Centrum Zdrowia Dziecka dziękuje Fundacji K.I.D.S.
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Współpraca Fundacji K.I.D.S. z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie wkracza na kolejny etap. Podczas czwartkowej konferencji prasowej, została odsłonięta tablica upamiętniająca dotychczasowe dokonania Fundacji na rzecz szpitala. Honorów dopełnili dr. Marek Migdał - dyrektor Instytutu ,,Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka’’ oraz Patrycja Piekutowska - prezes Fundacji Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali. Podczas spotkania zaprezentowano także raport “Dziecięcy Szpital Przyszłości”, który wyznacza kierunki działania K.I.D.S. na kolejne lata.
Historia współpracy rozpoczęła się dokładnie 1 czerwca 2019 roku, gdy grupa liderów biznesu postanowiła połączyć swoje siły, by dokonać transformacji Instytutu ,,Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka’’ oraz innych dziecięcych szpitali w Polsce, dając początek Fundacji Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali. Dotychczasowe działania Fundacji na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka są warte niemal 2 mln złotych. Jakie zmiany zaszły przez ten czas?
Koncert charytatywny “Wielcy Artyści Małym Pacjentom”
Fundacja K.I.D.S. zorganizowała koncert charytatywny “Wielcy Artyści Małym Pacjentom” z udziałem światowych gwiazd opery Aleksandry Kurzak i Roberto Alagna, którym towarzyszyła orkiestra symfoniczna. Koncert odbył się na rzecz przeniesienia Pracowni Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi. Występu artystów na żywo wysłuchała ponad 1100 osobowa publiczność. Partnerem koncertu była stacja TVN, która retransmitowała wydarzenie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Cały dochód z biletów przeznaczony został na realizację celu koncertu.
Przeniesienie Banku Krwi bliżej Bloku Operacyjnego
Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali przeniósł oraz zmodernizował Pracownię Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi w Centrum Zdrowia Dziecka. Pracownia przed remontem znajdowała się w odległości niemal 1 km od Bloku Operacyjnego, dziś to jedynie 30 metrów i współpracuje z 28 oddziałami i 10 poradniami IPCZD, w szczególności z Blokiem Operacyjnym, Oddziałem Intensywnej Terapii I, Oddziałem intensywnej Terapii II. Obecnie zmodernizowana Pracownia Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi spełnia wszystkie współczesne standardy i wymagania technologiczne.
Modernizacje Poradni Specjalistycznych
Zmiana doświadczenia szpitalnego to także modernizacje starych wnętrz. Setki małych pacjentów dziennie mogą przebywać teraz w nowoczesnych i przyjaznych przestrzeniach wypełnionych specjalnie zaprojektowanymi grafikami. Po remoncie pacjenci Poradni Okulistycznej i Gastroenterologicznej w trakcie oczekiwania na wizyty mogą wysłuchać audiobooków. Fundacja kompleksowo zmodernizowała również Poradnię Chorób Płuc, Immunologii i Alergologii, a obecnie trwa generalny remont dwóch gabinetów zabiegowych w tych poradniach.
Raport ,,Dziecięcy Szpital Przyszłości’’
Raport ,,Dziecięcy Szpital Przyszłości’’ to dokument wyznaczający siedem obszarów zmian, w ramach których Fundacja będzie wdrażać do polskich szpitali innowacje inspirowane projektami stosowanymi już w szpitalach na świecie. Oprócz wolontariuszy K.I.D.S. projekt wsparły również Infuture.Institute Natalii Hatalskiej, Rzecznik Praw Pacjenta oraz IPPiEZ. Działania uwzględnione w dokumencie skupiają się na zminimalizowaniu stresu u małych pacjentów i ich rodziców związanego z diagnozą i pobytem w szpitalu oraz zwiększeniu komfortu pracy personelu medycznego. Wszystko zaczęło się od pytania - ,,Dlaczego na wizytę u fryzjera możemy się umówić przez aplikację w telefonie a do lekarza nie?’’. Projekt powstawał przez 14 miesięcy i był tworzony przez 27 wolontariuszy kompetencyjnych.
Robot na Izbie Przyjęć
Fundacja zainstalowała w Izbie Przyjęć robota, dzięki któremu kolejki stały się znacznie krótsze. Technologia usprawniła proces rejestracji pacjentów pierwszorazowych, odciążając personel medyczny i co najważniejsze, skracając czas oczekiwania na wizytę u specjalisty.
Telemedycyna
W Centrum Zdrowia Dziecka pojawiły się też pierwsze rozwiązania telemedyczne. W trudnym okresie, jakim jest czas pandemii Fundacja K.I.D.S. przekazała specjalistyczne laptopy, które umożliwiły telemedyczne wizyty.
Aplikacja Pacjenta
To już ostatnie szlify! Fundacja tworzy obecnie aplikację, która pomoże pacjentom łatwo odnaleźć się w Centrum Zdrowia Dziecka, dzięki wbudowanemu systemowi GPS. Aplikacja będzie gotowa jeszcze w tym roku.
Działania edukacyjne
Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali przeprowadził akcję “Zmieniajmy Na Dobre” i #DołączDoStada, które edukowały o istotnej roli telemedycyny w dzisiejszym świecie i zachęcały do wsparcia projektu. Dzięki tym kampaniom Fundacja i Centrum Zdrowia Dziecka zyskały grono znanych i lubianych ambasadorów takich jak Agata Młynarska, Misiek Koterski czy Magdalena Różczka.
O FUNDACJI K.I.D.S.
Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali - powstała, by wprowadzając do szpitali innowacje i nowe technologie, zmieniać je w przyjazne i nowoczesne miejsca. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników, dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Więcej informacji znajdziesz na: www.kids.org.pl

Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1

Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe

DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.