Niszczarka Hama Premium Auto M120 rozprawi się ze stertami dokumentów i kart
Tego typu urządzenie jest niezbędne w każdym biurze, ale też w wielu domach. Niszczarka to odpowiedź na dotyczący nas wszystkich odwieczny problem zalegających mas papieru, z których część może zawierać dane poufne, osobowe (RODO) lub po prostu informacje, których nie powinny poznać osoby postronne.
Model niszczarki Premium Auto M120, który właśnie trafił do portfolio niemieckiego producenta Hama, potrafi błyskawicznie obrócić w niebyt papierowe dokumenty oraz np. nieważne karty płatnicze i magnetyczne. Jej wymiary wynoszą 37 x 26 x 52,3 cm, spokojnie zmieści się więc pod każdym biurkiem czy stolikiem. Maksymalna szerokość wciągania papieru to 225 mm, maksymalna szerokość wlotu wynosi 225 mm, zaś najwyższa prędkość cięcia 2,2 m/min.
Wyróżnia się automatycznym podajnikiem papieru, mieszczącym maksymalnie 120 arkuszy DIN A4 ( gramatura 80 g/m²). Oznacza to, że nie musimy przez cały czas stać obok urządzenia i obsługiwać go. W trybie automatycznym może działać przez godzinę. Zapewnia możliwość równoczesnego automatycznego i ręcznego podawania papieru. Obsługuje do 5 arkuszy papieru DIN A4 w trybie ręcznym. Dodajmy tu, że papier ze zszywkami może być niszczony zarówno przy automatycznym jak i ręcznym podawaniu papieru.
W urządzeniu nie zabrakło też funkcji automatycznego startu i stopu. W praktyce oznacza to, że stalowe wałki tnące o wysokiej odporności uruchamiają się automatycznie po podaniu materiału do rozdrobnienia i zatrzymują po zakończeniu procesu niszczenia. Producent pomyślał też o funkcji automatycznego cofania w przypadku zacięcia papieru. Niszczarka jest również zabezpieczona przed przegrzaniem, automatycznie wyłączając się w odpowiednim momencie.
W komplecie znajduje się oczywiście wysuwany kosz na papier o pojemności 25 litrów z okienkiem do podglądu. Cała niszczarka osadzona została na kółkach, pozwalających na wygodne przemieszczanie. Znajdziemy też w niej trzy lampki LED: funkcji power, przegrzania i sygnalizującą zapełnienie kosza.
Silnik działa cicho (głośność maksymalnie 60 dB, niewiele więcej niż standardowa lodówka) i nie przeszkadza w codziennych czynnościach.
Producent oferuje gwarancję na niszczarkę na dwa lata.
Sugerowana cena detaliczna niszczarki Hama Premium Auto M120 wynosi 899 zł.
Atuty sprzętu zawarto też na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=g_tD7kodhbI
Wszystkie detale ma temat tej nowości produktowej znajdziemy na oficjalnej stronie firmy https://pl.hama.com.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1

Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku
Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.