Komunikaty PR

Bezpieczeństwo kobiet w Internecie – współpraca TikToka i Web Foundation

2021-07-06  |  13:00

W ciągu ostatniego roku TikTok wraz z innymi partnerami współpracował z Web Foundation, międzynarodową organizacją działającą na rzecz równości cyfrowej, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom w Internecie. Dziś, TikTok ogłasza dwa kluczowe zobowiązania w tym obszarze: ulepszenie systemów raportowania oraz zwiększenie kontroli nad doświadczeniami kobiet w sieci. W ciągu najbliższych miesięcy firma opracuje i przetestuje szereg potencjalnych zmian produktowych na platformie, które pomogą uczynić TikTok jeszcze bezpieczniejszym miejscem dla kobiet.

Bezpieczeństwo społeczności TikToka

TikTok nieustannie pracuje nad zwiększaniem bezpieczeństwa na platformie i zapewnieniem przyjaznej przestrzeni do wyrażania siebie oraz promowania różnorodności. Zasady Społeczności TikToka uwzględniają wiele aspektów oraz bazują zarówno na technologii, jak i doświadczeniu tysięcy specjalistów ds. bezpieczeństwa na całym świecie. TikTok współpracuje także z zewnętrznymi ekspertami, aby być na bieżąco ze złożonymi i dynamicznie zmieniającymi się wyzwaniami w tym obszarze. Oto kilka przykładów, jak zachować bezpieczeństwo na TikToku:

  • Kontrola na komentarzami: Użytkownicy mogą ograniczyć możliwość komentowania, filtrować komentarze i decydować, które z nich będą widoczne. Wiele komentarzy może być usuniętych lub zgłoszonych jednocześnie, a konta, które publikują zastraszające lub negatywne treści mogą być blokowane masowo, nawet do 100 na raz. Domyślnie spam i obraźliwe komentarze są ukrywane.
  • Promowanie życzliwości: Użytkownicy przed wysłaniem komentarza, który może być nieodpowiedni lub niemiły, są proszeni o zastanowienie się nad wpływem swoich słów na innych, a platforma przypomina im o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności TikToka.
  • Zgłaszanie nieodpowiednich treści i zachowań: Proces zgłaszania przebiega szybko, jest łatwy i poufny. Jeśli użytkownik zauważy nieodpowiednią treść, bądź konto może poinformować o tym TikTok, który sprawdzi zgłoszenie pod kątem Zasad Społeczności i podejmie odpowiednie kroki.

 

Więcej o tym, jak zachować bezpieczeństwo na platformie znajdziesz w Centrum Bezpieczeństwa TikTok.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bezpeczeństwo Zabezpieczenie placów budowy - co warto wiedzieć? Biuro prasowe
2024-04-17 | 10:00

Zabezpieczenie placów budowy - co warto wiedzieć?

W branży budowlanej, która operuje w warunkach niestabilnych czynników zewnętrznych, znaczenie bezpieczeństwa jest często pomijane, co niesie ze sobą duże ryzyko. Obecność
Bezpeczeństwo Ekspert komentuje: Kradzieże na placach budowy zwiększają koszty inwestycji
2024-04-09 | 10:00

Ekspert komentuje: Kradzieże na placach budowy zwiększają koszty inwestycji

Aleksander Wilczewski, Dyrektor Zarządzający BauWatch: Polska branża budowlana w ostatnich latach borykała się z widocznymi wzrostami cen. W lutym 2023 roku Polski Instytut Ekonomiczny
Bezpeczeństwo BRAK ZDJĘCIA
2024-04-03 | 01:00

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w miastach? Z pomocą przychodzi technologia

Jak pokazują dane, w ostatnich latach w Polsce przestępczość zwłaszcza związana z kradzieżami, rośnie[1]. W tym niechlubnym rankingu na czoło wysuwają się, tradycyjnie już duże miasta[2]. We wszystkich z nich, co roku dochodzi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.