Komunikaty PR

Trend Micro Vision One™ - rozszerzone wykrywanie i eliminowanie zagrożeń

2021-02-26  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Firma Trend Micro Incorporated, światowy lider w dziedzinie zabezpieczeń cybernetycznych, pomaga firmom radzić sobie z nadmiarem alertów dot. bezpieczeństwa oraz niedoborem zasobów dzięki elastycznej platformie do wykrywania zagrożeń. Nowa platforma zapewnia pełną widoczność i możliwość reakcji z poziomu pojedynczej konsoli. Trend Micro Vision One™ umożliwia rozszerzone wykrywanie i eliminowanie zagrożeń (extended detection and response — XDR) oraz podnosi poprzeczkę w tej dziedzinie, wprowadzając nowe funkcje, dzięki którym działy bezpieczeństwa mogą widzieć więcej i reagować szybciej.

Wiele przedsiębiorstw ma problem z odizolowanymi narzędziami, chaotycznymi alertami i podstępnymi, zaawansowanymi zagrożeniami — niezależnie od tego, czy mają własne centrum operacji cyberbezpieczeństwa, czy też funkcje SOC wykonuje u nich przeciążony dział informatyczny. Wprowadzając w 2019 r. pierwsze w branży rozwiązanie XDR, firma Trend Micro pomogła setkom przedsiębiorstw w identyfikacji i ograniczeniu cyberzagrożeń poprzez korelowanie alertów z całego środowiska informatycznego, a nie tylko endpointów, jak ma to miejsce w przypadku rozwiązań EDR. XDR to kluczowy element platformy zapewniający rozszerzone wykrywanie i reagowanie na zagrożenia w całym środowisku informatycznym, a dodatkowe funkcje Trend Micro Vision One™ pomagają stawić czoła jeszcze bardziej złożonym wyzwaniom w dziedzinie bezpieczeństwa.

„Nasz zespół był wcześniej po prostu przytłoczony ogromną liczbą alertów o zagrożeniach, którym nie był w stanie nadawać priorytetów. Obniżało to naszą produktywność i zwiększało naszą ekspozycję na ryzyko” — powiedział Aaron Cunningham, wiceprezes ds. IT w firmie Glazer’s Beer and Beverage. „Trend Micro zapewnia nam więcej twardych danych i mniej szumu informacyjnego, w związku z czym możemy szybciej reagować na istotne zagrożenia. A dzięki integracji z naszym rozwiązaniem SIEM możemy czerpać korzyści z dotychczasowych inwestycji”.

Trend Micro Vision One™ pozwala przedsiębiorstwom zwiększyć wydajność, ponieważ z tą platformą nawet mniej zaawansowane działy bezpieczeństwa mogą wejść na wyższy poziom. Nowa platforma pozwala przedsiębiorstwom szybciej analizować incydenty związane z bezpieczeństwem, identyfikować wzorce krytycznych zagrożeń i złożonych ataków oraz poznać swój ogólny stan zabezpieczeń i trendy w tym zakresie. Dzięki temu firmy mogą proaktywnie identyfikować i oceniać potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa.

Zgodnie z raportem firmy Gartner pt. „Innovation Insight for Extended Detection and Response” z marca 2020 r., „dwa największe wyzwania stojące przed wszystkimi działami ds. cyberbezpieczeństwa to zatrudnienie i utrzymanie personelu z kwalifikacjami technicznymi oraz wypracowanie systemu zabezpieczeń, który pozwoli sprawnie konfigurować i serwisować mechanizmy obronne oraz szybko wykrywać zagrożenia i na nie reagować. Dla dużych przedsiębiorstw nakładanie się tych dwóch problemów jest często przytłaczające”.

Zgodnie ze swoją nazwą, nowa, holistyczna platforma obrony przed zagrożeniami zapewnia:

  • Widoczność zagrożeń i kompleksowe informacje o nich: dzięki wielowarstwowym modelom wykrywania zagrożeń wzbogacanych informacjami o zagrożeniach bezpieczeństwa (Threat Intelligence) zbieranych przez działy badawcze Trend Micro, przedsiębiorstwa mogą dostrzec złożone ataki i słabe punkty zabezpieczeń, które umykają izolowanym rozwiązaniom. Planowane są również funkcje zapewniające wgląd w ryzyko związane z wykorzystywaniem aplikacji SaaS.
  • Dedykowane sensory: natywna integracja z rozwiązaniami zabezpieczającymi Trend Micro we wszystkich krytycznych warstwach infrastruktury.
  • Dopasowanie do dotychczasowej infrastruktury: możliwość integracji z dotychczasowymi rozwiązaniami innych producentów z wykorzystaniem API, co upraszcza i automatyzuje procesy bezpieczeństwa w organizacji.
  • Uproszczone zarządzanie: możliwość dostosowania reguł bezpieczeństwa i inicjowania działań naprawczych we wszystkich warstwach zabezpieczeń z poziomu pojedynczej konsoli zamiast modyfikacji reguł bezpieczeństwa w każdym z systemów z osobna.

Firma Trend Micro ma na swoim koncie 30 lat innowacji i jest prekursorem na szybko rozwijającym się rynku rozwiązań XDR. Ale w miarę jak stają się one coraz bardziej popularne, idziemy dalej i oferujemy więcej” — powiedział Kevin Simzer, Dyrektor Operacyjny w Trend Micro. „Dzięki naszej platformie Trend Micro Vision One dobre działy bezpieczeństwa stają się jeszcze lepsze, ponieważ są w stanie łatwo identyfikować kluczowe potrzeby i podejmować szybkie działania. Nasza platforma ochrony przed zagrożeniami będzie nadal się rozwijać, aby nadążać za zmieniającym się środowiskiem zagrożeń oraz infrastrukturą naszych klientów”.

Nową platformę można łatwo połączyć nie tylko z wielowarstwowymi zabezpieczeniami Trend Micro, lecz także z innymi technologiami zabezpieczającymi, takimi jak platformy ochrony punktów końcowych innych producentów oraz rozwiązania SIEM i SOAR. Dostępne są integracje z rozwiązaniami takich producentów jak Fortinet, Microsoft, Sentinel i Splunk. Pierwsi klienci mogą wiele skorzystać na możliwości integracji nie tylko z rozwiązaniami SIEM i SOAR, lecz także rozwiązaniami takimi jak Firewall, systemy obsługi zgłoszeń oraz rozwiązania do zarządzania tożsamością i dostępem.

Nowy post na blogu IDC jest owocem spotkania przed wprowadzeniem produktu i można w nim znaleźć więcej informacji o nowej platformie Trend Micro.  Dodatkowe informacji o Trend Micro Vision One™ można też znaleźć na stronie TrendMicro.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bezpeczeństwo Zabezpieczenie placów budowy - co warto wiedzieć? Biuro prasowe
2024-04-17 | 10:00

Zabezpieczenie placów budowy - co warto wiedzieć?

W branży budowlanej, która operuje w warunkach niestabilnych czynników zewnętrznych, znaczenie bezpieczeństwa jest często pomijane, co niesie ze sobą duże ryzyko. Obecność
Bezpeczeństwo Ekspert komentuje: Kradzieże na placach budowy zwiększają koszty inwestycji
2024-04-09 | 10:00

Ekspert komentuje: Kradzieże na placach budowy zwiększają koszty inwestycji

Aleksander Wilczewski, Dyrektor Zarządzający BauWatch: Polska branża budowlana w ostatnich latach borykała się z widocznymi wzrostami cen. W lutym 2023 roku Polski Instytut Ekonomiczny
Bezpeczeństwo BRAK ZDJĘCIA
2024-04-03 | 01:00

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w miastach? Z pomocą przychodzi technologia

Jak pokazują dane, w ostatnich latach w Polsce przestępczość zwłaszcza związana z kradzieżami, rośnie[1]. W tym niechlubnym rankingu na czoło wysuwają się, tradycyjnie już duże miasta[2]. We wszystkich z nich, co roku dochodzi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.

Motoryzacja

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do sprzedaży w Polsce. Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut

Według danych IBRM Samar w Polsce w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku zarejestrowano 533 auta chińskich producentów. Jednak niedługo mogą się one pojawiać na polskich drogach znacznie częściej, ponieważ swoją obecność na tutejszym rynku zapowiedziało już kilku kolejnych producentów z Państwa Środka. Chińskich samochodów, przede wszystkim elektryków, coraz więcej sprzedaje się również w Europie. Prognozy zakładają, że ich udział w europejskim rynku do 2025 roku ma zostać niemal podwojony. – Jakość produktów dostarczanych przez chińskich producentów jest dzisiaj zdecydowanie lepsza i dlatego one z powodzeniem konkurują z producentami europejskimi – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM Samar.

Ochrona środowiska

Temperatury w Europie rosną dwukrotnie szybciej niż globalnie. Za tym idą rekordowe zjawiska klimatyczne

Marzec 2024 roku był 10. miesiącem z rzędu, który pobił rekord temperatur w historii globalnych pomiarów dla danego miesiąca roku – wskazują dane Copernicus Climate Change Service (C3S). Średnia temperatura wyniosła 14,14 st. C, czyli o 0,73 st. C więcej niż średnia dla marca z lat 1991–2020. Marzec był też o 1,68 st. cieplejszy niż w okresie przedindustrialnym, do którego odnoszą się globalne cele zawarte w porozumieniu paryskim. Kolejny miesiąc z rekordem ciepła oznacza nasilone zjawiska klimatyczne, również te ekstremalne. 2023 rok był w Europie okresem rekordów w tym zakresie, m.in. największych pożarów, powodzi czy fal upałów – wynika z raportu C3S i Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.