OUTSOURCING W IT. BEZPIECZEŃSTWO I OSZCZĘDNOŚĆ CZASU W BIZNESIE
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
Oszczędność kosztów, czasu, skupienie na działalności czy też bezpieczeństwo i prywatność danych to tylko niektóre z korzyści jakie zyskują przedsiębiorcy, firmy oraz instytucje decydując się na outsourcing informatyczny. Profesjonalne wsparcie firmy programistycznej to znak naszych czasów, na który decyduje się coraz więcej podmiotów chcących usprawnić swoje działania.
Outsourcing IT (Informatyczny) to praktyka polegająca na zleceniu różnych zadań, usług lub funkcji związanych z informatyką zewnętrznej firmie. Może to obejmować usługi takie jak rozwijanie oprogramowania, wsparcie techniczne, zarządzanie infrastrukturą, cyberbezpieczeństwo i wiele innych. Firmy często rozważają outsourcing IT z różnych przesłanek, w tym ze względu na oszczędności kosztów, dostęp do specjalistycznej wiedzy, skalowalność oraz możliwość skupienia się na podstawowych działaniach biznesowych.
Bezpieczeństwo i oszczędność
Jednym z głównych powodów, dla których firmy decydują się na outsourcing IT są korzyści finansowe. Tworzenie i utrzymanie wewnętrznego działu IT może być kosztowne ze względu m.in. na wynagrodzenia pracowników. Informatycy to przecież jedni z najwyżej opłacanych specjalistów na rynku. Do tego dochodzą jeszcze szkolenia, sprzęt, stale aktualizowane oprogramowanie i inne opłaty operacyjne. Outsourcing pozwala na przeniesienie części tych kosztów na dostawcę zewnętrznego. - Outsourcing to przede wszystkim wygoda dla firm. Poprzez zlecenie zewnętrzne niektórych zadań związanych z IT, firmy mogą skupić się bardziej na swojej głównej działalności i strategicznych celach. Outsourcing pozwala uniknąć dystrybucji zasobów na obszary niezwiązane bezpośrednio z główną działalnością firmy. Ponadto pozwala na elastyczną skalowalność. Firmy mogą zwiększać lub zmniejszać ilość zasobów IT w zależności od bieżących potrzeb, co jest szczególnie korzystne w przypadku projektów o zmiennym zapotrzebowaniu - tłumaczy Tomasz Urban, właściciel firmy T2T System z Nędzy.
Dostawcy zewnętrzni często mają odpowiednie technologie i doświadczenie, co pozwala na szybsze wdrożenie projektów. - Jako firma programistyczna posiadamy doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem związanym z technologią, bezpieczeństwem i innymi aspektami IT, dlatego też nasze działania skutecznie usprawnią ten obszar. Ponadto posiadamy sprawdzone procesy oraz procedury, które przyczyniają się do większej efektywności operacji IT. - dodaje właściciel T2T System.
Warto pamiętać, że outsourcing w IT ma także swoje wyzwania i wymaga odpowiedniego zarządzania. - Posiadamy wieloletnie doświadczenie i odpowiednie kompetencje do prowadzenia outsourcingu IT. Wiemy też jak ważne dla firm jest ciągłe usprawnianie działalności, a wsparcie w obszarze infrastruktury IT, to nie tylko szeroko rozumiane oszczędności, ale także możliwość skupienia się na pracy i rozwoju firmy - zaznacza T. Urban.
W ramach outsourcingu klienci otrzymują szereg usług z obszaru IT – Firmy mogą korzystać ze stałego i pewnego wsparcia informatycznego oraz pomocy specjalistów IT. Po naszej stronie jest zarządzanie komputerami, siecią, telefonami oraz urządzeniami biurowymi. Ponadto gwarantujemy usługi programistyczne, bezpieczeństwo danych a także niezbędne szkolenia dla pracowników. Wdrażamy oprogramowania, projektujemy i budujemy sieci komputerowe oraz zabezpieczamy całą infrastrukturę IT. Usług jest wiele ale jeszcze więcej korzyści dla firm – dodaje Tomasz Urban z T2T System.
Powierzenie obsługi informatycznej jednej firmie jest praktyczniejsze, bardziej kompleksowe niż korzystanie z doraźnej pomocy różnych zewnętrznych informatyków. Firma outsourcingowa zna historię współpracy, ma szersze spojrzenie i dzięki temu potrafi działać z wyprzedzeniem, prewencyjnie, co pozwoli uniknąć problemów.
* * *
T2T System wspiera przedsiębiorstwa i instytucje w wykorzystaniu technologii informacyjnej. Tworzy i wdraża oprogramowanie, administruje systemami, serwerami i sieciami, świadczy usługi outsourcingu IT. Firma powstała z pasji do informatyki, dziś skupia specjalistów z równych dziedzin programowania i administracji IT.
***
Tekst: Adventure Media
Zdjęcie: Adventure Media
Kontakt dla mediów:
www.t2t-system.com
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
tel: 604 231 738
Magdalena Matusik
magdalena.matusik@adventure.media.pl
tel. Kom. 690 449 064
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl

Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1

Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe

DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.