Komunikaty PR

Branża finansowa musi szczególnie zadbać o bezpieczeństwo druku

2021-10-13  |  11:00

Cyberprzestępczość skierowana przeciwko sektorowi finansowemu sięga obecnie po niemal wszystkie dostępne środki, łącznie z hakowaniem dokumentów przesyłanych do urządzeń drukujących. Z badań IDC wynika, że 53% obiegu dokumentów finansowych jest drukowanych, dlatego tak istotne jest zadbanie o bezpieczeństwo na tym etapie.

 

Pandemia pokazała, że dostawcy urządzeń drukujących, tacy jak Lexmark, muszą zabezpieczać sprzęt zarówno w domu, jak i w biurze. W ciągu ostatniego roku wiele urządzeń wielofunkcyjnych nie było w pełni wykorzystywanych a w konsekwencji opóźniły się zaplanowane czynności konserwacyjne, co mogło spowodować, że urządzenia sieciowe stały się podatne na cyberataki.

Badania, które Lexmark przeprowadził wspólnie z IDC pokazują, że bezpieczeństwo jest najważniejszym problemem dla organizacji, które chcą zmodernizować swoją infrastrukturę druku – większość firm "nie dostrzega słabych punktów bezpieczeństwa związanych z ich istniejącym środowiskiem drukowania i dokumentów".

Bezpieczeństwo informacji a zabezpieczenia urządzeń drukujących

Drukarki stają się coraz bardziej inteligentne i przechowują coraz więcej informacji. W starszych urządzeniach dane są przechowywane na drukarce a w nowszych – w chmurze. Jeśli jednak urządzenia nie są odpowiednio chronione, organizacje narażają się na duże ryzyko.

 - Brak regularnych aktualizacji oprogramowania sprzętowego i ustawień kontroli dostępu do dokumentów firmowych może stać przyczyną włamania i kradzieży danych. Wyzwanie to dotyczy również organizacji udostępniających urządzenia pracownikom w domu – mówi Mariusz Ożarowski Region & EEMEA - Head of Service Delivery. -  Audytowanie informacji z urządzenia, które nie znajduje się na miejscu, jest trudne i wymaga inteligentnego podejścia. A urządzenia, które nie są skutecznie chronione i kontrolowane, mogą stać się zagrożeniem dla bezpieczeństwa danych organizacji.

Narzędzia do uwalniania wydruków są szczególnie cenne w branży finansowej, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że źródłem najpoważniejszych zagrożeń mogą być osoby wewnątrz organizacji w wyniku błędu lub niewłaściwego postępowania. W niedawnym badaniu dotyczącym wpływu COVID-19 na bezpieczeństwo w organizacjach świadczących usługi finansowe, dostawca zabezpieczeń Varonis oszacował, że przeciętny pracownik firmy świadczącej usługi finansowe ma nieograniczoną swobodę przeglądania, kopiowania, przenoszenia i zmieniania prawie 11 milionów plików, a dwie na trzy organizacje mają ponad 1000 poufnych plików, które są dostępne dla każdego pracownika.

 W Lexmark rozumiemy realność zagrożeń dla bezpieczeństwa i podchodzimy do nich kompleksowo, aby zabezpieczyć dane w każdy możliwy sposób – dodaje Mariusz Ożarowski – Funkcje bezpiecznego dostępu w produktach Lexmark zapewniają, że tylko uwierzytelnieni i upoważnieni użytkownicy mogą pracować z wrażliwymi, cennymi i chronionymi informacjami.

Cyberbezpieczeństwo a usługi w chmurze

Kiedy dokumenty przechodzą z formy wirtualnej do fizycznej, trudniej je zabezpieczyć, szczególnie gdy pracownicy pracują w domu. Korzystanie z rozwiązania do zarządzania drukiem w chmurze może również zapewnić dodatkową warstwę nadzoru nad dokumentami, gwarantując, że wszystko, co jest drukowane, jest automatycznie skanowane w poszukiwaniu poufnych informacji, takich jak słowa kluczowe lub wzory. Pozwala to upewnić się, że pracownik nie drukuje czegoś, co nie ma związku z jego rolą.

– Wykorzystanie takich wbudowanych technologii jak konfiguracja potwierdzenia tożsamości użytkownika, logowanie sieciowe lub za pomocą identyfikatora, a nawet uwierzytelnianie dwuskładnikowe upraszcza zarówno wdrażanie i kontrolę dostępu użytkowników. Starannie opracowane zabezpieczenia dysku twardego to tarcza ochronna, która zwiększa bezpieczeństwo danych przechowywanych na dysku twardym – dodaje Mariusz Ożarowski.

Pandemia w znacznym stopniu przyspieszyła transformację w branży finansowej. W miarę jak przechodzimy do nowej normalności i zapewniamy odporność w celu umożliwienia pracy hybrydowej, bezpieczeństwo druku musi stać się kluczową częścią strategii transformacji cyfrowej.

 

 

·         Subskrybuj blog Lexmark News Blog.

·         Obserwuj firmę Lexmark na LinkedIn i Twitterze.

 

O firmie Lexmark

Lexmark tworzy innowacyjne technologie obrazowania oparte na chmurze i IoT, które pomagają klientom na całym świecie realizować ich wizję prostego drukowania, bezpieczeństwa, oszczędności i zrównoważonego rozwoju.

 

Kontakt dla mediów:

 

Cohn & Wolfe

 

Ewa Zambrzycka

T: +48 609 480 066

E: ewa.zambrzycka@cohnwolfe.pl

 

Izabela Wejcht

T: +48 883 505 757

E: izabela.wejcht@cohnwolfe.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku? Biuro prasowe
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.