Bitdefender Mobile Security wśród najlepszych antywirusów na Androida
Laboratorium testowe AV-Test wzięło pod lupę antywirusy dla systemu Android. Wysokie oceny uzyskała aplikacja Bitdefender Mobile Security Version 3.3.
Właściciele smartfonów są narażeni na takie same ataki, jak użytkownicy komputerów PC, zagrażają im trojany bankowe, phishing, ransomware czy crypotojacking. Liczba wariantów mobilnego malware’u rośnie w tempie około 50 proc. rocznie. W 2019 roku stanowił on aż 33 procent wirusów, co oznacza 7,5 proc. wzrost w porównaniu z 2018 rokiem. Ulubionym celem hakerów stali się użytkownicy smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. W ubiegłym roku było bardzo głośno o malwarze „Agent Smith”, który zainfekował aż 25 milionów urządzeń z „zielonym robotem”. Tego typu ataki przyczyniają się do wzrostu popularności antywirusów chroniących smartfony. Niemniej wybór odpowiedniego zabezpieczenia nie jest łatwym zadaniem, chociażby ze względu na liczbę dostępnych rozwiązań. PC World wspólnie z laboratorium testowym AV-Test, posiadającym w swoich bazach miliony próbek wirusów, przeprowadził pod koniec grudnia badania mające na celu wyłonienie najbardziej skutecznych aplikacji.
Przy analizie każdego z antywirusów zwrócono uwagę na cztery funkcjonalności: skaner do wykrywania złośliwych aplikacji, moduł antykradzieżowy umożliwiający zdalny dostęp do utraconego terminala, bezpieczne przeglądanie witryn internetowych, a także możliwość skanowania instalowanych aplikacji. Testowane oprogramowanie mogło zdobyć maksymalnie 6 punktów - za ochroną i wydajność. Najwyższą ocenę otrzymał Bitdefender Mobile Security Version 3.3. System zablokował 100 proc. wirusów, zarówno tych starszych, jak i wykrytych do czterech tygodni przed wykonaniem testów. Antywirus nie podniósł jednego fałszywego alarmu podczas instalacji oraz używania aplikacji. PCWorld zwrócił uwagę także na inne zalety Bitdefender Mobile Security Version 3.3, takie jak wbudowany VPN, bezpieczną przeglądarkę pod Windows oraz wykrywanie zagrożeń związanych z otwartą siecią Wi-Fi.
- Niezmiernie cieszymy się, iż oferowane przez nas oprogramowanie uzyskało najwyższe oceny w teście. Tym bardziej, że przed tym segmentem rynku rysują się ciekawe perspektywy. Nie ulega wątpliwości, że hakerzy w najbliższych latach zintensyfikują swoje ataki na użytkowników smartfonów z Androidem. Z tego systemu korzysta już niemal 90 proc. właścicieli telefonów. Mamy tutaj do czynienia z sytuacją analogiczną z rynkiem komputerów, gdzie króluje Windows. To oczywiste, że przestępcy wykazują zainteresowanie najpopularniejszymi rozwiązaniami. Natomiast właściciele będą bardziej troszczyć się o bezpieczeństwo swoich terminali – mówi Mariusz Politowicz, ekspert ds. bezpieczeństwa Bitdefender
Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
Zrównoważone oświetlenie przyszłością polskich samorządów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.