Komunikaty PR

Bezpieczeństwo danych na dyskach dzięki ICY DOCK ToughArmor

2023-08-31  |  13:16
Biuro prasowe
Kontakt

Barbara Trepka
2moro

Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl

Seria obudów ToughArmor od ICY DOCK, wybieranych przez pierwszoligowe firmy, charakteryzuje się przede wszystkim dużą wytrzymałością i odpornością wobec różnego rodzaju nieprzyjaznych czynników. Dzięki temu może zapewnić bezpieczeństwo dyskom HDD oraz SSD i danym, które są na nich przechowywane. Przypomnijmy najważniejsze funkcje, które sprawiają, że praca z obudowami ToughArmor jest bardziej bezpieczna.

W pełni metalowa obudowa, solidny plastik

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów produktów serii ToughArmor jest korzystanie ze wzmocnionych materiałów. Większa część obudowy jest wykonana z metalu, a jeśli pojawiają się elementy z tworzywa sztucznego, jest ono wysokiej jakości. Między innymi dlatego są one polecane dla wymagających systemów. Na przykład wojskowych, związanych z organami ścigania lub montażem audio/wideo, medycznych, kancelarii prawnych, autonomicznej jazdy czy automatyki przemysłowej.

Skuteczne chłodzenie

Innym istotnym czynnikiem, który jest związany z dbaniem o bezpieczeństwo dysków, jest zapewnianie im odpowiedniej temperatury. Dlatego obudowy ToughArmor mają efektywny system chłodzenia, sprawiający, że nagromadzone gorące powietrze nie ma negatywnego wpływu na pracę dysku. Zależnie od konkretnego modelu, obudowa wyposażona jest w odpowiednio rozmieszczone otwory, które usprawniają wentylację, podkładkę termiczną lub wentylatory. Można przy nich spotkać dopasowanie prędkości chłodzenia lub możliwość wyłączenia wentylatora, gdy nie jest w danym momencie potrzebne.

Ochrona przed wibracjami oraz zakłóceniami elektromagnetycznymi

Dyskom mogą także zagrażać pochodzące z środowiska lub od pracujących w pobliżu sprzętów wibracje lub wstrząsy. Mogą prowadzić do uszkodzeń mechanicznych lub do spadku wydajności. Dlatego produkty ToughArmor wyposażone są w mechanizm antywibracyjny (AVT).

Problemem mogą być również zakłócenia elektromagnetyczne podczas wymiany, które mogą źle wpłynąć na pracę układów lub - co gorsza - je uszkodzić. Stąd też istotne jest właściwe uziemienie dysków. Obudowy ToughArmor korzystają z innowacyjnej technologii uziemienia EMI (EMI Grounding). Dzięki niej, gdy dysk zostanie umieszczony na tacce i w obudowie, jest całkowicie chroniony przed zakłóceniami.

Dyski na swoim miejscu dzięki zatrzaskom

A co, gdy dysk przypadkowo się wypnie? Dzięki systemowi zatrzaskowemu Eagle-hook nie ma takiego problemu. Umieszczone w obudowie ToughArmor dyski nie będa się wysuwać lub wypadać. Dodatkowo obudowy mogą obsługiwać także zatrzaski na kablach, dzięki czemu nie trzeba się przejmować tym, że nagle dany dysk przestanie pracować, bo kabel się wypiął.

Dodatkowe zabezpieczenie w postaci zamka na klucz

Niektóre modele ToughArmor od ICY DOCK wyposażone są także w zamek lub zamki. Dzięki nim można dodatkowo zabezpieczyć dysk - zarówno przed przypadkowym wypadnięciem (w mniej lub bardziej ciężkich warunkach), jak i (co ważniejsze) przed wyjęciem dysku przed nieupoważnioną osobę.

Ograniczona gwarancja i wsparcie techniczne

Na koniec warto wspomnieć, że produkty ICY DOCK ToughArmor mają ograniczoną, wiodącą w branży gwarancję od wszelkich defektów. Użytkownikom służą pomocą profesjonalne wyszkoleni specjaliści techniczni.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2moro
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Komputery Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI Biuro prasowe
2024-12-17 | 10:18

Nowa bezprzewodowa klawiatura Hama WK-300 z przyciskiem Assist AI

Producent wprowadza na rynek klawiaturę bezprzewodową WK-300, która łączy w sobie kompaktowe rozmiary, cichą pracę oraz innowacyjne funkcje. Może ona obsługiwać do trzech
Komputery Dlaczego warto wybrać monitor OLED?
2024-12-13 | 09:30

Dlaczego warto wybrać monitor OLED?

Monitor OLED to definicja świetnej jakości obrazu z realistycznie odwzorowanymi kolorami i detalami. Poznaj monitor 240Hz oraz monitor 360Hz marki Samsung i wykorzystaj
Komputery Oszczędź budżet i miejsce na biurku. Bezprzewodowa klawiatura Hama WK-500
2024-12-09 | 10:57

Oszczędź budżet i miejsce na biurku. Bezprzewodowa klawiatura Hama WK-500

Marka ogłosiła właśnie premierę niewielkiej cichej klawiatury nożycowej z wklęsłymi przyciskami, którą można połączyć aż z trzema urządzeniami jedocześnie drogą radiową i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Prawo

Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich

Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.

Handel

Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń

W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.