Komunikaty PR

Państwowy Instytut Geologiczny wzmacnia bezpieczeństwo cyfrowe z Secfense

2024-04-25  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Grochala
Public Relations

Rynek Główny 34/15
31-010 Kraków
magdalena|grochalaPR.com| |magdalena|grochalaPR.com
509754055
https://www.linkedin.com/in/magdalena-grochala/

Państwowy Instytut Geologiczny zdecydował się na strategiczną współpracę z firmą Secfense, specjalizującą się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa informatycznego. Kluczowym elementem tej współpracy jest wdrożenie systemu User Access Security Broker (UASB) w celu zabezpieczenia platformy Outlook Web App (OWA), używanej przez pracowników instytutu. UASB umożliwia integrację wieloskładnikowego uwierzytelniania (MFA), które podnosi ochronę przed nieautoryzowanym dostępem i innymi zagrożeniami cybernetycznymi.

Wprowadzenie UASB do systemu Outlook Web App pozwoliło na znaczące wzmocnienie bezpieczeństwa danych i komunikacji w Państwowym Instytucie Geologicznym. Pracownicy instytutu mogą teraz korzystać z zaawansowanych metod uwierzytelnienia. Dzięki temu rozwiązaniu dostęp do platformy OWA mają tylko zweryfikowani użytkownicy, co zmniejsza ryzyko wycieku danych czy ataków phishingowych.

- Wdrożenie systemu UASB jest jednym z elementów realizacji strategii bezpieczeństwa naszej instytucji. Mamy pełną świadomość cyberzagrożeń, widzimy, że wiele organizacji zmaga się dziś ze skutkami cyberataków. Dlatego ochrona systemów, z których na co dzień korzystają nasi pracownicy, jest kluczowa. Priorytetem jest dla nas ochrona danych – pracowników, kontrahentów, instytucji z całego świata, z którymi współpracujemy ale też zabezpieczenie własności intelektualnej instytutu. Dzięki rozwiązaniom takim jak UASB podnosimy bezpieczeństwo cybernetyczne i jesteśmy lepiej chronieni przed zagrożeniami. Co ważne dajemy też pracownikom elastyczność i wygodę. Ponieważ samodzielnie mogą wybrać metody uwierzytelniania, nowa, bezpieczniejsza procedura logowania do programu pocztowego nie jest dla nich uciążliwa wyjaśnia Grzegorz Suproniuk, kierownik Działu Informatyki w Państwowym Instytucie Geologicznym.

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy (PIG-PIB) jest jednym z najstarszych polskich instytutów naukowych o zasięgu ogólnokrajowym. W głównej siedzibie w Warszawie i 7 jednostkach regionalnych (Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Sosnowiec, Szczecin, Wrocław) zatrudnionych jest nieco ponad 900 osób. Każdego roku instytut współpracuje z około 200 krajowymi podmiotami oraz z ośrodkami geologicznymi z kilkudziesięciu krajów świata. 

- Cyberbezpieczeństwo dotyczy nas wszystkich. Nie tylko wielkich korporacji czy banków, ale także mniejszych firm oraz instytucji państwowych. Warto pamiętać o tym, że cyberprzestępcy mają różne pobudki. Nie zawsze zależy im na wymuszeniu okupu. Często szukają tajemnic handlowych przedsiębiorstw czy dostępu do wrażliwych danych, niepublikowanych dotąd wyników badań czy ekspertyz. Instytucje państwowe przechowują i wymieniają między sobą bardzo wiele takich informacji. Zabezpieczenie dostępu do nich oraz do kanałów komunikacji między pracownikami i podmiotami zewnętrznymi odgrywa kluczową rolę w procesie ochrony zasobów cyfrowych podsumowuje Tomasz Kowalski, współzałożyciel i CEO Secfense.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bezpeczeństwo Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1 Biuro prasowe
2024-12-18 | 10:00

Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1

Firma Axis, jako pierwsza w branży, ogłasza wsparcie dla sprawdzonego standardu kodowania wideo AV1, wprowadzając na rynek 9. generację systemów na chipie (SoC) serii ARTPEC. Format AV1
Bezpeczeństwo Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe
2024-12-05 | 09:00

Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe

• W 2023 r. odnotowano prawie 2985 pożarów budynków produkcyjnych i magazynowych*.  • Znacząca liczba takich zdarzeń pokazuje jak istotne jest odpowiednie
Bezpeczeństwo DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
2024-10-28 | 14:40

DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?

Rozporządzenie o cyfrowej odporności operacyjnej (DORA) dotyczy instytucji finansowych, zarówno tych tradycyjnych, jak również fintechów, które oferują usługi

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Edukacja

W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat

Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.

Lotnictwo

Coraz więcej dronów dzieli przestrzeń powietrzną z załogowymi statkami powietrznymi. Powstaje system do koordynacji lotów

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wspólnie z Centrum Informacji Kryzysowej CBK PAN tworzy system, który ma zapewnić bezpieczną koordynację lotów statków załogowych i bezzałogowych. To priorytetowe zadanie, z uwagi na fakt, iż coraz więcej dronów, zarówno używanych przez cywilnych operatorów, jak i służby, operuje w przestrzeni powietrznej. System wykorzysta zarówno potencjał ekspertów, jak i ułatwiające ich pracę rozwiązania informatyczne.

Ochrona środowiska

Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE

Sześć farm wiatrowych o mocy 83,5 MW znalazło się w portfolio Grupy Enea. Spółka Enea Nowa Energia kupiła je od European Energy Polska i zapowiada, że to nie koniec tego typu transakcji. Ten rok ma być intensywny dla spółki pod względem rozwoju OZE. Celem strategicznym jest osiągnięcie 2,1 GW mocy zainstalowanej w zielonych źródłach w 2030 roku i 4,9 GW pięć lat później.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.