Komunikaty PR

4 trendy, które zdominują rynek drzwi w najbliższym czasie

2022-07-28  |  12:30
Biuro prasowe

Koszty produkcji windują w górę, a branża wykończeniowa stara się mimo wszystko dopasować do klientów, m.in. oferując nowe rozwiązania znacznie podnoszące poziom bezpieczeństwa.

 

Zgodnie z wynikami badania wykonanego w lipcu 2021 r. przez Centrum Badań i Analiz Rynku, prawie 75% konsumentów twierdzi, że podczas zakupów przede wszystkim zwraca uwagę na jakość usługi czy produktu, a dopiero potem na cenę. Co do samego bezpieczeństwa: wg. raportu rankomat.pl z 2021 r. około połowa respondentów deklaruje, że zabezpiecza się polisą kradzieżową, ale już tylko 30% posiada drzwi antywłamaniowe. Spośród odpowiadających natomiast 56% w domu lub mieszkaniu ma zamek wielozastawkowy.

 

– Te dane dają producentom zabezpieczeń i drzwi spore pole do popisu i przestrzeń na zaproponowanie innowacyjnych rozwiązań, które z biegiem czasu powinny stać się must have każdego domu. Polacy wydają spore pieniądze na ubezpieczenia, ale nie inwestują wystarczająco w same zabezpieczenia. Dlatego naszym zadaniem jest dać im produkt, dzięki któremu zabezpieczą swoje domy na długie lata – komentuje Jarosław Pabisz, Product Development Manager ASSA ABLOY Region Polska.

 

Drzwi do bezpieczeństwa

Obecnie wyjątkowo trudne jest znalezienie balansu między bezpieczeństwem, wygodą, ale i wyglądem drzwi, a właśnie tego oczekują klienci – all in one. Rekomendując im właściwe i nowoczesne rozwiązanie, pokazujemy, podążamy za trendami, szukamy rozwiązań, które będą nietypowe, ale dadzą odbiorcy to, czego właśnie potrzebuje. Warto zatem postawić na producentów, którzy dbając o estetykę, nie zapominają właśnie o designie, ale i ergonomii. Co zatem rekomendować klientom i jakich rozwiązań szukać, aby faktycznie zapewnić jak najwyższe bezpieczeństwo?

 

  1. Odpowiedni system wymiany i montażu paneli okładzinowych w dowolnym momencie użytkowania, np. przy zmianach aranżacji, w przypadku uszkodzeń mechanicznych.

    Wszyscy znamy historie o tym, że część producentów planuje żywotność produktu na określony czas – co doprowadza do konieczności serwisowania albo wymiany sprzętu na nowy. To jedna z najgorszych historii, o której nie śniło się osobom, które kupowały sprzęty w latach 80/90 i użytkują je do dzisiaj. Właśnie tego chcą unikać klienci, ale i pośrednicy usług – planowania, że coś na 100% się zużyje w krótkim czasie. Wolą za to mieć poczucie, że nawet jeżeli coś się stanie, w łatwy sposób będą mogli zmodernizować zakupiony sprzęt/system bez ogromnych kosztów, a co więcej – skomplikowanych procedur. Chyba nikt z nas nie chciałby mierzyć się z problemem zepsutego zamka czy uszkodzonej podłogi 5 minut przed wyjściem z domu. Ważne, żeby dać klientowi poczucie, że sam poradzi sobie z ewentualnym problemem i łatwo otrzyma części zamienne.
     
  2. Inteligentne rozwiązania mechaniczne.
    Technologia rozwija się na tyle szybko, że wymusza na nas szybkie dopasowywanie się do niej. Takim dostosowaniem się jest myślenie o przyszłych modernizacjach oferowanych produktów. Producenci starają się wybiegać w przyszłość, np. produkując drzwi, które mają zaplanowane miejsce na takie nowości technologiczne, np. System Master Key od ASSA ABLOY, czyli w drzwi w swoim standardzie wyposażone zostają w system wkładek ze wstępnie zaplanowanym systemem klucza. Co pozostaje w gestii klienta takiego produktu? Dokupienie systemu dla części wspólnych, a w przyszłości klient nie musi martwić się o wymianę drzwi, chcąc wprowadzić technologiczne udogodnienia.

     

3.     Technologia wbudowana w system.
Obecnie must have każdego z nas jest telefon/smartfon. Dzięki nim sprawdzamy lokalizację samochodu, kamery na budowie setki kilometrów dalej, odpalamy światła w domu czy wyłączamy kuchenkę. Kolejnym etapem jest zadbanie także systemy zabezpieczeń i dostępu do domu. Dla przeciętnego odbiorcy takie rozwiązania z góry wydają się bardzo drogie. Trzeba wymienić wszystkie drzwi, zamki etc. Naszym zadaniem jest zadbanie o nowoczesną kontrolę dostępu, czyli drzwi z fabryczne przygotowaną stolarką do montażu systemów obsługi przez smartfon. Oszczędza to czas klienta, który nie musi wchodzić w dodatkowe koszty i przez to wybierze rozwiązanie z takimi opcjami, niż drzwi, które w przyszłości muszą zostać wymienione.
 

4.     Ognioodporne zabudowy szachtowe wykończone w standardzie drzwi mieszkaniowych.
Wspomniana wcześniej estetyka i jakość produktu jest niezwykle ważna dla klienta końcowego. Gdy klientem jest spółdzielnia mieszkaniowa lub deweloper, ważne jest też bezpieczeństwo mieszkańców i przestrzeganie przepisów BHP. Warto dlatego postawić na jakościowe zabudowy szachtowe, które nie niszczą designu projektu i nieruchomości, a jednocześnie są zaprojektowane w standardach drzwiowych, chroniąc mieszkańców przed ewentualnym pożarem czy awariami.

 

Najlepsze marki tworzą swoją przewagę konkurencyjną dzięki zrozumieniu potrzeb klienta, zapewnieniu mu komfortu, poznania się jako producenta/dostawcy najlepszej jakości, ale także oferując gwarancję swoich usług i produktów. Zadowolony klient zawsze wróci – zwłaszcza jeżeli marka pokaże, że śledzi trendy, kreuje je sama i odpowiada na to, jak szybko zmienia się rynek.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bezpeczeństwo Niania elektroniczna EZVIZ BM1 wspiera rodziców w opiece nad dzieckiem Biuro prasowe
2022-09-30 | 11:30

Niania elektroniczna EZVIZ BM1 wspiera rodziców w opiece nad dzieckiem

Kamera BM1 w połączeniu z aplikacją EZVIZ pozwala rodzicom na kontrolowanie samopoczucia pociechy zarówno podczas snu czy zabawy, jak i w momencie, gdy płacze i ma gorszy humor. Jest
Bezpeczeństwo Jak zabezpieczyć rower? Oznakuj go z policją podczas najbliższej akcji w Magnoli
2022-08-03 | 14:30

Jak zabezpieczyć rower? Oznakuj go z policją podczas najbliższej akcji w Magnoli

Dziesiątki rowerów, „niewidzialne” znakowanie i specjalne nalepki, które pomogą uchronić jednoślady przed kradzieżą. W najbliższy piątek (5 sierpnia) przed
Bezpeczeństwo Zyxel zapewnia bezpieczeństwo danych wrażliwych w placówkach medycznych
2022-07-18 | 11:00

Zyxel zapewnia bezpieczeństwo danych wrażliwych w placówkach medycznych

Placówki opieki zdrowotnej wymagają kompleksowej infrastruktury sieciowej i wydajnego sprzętu informatycznego, aby zapewnić pacjentom najwyższą jakość oferowanych usług i ochronę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

raca w Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne - Śląskie

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu przenosi się do nowego budynku. Będzie jednym z najlepiej wyposażonych w Europie

Od początku października br. Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu nie podlega już Ministerstwu Zdrowia, tylko Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu, z którym placówka jest blisko związana od początku swojego istnienia.  Do użytku oddano też nowy pawilon wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt,  w którym będą leczone m.in. dzieci z wrodzonymi wadami serca i po przeszczepach. – Pod względem wyposażenia ten szpital jest w absolutnej czołówce – nie tylko polskiej, ale i europejskiej. Niektóre elementy, jak np. sprzęt niezbędny w leczeniu zaburzeń rytmu serca, to jest poziom światowy – mówi prof. Oskar Kowalski ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Budowę i wyposażenie nowego pawilonu ŚCCS wsparł finansowo Bank Gospodarstwa Krajowego, który od roku angażuje się też w działania edukacyjne dotyczące polskiej transplantologii, szczególnie dziecięcej.

Partner serwisu

Venture Cafe Warsaw

Bankowość

Banki przyspieszają inwestycje w nowe technologie. Wśród priorytetów chmura hybrydowa

Banki w Polsce od lat pozostają liderem wykorzystania zaawansowanych technologii: sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i chmury. Z jednej strony to sposób na zapewnienie większej odporności sektora, m.in. na cyberzagrożenia i usprawnienie procesów, z drugiej strony – na oferowanie coraz nowszych i bardziej zaawansowanych usług klientom, którzy też mają w tym zakresie coraz większe oczekiwania. We wdrażaniu nowoczesnych technologii bankom pomagają fintechy, które stają się kluczowe dla całego procesu cyfryzacji, oraz firmy technologiczne. Priorytetem na najbliższe lata będzie większe upowszechnienie chmury, przede wszystkim hybrydowej, w sektorze finansowym.

Ochrona środowiska

Pierwsze chłodne dni i smog powrócił do polskich miast. Ten sezon będzie trudny dla samorządów walczących z zanieczyszczeniem powietrza

– Tempo wymiany pieców na koniec 2021 roku mieliśmy świetne i bardzo liczyliśmy na to, że rok 2022 siłą rozpędu będzie kontynuacją, niestety nastąpiło załamanie – mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego Wrocławia. Jakość powietrza w mieście w ostatnich dwóch latach się poprawiła i Wrocław mieści się w ustalonych przez WHO limitach liczby dni z przekroczonym stężeniem szkodliwych pyłów. Wpływa na to nie tylko proces wymiany pieców, który chwilowo spowolnił, lecz również walka z betonozą i zazielenianie miasta. – Widzimy też wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców – podkreśla ekspertka.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.