposażony w faks.
Nowowprowadzone urządzenia Brother posiadają funkcje bezpieczeństwa zgodne z najnowszymi normami w celu zapewnienia mocnej ochrony przetwarzanym danym. W modelach HL-L3220CW, DCP-L3560CDW, DCP-L3520CDW oraz MFC-L3740CDW zastosowano trójwarstwowe zabezpieczenie na poziomie urządzenia, sieci i dokumentu. Dzięki temu użytkownik zyskuje jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancje, że integralność danych jest zachowana na każdym etapie.
Powyższe modele wprowadzone do portfolio Brother są objęte 3-letnią gwarancją. Więcej szczegółów na temat nowych rozwiązań można znaleźć na stronie www.brother.pl.
Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI
Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
Oszczędź budżet i miejsce na biurku. Bezprzewodowa klawiatura Hama WK-500
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.