C8C - pierwsza zewnętrzna kamera obrotowa Ezviz
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Ezviz, światowa marka specjalizująca się w dziedzinie zabezpieczeń inteligentnego domu, wprowadziła na polski rynek swoją pierwszą zewnętrzną kamerę obrotową - model C8C.
C8C - możliwości
C8C to pierwsza kamera obrotowa marki Ezviz przeznaczona do monitoringu zewnętrznego, w której połączono stylowy wygląd z wszechstronnymi funkcjami. Kąt obrotu 352° (poziomo) i pochylenia 95° (pionowo) pozwala użytkownikom zarejestrować większą ilość szczegółów niż tradycyjne kamery zewnętrzne. Klasa szczelności IP65 zapewnia natomiast funkcjonowanie niezależnie od warunków pogodowych i opadów atmosferycznych. Urządzenie może poszczycić się również nowym, bardziej efektywnym oprogramowaniem detekcji ruchu. System rozpoznawania osób jest wspierany przez sztuczną inteligencję, dzięki której fałszywe alarmy powodowane przez większe zwierzęta są zminimalizowane. Dzięki wbudowanym algorytmom C8C nie tylko rozpoznaje poruszające się osoby i pojazdy i odróżnia je od nieistotnych przedmiotów, ale także przesyła powiadomienia w czasie rzeczywistym na telefon, natychmiast po pojawieniu się intruza w obszarze wyznaczonym w aplikacji. O możliwościach tego urządzenia opowiedział Tomasz Kowalewski specjalista od systemów monitoringu w firmie EZVIZ:
C8C to gigantyczny przełom na rynku urządzeń smart home. Kamera zapewnia pole widzenia 360 stopni w jakości full-HD. Producent sporą uwagę poświęcił również jakości podglądu po zmierzchu. Urządzenie zostało wyposażone w aż 3 tryby obserwacji nocnej: kolorowy, monochromatyczny oraz inteligentny, który automatycznie przełącza się z trybu monochromatycznego na tryb kolorowy po wykryciu poruszających się osób. Dzięki temu powstałe alarmowe nagrania wideo zostaną wykonywane w pełnej gamie kolorów ze wszystkimi detalami, co będzie szczególnie przydatne przy ustalaniu dokładnego przebiegu zdarzeń, kiedy zajdzie taka potrzeba.
Szczegółowe informacje na temat C8C:
- Kąt obrotu 352° (poziomo)
- Kąt pochylenia 95° (pionowo)
- Rozdzielczość wideo 1080p full-HD,
- Technologia kompresji wideo H.265,
- Transmisja Wi-Fi w paśmie 2,4 GHz,
- Klasa szczelności IP65,
- Proste zarządzanie za pomocą aplikacji EZIZ
Ezviz C8C dodatkowo posiada sygnalizator świetlny oraz mikrofon z redukcją szumów. To produkt, który świetnie sprawdzi się zarówno do użytku domowego, jak i firmowego. Jego zakup to wydatek około 600 złotych.

Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1

Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe

DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.