Biznes z Proxinem i na Jeżycach
Poznańskie Jeżyce to jedno z ulubionych miejsc Poznaniaków. Dzielnica już teraz urzeka swoim pięknem i różnorodnością, a ponadto dynamicznie się rozwija. Warto tutaj zajrzeć i cieszyć się klimatem jeżyckich uliczek, a nawet zamieszkać. To także pewna lokalizacja dla działalności firmy, a takie możliwości stwarza Proxin, proponując lokale usługowe w inwestycji Słowackiego 7.
Jeżyce nowym sercem Poznania
Z każdym miesiącem Poznań się zmienia, a wraz z nim poszczególne dzielnice. Poznaniacy bardzo lubią Jeżyce – za różnorodność, dobre położenie i wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Zaglądają tutaj także ci, którzy na co dzień mieszkają w innych częściach miasta. Z pewnością przyciąga dobra gastronomia. Lokalne restauracje oferują klasyczny street food, kuchnię gruzińską, kirgijską, turecką, ale też wiele propozycji dla miłośników smaków wegańskich, czy wegetariańskich. Klasyczny przykład to Rynek Rozmaitości Jeżyckich – wydarzenie, podczas którego w czerwcu na Rynku Jeżyckim zaprezentowało się 80 wystawców, z czego aż 30 z branży gastronomicznej. Event cieszył się sporym zainteresowaniem, a kolejne edycje to tylko kwestia czasu.
Dzielnica Jeżyce trafia do serc swoich mieszkańców i gości nie tylko przez żołądek. W tym „fyrtlu” – bo tak określa się w Poznaniu dzielnicę lub miejsce – znajduje się ponad 50 różnych punktów usługowych, rzemieślniczych, sklepów. Skorzystamy z pomocy szewca, krawca, zegarmistrza, drzewiarza, możemy zajrzeć do kwiaciarni, elektroserwisu, pracowni naprawy mebli, księgarni, czy fryzjera. Wiele z tych zakładów działa z powodzeniem kilkanaście i więcej lat. Poznaniacy wiedzą, że „jak coś załatwić, to najlepiej na Jeżycach”. Powstała nawet „mapa jeżyckiego fyrtla”, promująca lokalne firmy i tradycyjne rzemiosło na stronie poznan.pl.
Jak firma, to na Jeżycach
W świetle tych informacji, nie może dziwić, że wiele osób chciałoby w tej części Poznania zamieszkać lub zainwestować i po prostu kupić mieszkanie. Powstają nowe osiedla i z pewnością Jeżyce nadal będą mocno się rozwijać w przyszłości, ponieważ radni miasta Poznania blisko trzy lata temu zaprezentowali nową koncepcję zagospodarowania terenu o łącznej powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych, czyli Nowych Jeżyc. To także oznacza, że nie zabraknie klientów dziś i w przyszłości. Jeżyce, będące w zasadzie nowym centrum miasta, pozwalają na rozwinięcie firmy. Oprócz lokalizacji, równie ważna jest jakość lokalu, rozumiana jako dostosowanie do wymagań współczesnych biznesów. W nowoczesnych projektach mieszkaniowych, parterowe lokale usługowo – handlowe można aranżować według własnych potrzeb, a proponowane zróżnicowane powierzchnie dostosować do charakterystyki prowadzonej działalności.
Duże możliwości zapewnia Proxin, deweloper inwestycji Słowackiego 7. Pod tym adresem powstał kameralny budynek wielorodzinny z 61 mieszkaniami, a ich uzupełnieniem jest 10 lokali usługowych. Każdy znajduje się na parterze, posiada duże przeszklenia zapewniające doświetlenie wnętrz, a także odpowiednią ekspozycję dla gości. – Nasze lokale na sprzedaż prezentują się nowocześnie i stylowo. Idealnie pasują do charakteru otoczenia, a funkcjonalna forma, zgodnie z restrykcyjnymi wymogami, daje możliwość zaadoptowania tych pomieszczeń zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Z proponowanych 10 lokali usługowych w sprzedaży zostało 5 o powierzchni od 55 do 95 mkw. Każdy z nich będzie wizytówką firmy, a to przecież pierwszy element, z którym ma styczność klient, czy partner biznesowy - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu firmy Proxin.
– Zarówno inwestycja Słowackiego 7, jaki i nasze osiedle Nowe Ogrody na Jeżycach gwarantują dostęp do położonych na parterze lokali handlowo – usługowych. Powstaje mała społeczność przedsiębiorców i mieszkańców, którzy wiele spraw chcą załatwić lokalnie, zwłaszcza, że zmienia się styl życia. Dziś, kiedy część z nas pracuje zdalnie, nie ma potrzeby bycia w samym centrum codziennie. To właśnie lokalnie, blisko domu tworzą się relacje, a właściciele biznesów zyskują grono stałych i zaufanych klientów, którzy z uśmiechem wracają do ulubionych miejsc. To trend znany na Jeżycach od lat – podsumowuje Piotr Łopatka z firmy Proxin.
Jaki kamień naturalny wybrać na podłogę? Porady i inspiracje
Nowa Murowana z miesiącem korzyści
Bajkowy Dopiewiec przed konkurencją
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.