Niania elektroniczna EZVIZ BM1 wspiera rodziców w opiece nad dzieckiem
Kamera BM1 w połączeniu z aplikacją EZVIZ pozwala rodzicom na kontrolowanie samopoczucia pociechy zarówno podczas snu czy zabawy, jak i w momencie, gdy płacze i ma gorszy humor. Jest ona wykonana z najlepszej jakości materiałów bezpiecznych dla niemowląt i posiada przemyślaną, bezkablową konstrukcję, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo dziecka. Ponadto, e-niania obsługuje nagrywanie wideo uruchamiane poprzez ruch maleństwa, dzięki czemu rodzice zyskują wizualny album najpiękniejszych chwil dorastania swoich pociech.
Rodzicielstwo w wydaniu smart
Na przestrzeni ostatnich dziewięciu lat kamery wewnętrzne marki EZVIZ zawitały do milionów domów na całym świecie. Elektroniczna niania BM1 to kolejny krok w stronę rozbudowania spektrum produktów inteligentnego domu o nowe kategorie urządzeń odpowiadające na potrzeby użytkowników.
Wyjątkowy design i subtelna konstrukcja BM1 odróżniają e-nianię od tradycyjnych kamer domowych o większych rozmiarach. Jej zwierzęcy kształt i dwie pastelowe wersje kolorystyczne z łatwością wpasowują się do wnętrza każdego dziecięcego pokoju. Co więcej, kamera jest w 100% bez kablowa, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dodatkowych zabezpieczeń dla przewodów wokół łóżeczka lub w miejscach aktywności dziecka. W trosce o wrażliwą i podatną na alergeny skórę niemowlęcia, EZVIZ zastosował nietoksyczny silikon do owinięcia obudowy kamery, dzięki czemu jest ona bezpieczna na wypadek chęci schwytania urządzenia przez małe ciekawskie rączki.
BM1 spełnia również potrzeby nowej generacji rodziców, którzy korzystają z wygody inteligentnego domu. EZVIZ, w pełni świadomy, jak wymagające jest pojawienie się noworodka, bierze zmianę za rodziców, gdy tylko tego potrzebują. Wbudowany w kamerę chip AI doskonale radzi sobie z wykrywaniem hałasu. Po wykryciu płaczu dziecka, urządzanie automatycznie odtwarza uspokajającą je kołysankę do czasu przybycia opiekunów i wysyła powiadomienie na telefon rodziców. BM1 poza dźwiękiem wykrywa również ludzkie ruchy. Jeśli dziecko porusza się, raczkuje lub próbuje opuścić obszar bezpieczeństwa zaznaczony w aplikacji EZVIZ, rodzice zostaną natychmiast o tym poinformowani.
Dodatkowe funkcje ułatwiające rodzicielstwo:
- Ochrona przez całą noc: Do siedmiu godzin ochrony non-stop na jednym pełnym ładowaniu i wyraźny obraz w nocy bez widocznego czerwonego światła, które mogłoby zakłócić sen dziecka.
- Sterowanie bez użycia rąk: Urządzenie integruje się z Alexą i Google Assistant, dzięki czemu rodzice mogą kontrolować sytuację na bieżąco na wyświetlaczu swojego smartfona, używając komend głosowych.

Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1

Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe

DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.