Komunikaty PR

Najpopularniejsze (i najgorsze) hasła - 7 trendów

2021-04-21  |  13:59
Biuro prasowe

Przedstawiamy listę negatywnych wzorców, które stosujemy przy tworzeniu naszych własnych haseł. Lista powstała na bazie danych firmy SplashData, która co roku publikuję listę najgorzych haseł, które znalazły się w rękach hakerów. 

1. TYLKO JEDEN ZNAK

Takie podejście pokazuje całkowite zaniedbanie i oznacza, że kreatywność jest poniżej zera.

Przykłady: 000000, 111111, 7777777 (czy możecie sobie wyobrazić, że 111111 zajmuje 9. miejsce na liście najpopularniejszych haseł na rok 2019?).

Wybór innych znaków, na przykład F, Ж lub $ nie sprawią, że hasło będzie lepsze.

2. ŁATWE KOMBINACJE KLAWISZY

Użytkownicy wybierają kombinacje liter lub cyfr, które łatwo „zagrać” na klawiaturze. Ta kategoria wymaga dodatkowego wysiłku ze strony palców od tej powyższej, ale hasło utworzone w ten sposób nie jest skuteczne.

Przykłady: qwerty, 123456 (i dłuższa wersja 123456789), !# $% ^ & * i 1q2w3e4r, które zapewniają większą złożoność.

W pewnym sensie jest to nawet bardziej oczywiste niż przypadek nr 1, prawda?

3. HASŁO-HASŁO

Są to słowa związane z wprowadzeniem hasła i uzyskaniem dostępu.

Przykłady: password (i modyfikacja password1), admin, login.

Niestety, „password7” nadal nie jest dobrym pomysłem, podobnie jak dowolna kombinacja z liczbami powiązanymi z datą urodzenia.

4. SPORT

Co ciekawe, hasła związane z uprawianiem sportu są dość powszechne. Logicznie rzecz biorąc, używane częściej przez mężczyzn niż kobiety.

Przykłady: pilkanozna, koszykowka

Zostaniesz zhakowany, jeśli użyjesz nazw klubów sportowych popularnych w twojej lokalizacji. Szczególnie w połączeniu z odpowiednimi datami: ani LewAndOwski1988, ani LegiaW1916 nie są dobrą kombinacją.

5. UCZUCIA

Chodzi tu głównie o miłość i zdradę.

Przykłady: iloveyou, loveme

Nigdy nie zapominaj, że przestępcy mogą coś o tobie wiedzieć. Jeśli twoja wybranka ma na imię Anna, nie powinieneś używać hasła IloveAnna. Jeśli twój ex ma na imię Grzegorz, lepiej zapomnij, jak się nazywał - każda ironiczna przepustka, taka jak NienawidzeGrz, jest nadal przedmiotem łatwego hakowania.

6. ZWIERZĘTA

Chociaż psychologowie twierdzą, że imiona zwierząt domowych (tak samo jak dzieci) są używane jako hasła, popularne klucze zawierają po prostu słowa “kot” lub „pies”.

Przykłady: mustang, małpa, pies, kot

Jeśli chcesz wykorzystać zwierzę jako hasło, wypróbuj takie, które jest ci obojętne. Nie to, które kochasz lub którego nienawidzisz, a to, które cię nie obchodzi. Wombat? Manat? Lemur? Stop! Przecież wszyscy za nimi szaleją.

7. NAZWY WŁASNE

Możemy pospekulować, jakie - czy to jest nazwa użytkownika? Albo jego/jej sympatii? Albo syna? W każdym razie możesz zobaczyć najpopularniejsze poniżej:

Przykłady: michal, Karol

 

Czy możemy przewidzieć przyszłe trendy w hasłach? Ponieważ lista najgorszych haseł w ciągu ostatnich dziesięciu lat prawie nie uległa zmianie, można się spodziewać, że hasła nie będą zbyt szybko ewoluowały. Jednak najnowocześniejszym trendem głoszonym przez psychologów jest używanie haseł związanych z pozytywnymi afirmacjami i celami.

Przykłady? Pomyśl, co chcesz osiągnąć i kim chcesz być.

Klawiatura się nie zmieni.  Dlatego proszę, spróbuj rozłożyć palce i wymyśl prawdziwe hasło. I działaj spontanicznie. Ale zapamiętaj, co robisz - tutaj chodzi o odpowiedzialność.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bezpeczeństwo Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1 Biuro prasowe
2024-12-18 | 10:00

Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1

Firma Axis, jako pierwsza w branży, ogłasza wsparcie dla sprawdzonego standardu kodowania wideo AV1, wprowadzając na rynek 9. generację systemów na chipie (SoC) serii ARTPEC. Format AV1
Bezpeczeństwo Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe
2024-12-05 | 09:00

Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe

• W 2023 r. odnotowano prawie 2985 pożarów budynków produkcyjnych i magazynowych*.  • Znacząca liczba takich zdarzeń pokazuje jak istotne jest odpowiednie
Bezpeczeństwo DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
2024-10-28 | 14:40

DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?

Rozporządzenie o cyfrowej odporności operacyjnej (DORA) dotyczy instytucji finansowych, zarówno tych tradycyjnych, jak również fintechów, które oferują usługi

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Handel

Ministerstwo Zdrowia wraca do pomysłu zakazu sprzedaży aromatyzowanych saszetek nikotynowych. Według ekspertów oznacza to likwidację całego rynku

Na stronach rządowych pojawiła się zapowiedź kolejnej nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Zakłada ona m.in. całkowity zakaz sprzedaż saszetek nikotynowych o aromatach innych niż tytoniowy. Branża nie kryje zaskoczenia nagłą propozycją Ministerstwa Zdrowia, zwłaszcza że z podobnej propozycji resort wycofał się kilka miesięcy temu. Eksperci twierdzą, że to oznacza de facto likwidację rynku woreczków nikotynowych, bo aromatyzowane produkty odpowiadają prawie za 100 proc. sprzedaży.

Praca

Eksperci ochrony zdrowia apelują o większy zakres kompetencji pielęgniarek. To mogłoby zwiększyć dostępność usług medycznych

Według szacunków OECD w Unii Europejskiej brakuje 1,2 mln lekarzy, pielęgniarek i położnych. Ponad jedna czwarta pielęgniarek ma ponad 55 lat, jednocześnie spada zainteresowanie pracą w tym zawodzie i liczba absolwentów kierunków pielęgniarskich. Dlatego jednym z priorytetów polskiej prezydencji jest inicjatywa European Nursing Action, która zakłada m.in. poszerzanie kompetencji zawodowych personelu pielęgniarskiego. Profesjonalizacja zawodu mogłaby zachęcić do niego więcej młodych ludzi.

Handel

Rośnie zainteresowanie białymi rybami jak dorsz czy mintaj. W Polsce zaledwie 5–10 proc. sprzedaży pochodzi ze zrównoważonych połowów

ONZ podaje, że ponad 37 proc. światowych zasobów ryb jest poławianych w sposób niezrównoważony, czyli zagrażający środowisku i populacjom morskim. Przeciwdziałanie przełowieniu jest o tyle istotne, że ryby i owoce morza stanowią ważne źródło białka dla ponad 3 mld ludzi na świecie. W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się białe ryby jak mintaj czy dorsz. Choć trzy czwarte poławianych białych ryb pochodzi z certyfikowanych rybołówstw, to produkty MSC stanowią obecnie zaledwie 5–10 proc. wszystkich produktów z białych ryb dostępnych na polskim rynku.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.