Komunikaty PR

Bezpieczeństwo kobiet w Internecie – współpraca TikToka i Web Foundation

2021-07-06  |  13:00

W ciągu ostatniego roku TikTok wraz z innymi partnerami współpracował z Web Foundation, międzynarodową organizacją działającą na rzecz równości cyfrowej, aby zapewnić bezpieczeństwo kobietom w Internecie. Dziś, TikTok ogłasza dwa kluczowe zobowiązania w tym obszarze: ulepszenie systemów raportowania oraz zwiększenie kontroli nad doświadczeniami kobiet w sieci. W ciągu najbliższych miesięcy firma opracuje i przetestuje szereg potencjalnych zmian produktowych na platformie, które pomogą uczynić TikTok jeszcze bezpieczniejszym miejscem dla kobiet.

Bezpieczeństwo społeczności TikToka

TikTok nieustannie pracuje nad zwiększaniem bezpieczeństwa na platformie i zapewnieniem przyjaznej przestrzeni do wyrażania siebie oraz promowania różnorodności. Zasady Społeczności TikToka uwzględniają wiele aspektów oraz bazują zarówno na technologii, jak i doświadczeniu tysięcy specjalistów ds. bezpieczeństwa na całym świecie. TikTok współpracuje także z zewnętrznymi ekspertami, aby być na bieżąco ze złożonymi i dynamicznie zmieniającymi się wyzwaniami w tym obszarze. Oto kilka przykładów, jak zachować bezpieczeństwo na TikToku:

  • Kontrola na komentarzami: Użytkownicy mogą ograniczyć możliwość komentowania, filtrować komentarze i decydować, które z nich będą widoczne. Wiele komentarzy może być usuniętych lub zgłoszonych jednocześnie, a konta, które publikują zastraszające lub negatywne treści mogą być blokowane masowo, nawet do 100 na raz. Domyślnie spam i obraźliwe komentarze są ukrywane.
  • Promowanie życzliwości: Użytkownicy przed wysłaniem komentarza, który może być nieodpowiedni lub niemiły, są proszeni o zastanowienie się nad wpływem swoich słów na innych, a platforma przypomina im o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności TikToka.
  • Zgłaszanie nieodpowiednich treści i zachowań: Proces zgłaszania przebiega szybko, jest łatwy i poufny. Jeśli użytkownik zauważy nieodpowiednią treść, bądź konto może poinformować o tym TikTok, który sprawdzi zgłoszenie pod kątem Zasad Społeczności i podejmie odpowiednie kroki.

 

Więcej o tym, jak zachować bezpieczeństwo na platformie znajdziesz w Centrum Bezpieczeństwa TikTok.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bezpeczeństwo Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1 Biuro prasowe
2024-12-18 | 10:00

Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1

Firma Axis, jako pierwsza w branży, ogłasza wsparcie dla sprawdzonego standardu kodowania wideo AV1, wprowadzając na rynek 9. generację systemów na chipie (SoC) serii ARTPEC. Format AV1
Bezpeczeństwo Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe
2024-12-05 | 09:00

Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe

• W 2023 r. odnotowano prawie 2985 pożarów budynków produkcyjnych i magazynowych*.  • Znacząca liczba takich zdarzeń pokazuje jak istotne jest odpowiednie
Bezpeczeństwo DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
2024-10-28 | 14:40

DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?

Rozporządzenie o cyfrowej odporności operacyjnej (DORA) dotyczy instytucji finansowych, zarówno tych tradycyjnych, jak również fintechów, które oferują usługi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.