Bezpieczna przystań tuż przy Bałtyku
Nautic Park – nadmorska inwestycja poznańsko-warszawskiego dewelopera Proxin Investment powstaje w zacisznej części kurortu w Darłowie, tuż przy nadmorskiej plaży. Teraz wchodzi w zasadniczy etap budowy – zaczyna piąć się w górę. Szyte na miarę inwestorów apartamenty to dobra lokata zgromadzonego kapitału i pewny, spokojny wypoczynek w niepewnych pandemicznych czasach.
Nadmorskie projekty cieszą się zainteresowaniem dwojakiego typu. Z jednej strony mieszkania nabywane są dla wyłącznie prywatnego wypoczynku, inne by łączyć własny relaks z zarobkiem poza czasem urlopowym właścicieli lokalu. Bez względu na cel przeznaczenia, użytek własny czy najem, inwestycja musi spełniać wymóg dogodnej lokalizacji, bo ta decyduje o jej atrakcyjności. Przykładem jest kompleks apartamentów Nautik Park, których budowę niedawno rozpoczął Proxin Investment. – Apartamenty wakacyjne każdego roku zyskują coraz większe grono zainteresowanych. Popularne inwestowanie w tzw. second home stanowi doskonałe zaspokojenie potrzeb wypoczynkowych nabywców, jak i praktycznych, a więc zyskanie dodatkowego źródła dochodu, przychodu pasywnego – podkreśla Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment.
Projekt 68 komfortowych apartamentów – z ogródkami, tarasami lub balkonami – powstaje przy ulicy Słowiańskiej 21 w Darłowie. Jednym z atutów Nautic Park jest lokalizacja – między sosnowymi zagajnikami, z bezpośrednim widokiem na Bałtyk, piaszczyste i szerokie plaże, złocące się fale o zachodzie słońca. – To niezwykle atrakcyjna lokalizacja. Morze znajduje się na wyciągnięcie ręki. Będzie ono widoczne z balkonów i tarasów – podkreśla Piotr Łopatka. Do sprzedaży trafiły lokale o zróżnicowanym metrażu, wahającym się od 41 do 98 mwk. Blisko 50% apartamentów znalazło już swoich właścicieli. Projekt zostanie oddany w ręce nabywców w IV kwartale 2021 roku.
Inwestowanie w apartamenty wakacyjne to idealne rozwiązanie w dzisiejszych niepewnych czas. Stanowią one lokatę, której rentowność, w przypadku Nautic Park, wyniesie od 5% do kilkudziesięciu procent w skali roku, a tego nie są w stanie zapewnić lokaty bankowe. Średni zysk z każdego roku to blisko 74 tys. zł. Odliczając kwotę pełnej obsługi operatora (inwestycja bezobsługowa po stronie klienta) w wysokości 25%, zarobek może osiągnąć poziom ponad 50 tys. zł.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

EXTRA POWER 20 – nowe szczytowe źródło ciepła w ofercie Termet S.A.

Wyzwania bożonarodzeniowe. Jak kontrolować zachcianki i pokusy jedzeniowe?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.