Bezpieczeństwo kobiet w Internecie – współpraca TikToka i Web Foundation
W ciągu ostatniego roku TikTok wraz z innymi partnerami współpracował z Web Foundation, międzynarodową organizacją działającą na rzecz równości cyfrowej, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom w Internecie. Dziś, TikTok ogłasza dwa kluczowe zobowiązania w tym obszarze: ulepszenie systemów raportowania oraz zwiększenie kontroli nad doświadczeniami kobiet w sieci. W ciągu najbliższych miesięcy firma opracuje i przetestuje szereg potencjalnych zmian produktowych na platformie, które pomogą uczynić TikTok jeszcze bezpieczniejszym miejscem dla kobiet.
Bezpieczeństwo społeczności TikToka
TikTok nieustannie pracuje nad zwiększaniem bezpieczeństwa na platformie i zapewnieniem przyjaznej przestrzeni do wyrażania siebie oraz promowania różnorodności. Zasady Społeczności TikToka uwzględniają wiele aspektów oraz bazują zarówno na technologii, jak i doświadczeniu tysięcy specjalistów ds. bezpieczeństwa na całym świecie. TikTok współpracuje także z zewnętrznymi ekspertami, aby być na bieżąco ze złożonymi i dynamicznie zmieniającymi się wyzwaniami w tym obszarze. Oto kilka przykładów, jak zachować bezpieczeństwo na TikToku:
- Kontrola na komentarzami: Użytkownicy mogą ograniczyć możliwość komentowania, filtrować komentarze i decydować, które z nich będą widoczne. Wiele komentarzy może być usuniętych lub zgłoszonych jednocześnie, a konta, które publikują zastraszające lub negatywne treści mogą być blokowane masowo, nawet do 100 na raz. Domyślnie spam i obraźliwe komentarze są ukrywane.
- Promowanie życzliwości: Użytkownicy przed wysłaniem komentarza, który może być nieodpowiedni lub niemiły, są proszeni o zastanowienie się nad wpływem swoich słów na innych, a platforma przypomina im o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności TikToka.
- Zgłaszanie nieodpowiednich treści i zachowań: Proces zgłaszania przebiega szybko, jest łatwy i poufny. Jeśli użytkownik zauważy nieodpowiednią treść, bądź konto może poinformować o tym TikTok, który sprawdzi zgłoszenie pod kątem Zasad Społeczności i podejmie odpowiednie kroki.
Więcej o tym, jak zachować bezpieczeństwo na platformie znajdziesz w Centrum Bezpieczeństwa TikTok.

Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1

Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe

DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.