Niszczarka Hama Premium Auto M120 rozprawi się ze stertami dokumentów i kart
Tego typu urządzenie jest niezbędne w każdym biurze, ale też w wielu domach. Niszczarka to odpowiedź na dotyczący nas wszystkich odwieczny problem zalegających mas papieru, z których część może zawierać dane poufne, osobowe (RODO) lub po prostu informacje, których nie powinny poznać osoby postronne.
Model niszczarki Premium Auto M120, który właśnie trafił do portfolio niemieckiego producenta Hama, potrafi błyskawicznie obrócić w niebyt papierowe dokumenty oraz np. nieważne karty płatnicze i magnetyczne. Jej wymiary wynoszą 37 x 26 x 52,3 cm, spokojnie zmieści się więc pod każdym biurkiem czy stolikiem. Maksymalna szerokość wciągania papieru to 225 mm, maksymalna szerokość wlotu wynosi 225 mm, zaś najwyższa prędkość cięcia 2,2 m/min.
Wyróżnia się automatycznym podajnikiem papieru, mieszczącym maksymalnie 120 arkuszy DIN A4 ( gramatura 80 g/m²). Oznacza to, że nie musimy przez cały czas stać obok urządzenia i obsługiwać go. W trybie automatycznym może działać przez godzinę. Zapewnia możliwość równoczesnego automatycznego i ręcznego podawania papieru. Obsługuje do 5 arkuszy papieru DIN A4 w trybie ręcznym. Dodajmy tu, że papier ze zszywkami może być niszczony zarówno przy automatycznym jak i ręcznym podawaniu papieru.
W urządzeniu nie zabrakło też funkcji automatycznego startu i stopu. W praktyce oznacza to, że stalowe wałki tnące o wysokiej odporności uruchamiają się automatycznie po podaniu materiału do rozdrobnienia i zatrzymują po zakończeniu procesu niszczenia. Producent pomyślał też o funkcji automatycznego cofania w przypadku zacięcia papieru. Niszczarka jest również zabezpieczona przed przegrzaniem, automatycznie wyłączając się w odpowiednim momencie.
W komplecie znajduje się oczywiście wysuwany kosz na papier o pojemności 25 litrów z okienkiem do podglądu. Cała niszczarka osadzona została na kółkach, pozwalających na wygodne przemieszczanie. Znajdziemy też w niej trzy lampki LED: funkcji power, przegrzania i sygnalizującą zapełnienie kosza.
Silnik działa cicho (głośność maksymalnie 60 dB, niewiele więcej niż standardowa lodówka) i nie przeszkadza w codziennych czynnościach.
Producent oferuje gwarancję na niszczarkę na dwa lata.
Sugerowana cena detaliczna niszczarki Hama Premium Auto M120 wynosi 899 zł.
Atuty sprzętu zawarto też na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=g_tD7kodhbI
Wszystkie detale ma temat tej nowości produktowej znajdziemy na oficjalnej stronie firmy https://pl.hama.com.

Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1

Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe

DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.