Rozwiązania sieciowe Zyxel wspierają działalność CDT MEDICUS
Zyxel Networks wspólnie z System-3 Sp. z o.o. wdrożył rozwiązania z zakresu ochrony danych osobowych i transportu danych medycznych w Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym MEDICUS w Lubinie. Ujednolicono oraz zwiększono przepustowość i stabilność sieci Wi-Fi, by usprawnić zarządzanie infrastrukturą IT.
Zabezpieczenie sieci komputerowych placówek medycznych jest niezwykle istotne dla sprawnego funkcjonowania całej służby zdrowia. Gromadzenie i przesyłanie elektronicznej dokumentacji medycznej, e-zwolnień, e-recept, czy wyników badań, np. z rezonansu, RTG jest elementem koniecznym do prowadzenia efektywnej diagnostyki i obsługi klienta. Ponadto dokumentacja związana ze stanem zdrowia pacjentów stanowi informacje głęboko spersonalizowane i wrażliwe, które należy chronić. W placówkach medycznych, gdzie do sieci podłączonych jest wiele urządzeń, istotnym aspektem jest stabilność łącza oraz szybkość transferu.
Kluczowym założeniem wdrożenia było zapewnienie przepustowej sieci bezprzewodowej na trzech kondygnacjach Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego MEDICUS z jednoczesnym zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa gromadzonych danych pacjentów.
Realizację zadania poprzedziła analiza szczegółowych planów budynku. Wyzwaniem okazała się konstrukcja żelbetowa oraz duża liczba specjalistycznych urządzeń medycznych np. rezonans magnetyczny, których działanie zakłóca wydajną pracę bezprzewodowych punktów dostępowych.
- Branża ochrony zdrowia stawia szczególne warunki każdej eksploatowanej w niej aparaturze. Dla wydajności budowanej sieci bezprzewodowej w placówkach medycznych kluczowe znaczenie ma szybkość i niezawodność zastosowanych rozwiązań oraz kwestie związane bezpieczeństwem i ochroną danych pacjentów. W Zyxel dysponujemy produktami, dzięki którym możemy wesprzeć naszych Partnerów we wszystkich tych aspektach – powiedział Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.
Realizacja i korzyści z wdrożonego rozwiązania
Priorytetem realizacji było zwiększenie przepustowości i stabilności sieci Wi-Fi, by z jednej strony umożliwić szybszy transfer danych medycznych, a z drugiej - zapewnić ich bezpieczeństwo. Serwer główny został wyposażony w kartę 10 Gbit, co zwiększyło ogólną wydajność sieci dzięki dziesięciokrotnie większej przepustowości. Specjaliści z System-3 Sp. z o.o. i Zyxel Networks, na podstawie planów budynku, oszacowali ilość i rodzaj wykorzystanych przełączników. W realizacji wykorzystano przełączniki Zyxel serii XGS2210, które dzięki zastosowaniu 10-gigabitowych portów uplink SFP+, zapewniają szybkie połączenie pomiędzy podłączonymi urządzeniami oraz punkty dostępowe z serii NWA5123 umożliwiające przesyłanie danych z maksymalną prędkością do 1300Mbit/s. Dzięki zastosowaniu rozwiązania chmurowego Nebula sterowanie i zarządzanie kompatybilnymi punktami dostępowymi może się odbywać zdalnie z dowolnego miejsca.
- Rozwiązania oferowane przez Zyxel umożliwiły wdrożenie bezpiecznej, niezawodnej i szybkiej infrastruktury sieci bezprzewodowej, co jest niezwykle ważne w przypadku usług medycznych. Oparcie całej sieci na urządzeniach Zyxel pozwoliło na jej pełną integrację oraz ułatwiło zarządzanie całą infrastrukturą i sprawną identyfikację ewentualnych nieprawidłowości – powiedział Kamil Stefański Kierownik IT - Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne MEDICUS.
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1

Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny
Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Ochrona środowiska
Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń

Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.